MENU

Aktualności

Znamy laureatów Carbonów 2020

W Gliwicach wręczono doroczne Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony. Po raz 3 Kapituła uhonorowała najważniejsze śląskie wydarzenia i żeglarzy w 6 kategoriach.

Czytaj więcej

Przyznano nominacje do Carbonów 2020

Organizatorzy Śląskich Nagród Żeglarskich CARBONY 2020 opublikowali listę nominowanych  do nagród za zeszłoroczne osiągnięcia. Wręczenie odbędzie się podczas Żeglarskiego Wieczoru w Gliwicach, 28 lutego.

Czytaj więcej

Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony 2020

Śląskie środowisko żeglarskie ponownie będzie mogło przyznać nagrody i wyróżnić osoby, osiągnięcia i inicjatywy związane z żeglarstwem. W lutym, podczas uroczystej gali poznamy zdobywców Carbonów za miniony sezon żeglarski. Zgłoszenia kandydatów do końca stycznia!

Czytaj więcej

Ostatnie dni zgłoszeń do Polskiej Ligi Żeglarskiej 2020

Tylko do 17 listopada można zgłosić się i zapewnić sobie udział w eliminacjach do 1 Ligi Żeglarskiej w sezonie 2020. Późniejsze zgłoszenia będą akceptowane tylko w przypadku wolnych miejsc.

Czytaj więcej

W dniach 7-8 grudnia 2019 w Warszawie 9 edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.

Założeniem festiwalu  jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Staramy się pokazywać wyjątkowe historie w których morze i wiatr są istotnym elementem ich opowiedzenia.

Czytaj więcej

Tarasiuk wygrywa regaty w Rybniku!

Załoga HRM Racing w składzie Igor Tarasiuk, Mateusz Błażej i Jakub Padzik wygrała międzynarodowe regaty Rybnik Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Regaty zaliczane do rankingu Pucharu Świata o randze Grade3 rozegrano w sobotę i niedzielę na Zalewie Rybnickim, a udział w nich wzięło 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec i Rosji.

Czytaj więcej

Meczowe ostatki w Rybniku!

19 i 20 października zostaną rozegrane regaty Rybnik Match Race zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec i Rosji. Planowana jest pionierska testowa relacja na żywo z wykorzystaniem 5 kamer i drona dostępna na YouTube na kanale Polish Match Tour!

Czytaj więcej

Mesnil wygrywa, Tarnacki Mistrzem Polski!

W Szczecinie na jeziorze Dąbie zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Match Racingu organizowane przez Polish Match Tour. Udział wzięło 12 zespołów z Danii, Estonii, Francji, Holandii, Szwajcarii i Polski. W klasyfikacji generalnej wygrali francuzi, ale tytuł Mistrza Polski odzyskał po 5 latach Przemysław Tarnacki.

Czytaj więcej

Troje wspaniałych - Muszkieterowie Bałtyku

Dzisiejszej nocy i rano do mety dotarła trójka zawodników kończących ósmą Bitwę o Gotland. Zenon Jankowski, Aleksandra Emche oraz Paweł Biały pomimo sztormu opłynęli Gotlandię i powrócili bezpiecznie do portu.

 

Czytaj więcej

Kurs powrotny

Kolejna doba na trasie Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland minęła spokojnie. Trzy pozostające w stawce jachty żeglują do mety w umiarkowanym, bardzo korzystnym wietrze z północnego zachodu, który powinien pozwolić im bez przeszkód ukończyć regaty dziś około północy.

Czytaj więcej

Oddech po sztormie

Druga noc na morzu minęła zawodnikom Bitwy o Gotland dużo lepiej niż pierwsza. Wiatr zaczyna stopniowo się uspokajać, a mniejsza fala umożliwia zdecydowanie spokojniejszą żeglugę. W nocy z regat wycofał się lider, Jerzy Matuszak (Dancing Queen). Na trasie pozostaje trójka zawodników, pozostali bezpiecznie dotarli do portu.

Czytaj więcej

Kto będzie meczowym Mistrzem Polski?

W najbliższy weekend w Szczecinie rozegrane zostaną XII Otwarte Mistrzostwa Polski w Match Racingu. To najważniejsza impreza sezonu dla Polskich zawodników meczowych. Na starcie zobaczymy 12 zespołów z Polski, Danii, Francji, Estonii, Holandii i Szwajcarii. Tytułu bronić będzie załoga Patryka Zbroi ze Szczecina.

Czytaj więcej

Kły i pazury Bałtyku

Pierwsza doba regat minęła w trudnych, sztormowych okolicznościach. Do godziny 12.00 dnia dzisiejszego z samotnego wyścigu dookoła Gotlandii wycofało się 13 zawodników z 19 którzy wczoraj przekroczyli linię startu. Trwa również akcja ratunkowa – jeden z samotników ma złamaną rękę, został już ewakuowany przez jednostkę SAR pomimo wyjątkowo trudnych warunków pogodowych.

Czytaj więcej

Taktyka jest prosta: trzeba płynąć szybko!

Dziś, w niedzielę 15 września o godzinie 12.00, rozpoczęła się ósma już edycja bałtyckich regat samotnych żeglarzy, Bitwa o Gotland – Konsal Challenge 2019. To najtrudniejszy morski wyścig żeglarski w Polsce i jedyne krajowe regaty dające kwalifikację do startu w międzynarodowych wyścigach oceanicznych samotników. Zasady rywalizacji od lat pozostają bez zmian – trasa liczy 500 mil dookoła Gotlandii i trzeba ją pokonać bez przystanków, żeglując solo.

Czytaj więcej

Niespełna dwa tygodnie do startu Bitwy o Gotland!

W niedzielę, 15 września rozpoczną się ósme bałtyckie regaty samotnych żeglarzy, Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland – Konsal Challenge 2019. 500 mil non stop, brak pomocy z zewnątrz oraz wymagający, jesienny Bałtyk sprawiają, że to niezmiennie jedne z najtrudniejszych regat na naszym akwenie.

Czytaj więcej

1 Liga zakończona, wiemy kto awansuje do Ekstraklasy Żeglarskiej!

Zakończyły się finałowe regaty 1 Ligi Żeglarskiej. Po 4 rundach wyłoniono 3 czołowe załogi premiowane awansem do Ekstraklasy na sezon 2020. Awans wywalczyły Yacht Club Gdańsk, Yacht Klub Polski Gdynia i UKS Albatros Wolin!

Czytaj więcej

Finał 1 Ligi Żeglarskiej w Szczecinie!

W sobotę i niedzielę w Szczecinie odbędą się finałowe regaty 1 Ligi Żeglarskiej. 9 załóg walczy o 3 czołowe miejsca premiowane awansem do Ekstraklasy na sezon 2020. Regaty odbędą się na jeziorze Dąbie przy Centrum Żeglarskim.

Czytaj więcej

Giżycko Klubowym Mistrzem Polski!

Giżycka Grupa Regatowa wygrała 4 rundę Ekstraklasy Żeglarskiej w Szczecinie i obroniła pozycję lidera w rankingu Klubowych Mistrzostw Polski. Miejsca na podium skompletowały załogi Legii Warszawa i Yacht Club Jeziorak. W ciągu 2 dni na Jeziorze Dąbie przy Centrum Żeglarskim rozegrano 22 wyścigi.

Czytaj więcej

Finał Ekstraklasy w ten weekend!

W sobotę i niedzielę w Szczecinie odbędzie się czwarta, finałowa runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Na czele rankingu z równą ilością punktów znajdują się zespoły Giżyckiej Grupy Regatowej i Jeziorak Yacht Clubu wyprzedzając Legie Warszawa o 2 pkt. Regaty odbędą się na jeziorze Dąbie Małe z bazą w Centrum Żeglarskim w Szczecinie.

Czytaj więcej

Giżycko wygrywa 3 rundę Ekstraklasy!

W sobotę i niedzielę w Świnoujściu odbyła się trzecia runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Wygrała załoga Giżyckiej Grupy Regatowej przed Pogonią Szczecin i Jeziorak Yacht Clubem. Przed finałowa rundą Klubowych Mistrzostw Polski w rankingu Ekstraklasy prowadzą Giżycko i Jeziorak.

Czytaj więcej

3 runda Ekstraklasy w Świnoujściu

W sobotę i niedzielę w Świnoujściu odbędzie się trzecia, przedostatnia runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. 12 załóg ponownie będzie zmagać się o punkty do rankingu Klubowych Mistrzostw Polski PZŻ. Po 2 rundach minimalnie prowadzi Jeziorak Yacht Club przed KS AMW Iskra Gdynia i Legią Warszawa.

Czytaj więcej

W Sopocie rusza 1 Liga Żeglarska!

Podczas gdy Ekstraklasa ma tydzień przerwy, w Sopocie rywalizacje rozpocznie 9 załóg w 1 Lidze Żeglarskiej. Po raz pierwszy w historii Polskiej Ligi Żeglarskiej, organizatorzy uruchamiają niższy poziom rozgrywek, umożliwiający najlepszym załogom awans do Ekstraklasy w kolejnym sezonie.

Czytaj więcej

KS Iskra wygrywa, Jeziorak liderem Ekstraklasy!

W Gdyni w ramach Volvo Gdynia Sailing Days zakończyła się druga runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Tym razem w dwa dni rozegrano aż 28 wyścigów, w których najlepszą okazała się załoga KS Iskra AMW Gdynia przed Jeziorak Yacht Klub i Giżycką Grupą Regatową. W rankingu po 2 rundach prowadzi Jeziorak przed Iskrą i Legią Warszawa.

Czytaj więcej

Ekstraklasa kieruje się do Gdyni!

W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się druga runda Ekstraklasy w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Po rozegranej tydzień temu inauguracyjnej rundzie w Sopocie na czele Olsztyński Klub Żeglarski przed Legią Warszawa i Jeziorak Yacht Club. Gdyńskie regaty odbędą się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Czytaj więcej

Olsztyn dominuje w 1 rundzie Ekstraklasy!

Polska Liga Żeglarska wystartowała w Sopocie regatami 1 rundy Ekstraklasy. Od początku regat prym wiodła załoga aktualnych Mistrzów Polski z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, wyprzedzając Legię Warszawa i Jeziorak Yacht Club. W ciągu dwóch dni rozegrano rekordowe 30 wyścigów na akwenie tuż przy sopockim molo.

Czytaj więcej

Kto faworytem w Ekstraklasie?

W Sopocie odbędzie się rozpoczną się rozgrywki Ekstraklasy w tegorocznej Polskiej Lidze Żeglarskiej. Na starcie zobaczymy 8 zespołów z zeszłego roku oraz 4 kluby które awansowały w eliminacjach rozegranych w maju. Kto jest faworytem, kto będzie niespodzianką?

Czytaj więcej

Rusza Polska Liga Żeglarska!

13 i 14 lipca w Sopocie sezon rozpocznie Polska Liga Żeglarska. 12 zespołów wystąpi w Ekstraklasie, a 9 kolejnych w 1 Lidze. O tym jakie kluby wystąpią w Ekstraklasie zdecydowały wyniki zeszłorocznych rozgrywek i dodatkowych eliminacji rozegranych w maju.

Czytaj więcej

Ostra walka na rzece w Świnoujściu!

W centrum Świnoujścia na Świnie tuż przy Porcie Jachtowych zakończyły się emocjonujące finały regat Świnoujście Match Race zaliczanych do Pucharu Świata i European Match Racing Tour. Po zaciętych finałach najlepszym okazał się Patryk Zbroja z załoga z KS Dobra Marina ze Szczecina.

Czytaj więcej

Mocna stawka na meczach w Świnoujściu!

Do centrum Świnoujścia po raz 6 powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata i punkty do cyklu European Match Race Tour.

Czytaj więcej

Znamy już komplet załóg na Ekstraklasę !

Niespodziankami zakończyły się eliminacje Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Z 12 startujących ekip tylko najlepsze 4 załogi dołącza do elitarnej ósemki załóg w Ekstraklasie, a pozostałe załogi będą uczestniczyć w regatach 1 Ligi. W wyniku 2 dniowych zmagań przy sopockim molo, do Ekstraklasy dołączą kluby Sztorm Grupa, KS Iskra AMW Gdynia, Giżycka Grupa Regatowa oraz Odyssey Sailing Club. Na pewno zaskoczeniem jest brak awansu dla faworyzowanych przed regatami załóg z Yacht Club Sopot 2 i Yacht Club Gdańsk.

Czytaj więcej

Eliminacje do Ekstraklasy Żeglarskiej w Sopocie!

Już w ten weekend powrócą emocje towarzyszące rozgrywkom Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pierwsze regaty sezonu 2019 odbędą się w Sopocie i będą kwalifikacjami do Ekstraklasy. Najlepsze 4 załogi dołącza do elitarnej ósemki załóg w Ekstraklasie, pozostałe załogi będą uczestniczyć w regatach 1 Ligi. Organizatorzy zapraszają na molo w Sopocie lub przed ekrany komputerów, gdzie będzie można oglądać regaty na żywo. Na profilu facebookowym Polskiej Ligi Żeglarskiej prowadzona będzie relacja z wyścigów, z komentarzem, wywiadami oraz analizami po regatach.

Czytaj więcej

Zbroja obronił tytuł w Szczecinie.

Zakończyły się podwójne regaty Polish Match Tour w Szczecin. Przez 4 dni rywalizacja odbyła się na jeziorze Dąbie, piąty finałowy dzień rozgrano na Odrze w centrum miasta. Udział wzięło 13 zespołów z Danii, Estonii, Brazylii, Szwecji, Francji, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Polski. Rozegrano 2 regaty, WarmUp grade3 oraz Szczecin Match Race grade2. W obu triumfował Patryk Zbroja, pozostając niepokonanym w Szczecinie przez 4 ostatnie imprezy !

Czytaj więcej

Podwójna dawka regat w Szczecinie!

Szczecin po raz 12-sty będzie gościł zawodników startujących w żeglarskim meczowym Pucharze Świata. Klasyczne już 3 dniowe regaty Szczecin Match Race poprzedzone 2 dniowymi regatami WarmUp odbędą się już w tym tygodniu.

Czytaj więcej

Białoczerwoni góra w Rybniku !

Polskie załogi zajęły całe podium w zakończonych międzynarodowych regatach Rybnik PMT Spring Cup zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach wzięło udział 10 zaproszonych załóg z Polski, Niemiec, Włoch, Rosji, Danii i Nowej Zelandii. Zwyciężyła młoda załoga zespołu HRM Racing Team w składzie Krzysztof Małecki, Kuba Padzik i Mateusz Gołaszewski. Była to już 4 edycja tych wiosennych regat na południu Polski, otwierających sezon meczowy w kraju.

Czytaj więcej

Carbony 2019 - Śląskie Nagrody Żeglarskie rozdane

W piątek 29 marca podczas Gali Żeglarskiej po raz pierwszy zostały przyznane Śląskie Nagrody Żeglarskie – Carbony. Gala odbyła się podczas Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Czytaj więcej

Tomasz Kulesza wygrywa pierwsze regaty Polish Match Tour!

Pierwsze regaty w ramach cyklu Polish Match Tour w sezonie 2019 w Polsce odbyły się w ten weekend w Rybniku. Tradycyjnie co roku w pierwszy weekend kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się zawody połączone z Akademią Regatową (tzw. clinic). Najlepszą okazała się załoga HRM Racing Team z Poznania wygrywając wszystkie wyścigi. Zwycięzcy płynęli w składzie Igor Tarasiuk, Kuba Padzik i Mateusz Gołaszewski. W regatach udział wzięło 6 załóg z całej Polski.

Czytaj więcej

8 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm.

Juz 1 grudnia rusza kolejna edycja ciekawego wydarzenia filmowego dla miłośników żagli, wody i dobrych filmów dokumentalnych. Założeniem festiwalu  od samego początku jest pokazywanie najlepszych filmów z całego świata o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Staramy się pokazywać wyjątkowe historie w których morze i wiatr są istotnym elementem opowieści.

Czytaj więcej

Duńczycy wygrywają Rybnik Match Race.

Zwycięstwem duńskiej załogi Emila Kjaer zakończyły się rozegrane w weekend regaty Rybnik Match Race zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. Duńczycy zdominowali rywalizację wygrywając wszystkie wyścigi. Była to już 4 edycja regat Rybnik Match Race, tradycyjnie już kończących sezon meczowy w Polsce.

Czytaj więcej

Rybnik Match Race 2018 - finał sezonu meczowego w Polsce

20 i 21 października zostaną rozegrane regaty Rybnik Match Race zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 9 zaproszonych załóg z Polski i Danii.

Czytaj więcej

Chojnice wygrywają Drużynowe Mistrzostwa Polski!

W Rybniku zakończyły się dwudniowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist. Najlepsze polskie kluby w klasie Optimist po raz drugi na akwenie Zalewu Rybnickiego rywalizowały w widowiskowej formule regat drużynowych 4 x 4  (tzw. Team Racing). Najlepszą okazała się drużyna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego (CHKŻ) w składzie Agnieszka Pawłowska, Rafał Pogorzelski, Jacek Kalinowski, Jeremi Szczukowski i Antoni Lipiński wyprzedzając ekipy z CWM Opti Gdynia i KS Spójnia Warszawa.
 

Czytaj więcej

Zespołowe Mistrzostwa Optimistów na Śląsku!

Rybnik czeka na najlepsze polskie zespoły w klasie Optimist. Po raz drugi na akwenie Zalewu Rybnickiego będzie można zobaczyć zmagania najlepszych młodych żeglarzy w widowiskowej formule Regat Zespołowych (tzw. Team Racing). Regaty zaczynają się w sobotę 6 października. a kończą w niedzielę.

Czytaj więcej

Mecz na Odrze po raz trzeci !

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, po raz trzeci w Szczecinie. Żeglarski Mecz pomiędzy Polską Niemcami i Danią na Odrze w samym centrum miasta!
Mecz na Odrze to wyjątkowe regaty w trzech dyscyplinach. Regaty odbędą się w formułach flotowej (fleet racing), zespołowej (team racing) i meczowej (match racing), a każdy z krajów reprezentować będzie zespół składający się z 2 załóg czteroosobowych. Za wygraną w każdej dyscyplinie reprezentacja otrzymuje 1 punkt. Wygra ten zespół który pierwszy zdobędzie 2 pkt.

Czytaj więcej

Patryk Zbroja Mistrzem Polski w match racingu!

Patryk Zbroja z załogą w składzie Maciej Gonerko, Krzysztof Żełudziewicz i Marcin Zubrzycki zdobyli złote medale Mistrzostw Polski w match racingu, które zakończyły się w Centrum Żeglarskim w Szczecinie. To jego pierwszy medal krajowych mistrzostw i od razu złoty. Na podium stanęły także załogi Szymona Jabłkowskiego i Przemysława Tarnackiego.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland 2018 zakończona!

Wczoraj wieczorem linię mety przeciął ostatni jacht, Double Scotch, prowadzony przez Aleksandrę Emche oraz do ostatnich kabli asystowany przez jacht  osłonowy Estrella ze względu na trudne warunki pogodowe.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w match racingu - Każdy może wygrać z każdym?

W dniach 21-23 września odbędą się w Szczecinie Otwarte Mistrzostwa Polski w match racingu. Na starcie najważniejszych regatach sezonu meczowego w Polsce stanie 10 załóg, w tym praktycznie cała krajowa czołówka, co oznacza, że czeka nas zacięta walka o zwycięstwo, na które stać każdego.

Czytaj więcej

Finał bałtyckich zmagań!

Obecnie na trasie pozostaje już tylko jeden jacht biorący udział w Wielkiej Żeglarskiej Bitwie o Gotland. Pozostałe są w porcie, a jeden po zgłoszeniu rezygnacji płynie na silniku do Sopotu. Jednak dopóki regat nie ukończą wszyscy zawodnicy, komisja nie może ogłosić pełnych wyników.

Czytaj więcej

Pierwsi już na mecie!

Wczorajszy wieczór, noc oraz dzisiejszy poranek to powroty z morza zawodników Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland. Pierwszym zawodnikiem na mecie był Jacek Chabowski na Blue Horizon. Drugie miejsce zajął niewidoczny wczoraj na monitoringu Jerzy Matuszak na Dancing Queen, a trzeci zameldował się Ryszard Drzymalski na Konsal II.

Czytaj więcej

Złamany maszt, nieznany lider i zaciekła walka o ostatnie miejsce

Trzecia doba regat, czyli wczorajsze popołudnie oraz dzisiejszy poranek na trasie żeglarskich regat Bitwa o Gotland nie były wcale spokojne. Wprawdzie pogoda nie była sztormowa, ale awarie zdarzają się nie tylko w ekstremalnych warunkach. Jeden z zawodników stracił maszt, lider regat pozostaje nieznany, a dwa jachty żeglujące na końcu stawki zderzyły się ze sobą dziś nad ranem.

Czytaj więcej

Kto wygra w Szczecinie?

Już w najbliższy weekend w dniach 21-23 września odbędą się w Szczecinie Otwarte Mistrzostwa Polski w match racingu. Na starcie najważniejszych regatach sezonu meczowego w Polsce stanie 11 załóg, w tym praktycznie cała krajowa czołówka oraz czterech bardzo mocnych zawodników z zagranicy.

Czytaj więcej

Pod wiatr do mety

Druga doba regat to dla większości zawodników już kurs powrotny. Czternaście z dwudziestu jachtów minęło już punkt zwrotny, czyli boję kardynalną Salvorev na północno-wschodnim krańcu Gotlandii.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Po pierwszej dobie

Pierwsza doba regat samotnych żeglarzy non-stop dookoła Gotlandii, Bitwa o Gotland, minęła spokojnie. Obecnie pierwsze jachty zbliżają się do szwedzkiej wyspy, którą wszyscy będą mijać zgodnie z kierunkiem ruchu zegara – prawą burtą.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Delphia Challenge 2018 Start!

Dziś o godzinie 1200, w samo południe, przy blasku przeświecającego zza chmur słońca oraz prawie gładkiej wodzie, dwudziestu trzech zawodników wyruszyło na wody Bałtyku. Zmierzą się w siódmych już regatach samotników non-stop, Bitwie o Gotland.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Ostatnie przygotowania

Już pojutrze, w najbliższą niedzielę, 16 września, samotni żeglarze wyruszą na trasę siódmych regat Bitwa o Gotland. Przygotowania dobiegają końca, a dla rodzin zawodników oraz dla kibiców przewidziano liczne atrakcje w porcie startu i mety – Marinie Przełom w Górkach Zachodnich.
 

Czytaj więcej

Czołowi zawodnicy podsumowali zakończony sezon Ekstraklasy!

Po emocjonującej dwudniowej walce w Sopocie Olsztyński Klub Żeglarski wygrał decydujące starcie w NostriMaris Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej i został nowym klubowym mistrzem Polski PZŻ. Srebrny medal zdobył PZU Jeziorak Yacht Club, a na najniższym stopniu podium stanęła SEJK Pogoń Szczecin. Czołowi zawodnicy podsumowali zakończony sezon.

Czytaj więcej

Jest w tym jakieś szaleństwo

27 zawodników szykuje się do niedzielnego startu w samotnych regatach non-stop Bitwa o Gotland.

Nie startują dla pieniędzy, bo nagrodą główną jest przechodni puchar w kategorii ORC oraz statuetka Delphia Challenge dla zwycięzcy w kategorii Open. Ostatni na mecie może liczyć na trofeum za wytrwałość im. Edwarda „Gale” Zająca. Największą nagrodą jest dla uczestników osobista satysfakcja, którą starają się wspomagać sponsorzy regat poprzez nagrody rzeczowe, z których część jest losowana pośród wszystkich uczestników.

Czytaj więcej

Olsztyński Klub Żeglarski Klubowym Mistrzem Polski!

Zwycięzcą finałowej rundy został Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej został Olsztyński Klub Żeglarski, zdobywając tym samym tytuł Klubowego Mistrza Polski 2018. Wicemistrzem kraju został Jeziorak Yacht Club, a na najniższym stopniu podium uplasowała się załoga SEJK Pogoń Szczecin.

Czytaj więcej

Wielkie emocje przed finałem Ekstraklasy!

Czas na decydujące starcie w NostriMaris Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. W weekend w Sopocie 4. runda regat wyłoni Klubowego Mistrza Polski. A największe szanse na końcowe zwycięstwo mają prowadząca w klasyfikacji załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego oraz znajdujące się tuż za nim PZU Jeziorak Yacht Club i SEJK Pogoń Szczecin.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Delphia Challenge 2018

Siódma odsłona bałtyckich zmagań, czyli jak powstała Bitwa oraz jaki przebieg miały jej poprzednie edycje.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Siódma edycja rusza już za dziesięć dni

Już za dziesięć dni, w niedzielę, 16 września, wystartują siódme regaty Bitwa o Gotland – Delphia Challenge 2018. Dwudziestu dziewięciu zawodników stanie na starcie wyjątkowego wyścigu, podejmując wyzwanie samotnej żeglugi non-stop po jesiennym Bałtyku.

Czytaj więcej

Faworyci zapowiadają decydującą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

W najbliższy weekend w Sopocie odbędzie ostatnia, czwarta runda żeglarskich rozgrywek o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Liderem NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej jest załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego przed PZU Jeziorakiem Yacht Club i SEJK Pogonią Szczecin. Zawodnicy zapowiadają zaciętą walkę o końcowe zwycięstwo.
Na czele klasyfikacji po trzech rundach znajduje się co prawda Olsztyński Klub Żeglarskie, ale zajmujący drugą pozycję PZU Jeziorak Yacht Club ma na koncie tyle samo punktów i tutaj walka będzie najbardziej zacięta.

Czytaj więcej

Kto wygra Ekstraklasę? Czas na decydujące starcie !

Już w najbliższy weekend odbędzie ostatnia czwarta runda żeglarskich rozgrywek o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Tym razem NostriMaris Polska Ekstraklasa Żeglarska zawita do Sopotu. Liderem klasyfikacji jest załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego przed PZU Jeziorakiem Yacht Club i SEJK Pogonią Szczecin.
 

Czytaj więcej

Festiwal Regat w Świnoujściu zakończony

Zakończył się 7 dniowy maraton regatowy pod nazwą Świnoujście Sails Festiwal. Rozegrano regaty w 5 klasach gromadząc na starcie ponad 200 uczestników z 7 krajów. Przeprowadzono kilkadziesiąt wyścigów na Zatoce Pomorskiej na 3 różnych trasach. To największa tego typu impreza żeglarska na Pomorzu Zachodnim.

Czytaj więcej

Piotr Tarnacki Mistrzem Świata !

Załoga POL77 Racing Club Gdańsk w składzie Piotr Tarnacki, Bartosz Makała i Grzegorz Banaszyk wygrała w kategorii Open rozegrane w Świnoujściu Mistrzostwa Świata w klasie Micro. W kategorii Racer wygrała załoga POL13 LaBesto Auto Bruno w składzie Bartosz Piotrowski, Adam Szymborski i Paweł Różycki a w kategorii Cruiser załoga ITA80 w składzie Mateo Vanelli, Alessandro Maroli i Tyler Mizzeto z Włoch.
 

Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata w klasie Micro - Tarnacki czy Sawicki?

Mistrzostwa Świata w klasie Micro na półmetku. W środę rozegrano szósty z dwunastu zaplanowanych wyścigów. W kategorii Open prowadzi Piotr Tarnacki na POL77 Roca Volvo przed Rafałem Sawickim na POL333 Euro Shipping. Do końca regat pozostały 2 dni i 6 wyścigów.

Czytaj więcej

Rusza Świnoujski Festiwal Regatowy

13 sierpnia wyścigami o Mistrzostwo Świata w klasie Micro rozpocznie się druga edycja Świnoujście Sails Festival. W tym roku do Świnoujścia przyjadą także zawodnicy z klas 505, Finn, Sigma Active i uczestnicy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Finał Festiwalu 19 sierpnia.

Czytaj więcej

Piotr Tarnacki ponownie najszybszy w klasie Micro.

W miniony weekend w Szczecinie zakończyły się Mistrzostwa Polski Micro. W kategorii Open ponownie swój prymat potwierdziła załoga Piotra Tarnackiego na jachcie Roca – Volvo. W dywizji Racer tytuł zdobyła załoga Bartosza Piotrowskiego na jachcie LaBesto Volvo Auto Bruno, a w dywizji Cruiser Mistrzem Polski został Marcin Pietrzak na jachcie Auto Podlasie.

Czytaj więcej

Pogoń wygrywa w Szczecinie, Legia na 3 miejscu !

W Szczecinie rozegrano 2 rundę NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Najlepszą okazała się załoga SEJK Pogoń Szczecin CM Construction ze sternikiem Krzysztofem Łobodźcem wygrywając 4 z 9 wyścigów. Kolejne miejsca zajęły PZU Jeziorak Yacht Club i Legia Warszawa Pawluk Racing.

Czytaj więcej

Druga Runda NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej !

Już w sobotę rozpocznie się 2 runda żeglarskich rozgrywek o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Tym razem Ekstraklasa zawita do Szczecina do Centrum Żeglarskiego, gdzie na jeziorze Dąbie 12 klubów będzie walczyć o punkty do rankingu ligi. Liderem klasyfikacji jest załoga PZU Jeziorak Yacht Club przed Olsztyńskim Klubem Żeglarskim i SEJK Pogoń Szczecin.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Micro w Szczecinie.

Tegoroczne regaty i tytuł Mistrza Polski klasy Micro w Polsce odbędą się w Szczecinie. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w dniach 27 do 29 lipca z bazą regat w Centrum Żeglarskim nad jeziorem Dąbie. Organizatorem regat jest Polskie Towarzystwo Regatowe Klasy Micro, a organizatorem wykonawczym firma MT Partners.

Czytaj więcej

PZU Jeziorak Yacht Club liderem Ekstraklasy

Załoga PZU Jeziorak Yacht Club ze sternikiem Karolem Górskim wygrała inauguracyjne regaty NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W rozgrywkach o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZZ startuje 12 zespołów, które reprezentują 10 klubów żeglarskich z całej Polski. Regaty odbywały się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Czytaj więcej

Rusza NostriMaris Polska Ekstraklasa Żeglarska 2018

Rusza czwarty sezon żeglarskiej ligi o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZŻ. Inauguracyjne regaty odbędą się w Gdyni w dniach 14-15 lipca. Tegoroczna Ekstraklasa Żeglarska składa się z czterech rund. Kolejne odbędą się w Szczecinie, Świnoujściu oraz w Sopocie gdzie przy molo w połowie września zostanie rozegrany finał. Partnerem tytularnym jest NostriMaris – projekt Urzędu Morskiego w Szczecinie promujący poprawę bezpieczeństwa żeglugi przez m.in. budowę dwóch wielozadaniowych jednostek pływających.
 

Czytaj więcej

Maxime Mesnil wygrywa w Świnoujściu

Sukcesem francuskiej załogi Match in Black pod wodza Maxime Mesnila zakończyły się regaty Pucharu Świata Świnoujście Match Race. Przez 3 dni załogi z 5 krajów walczyły o cenne punkty do światowego rankingu sterników oraz klasyfikacji European Match Race Tour. Kolejne miejsca na podium zajęły polskie załogi HRM Racing i Patryk Zbroja Yacht Racing Team.

Czytaj więcej

Świnoujście Match Race. Na Świnie znowu będzie się działo!

Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata i punkty do cyklu European Match Race Tour.

Czytaj więcej

ATH Bielsko Biała wygrywa w Rybniku !

Pełnym sukcesem załogi Akademii Techniczno – Humanistycznej z Bielska Białej zakończyła się wiosenna edycja Śląskiej Ligi Regatowej. Załoga w składzie Paweł Fałat, Mateusz Byrski i Dawid Procner powtórzyła sukces z przed 2 tygodni, wygrała 4 finałowe regaty i awansowała na 1 miejsce w rankingu Ligi wyprzedzając dotychczasowych liderów z Grupy Inżbud Rybnik. 3 miejsce zajęła załoga Aspekt.
 

Czytaj więcej

Finał Śląskiej Ligi Regatowej !

W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia runda Śląskiej Ligi Regatowej. Po 3 rundach kwestia zwycięzcy jest całkowicie otwarta. W roli faworytów startuje rybnicki Inżbud ale realne szanse na zwycięstwo mają jeszcze załogi ATH Bielsko Biała i Aspekt Radzionków.
 

Czytaj więcej

ATH Bielsko wygrywa 3 rundę !

Śląska Liga Regatowa wchodzi w decydującą fazę. W ten weekend  na Zalewie Rybnickim odbyła się trzecie runda żeglarskich rozgrywek ligowych dla lokalnych zawodników, klubów żeglarskich i firm. Tym razem zdecydowanie najlepszymi okazali się żeglarze z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej ze sternikiem Pawłem Fałatem.

Czytaj więcej

Ostatni tydzień zgłoszeń do Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2018

Tegoroczne Klubowe Mistrzostwa Polski PZŻ składają się z czterech rund. Pierwsza runda odbędzie się w połowie lipca w Gdyni w ramach Gdynia Sailing Days. Kolejne odbędą się w Szczecinie, Świnoujściu oraz w Sopocie gdzie przy molo w połowie września zostanie rozegrany finał.

Czytaj więcej

Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze Regatowej.

20 maja na Zalewie Rybnickim odbyła się druga runda Śląskiej Ligi Regatowej =  żeglarskich rozgrywek ligowych dla lokalnych zawodników, klubów żeglarskich i firm. Ponowni najlepszą była załoga Inżbudu w składzie Grzegorz Niemczyk, Filip Bogacki i Zbigniew Bogacki.

Czytaj więcej

Inżbud wygrywa pierwszą rundę Śląskiej Ligi.

13 maja na Zalewie Rybnickim wystartowała kolejna edycja Śląskiej Ligi Regatowej =  żeglarskich rozgrywek ligowych dla lokalnych zawodników, klubów żeglarskich i firm. Po zaciętej walce obrońcy Pucharu z zeszłego sezonu załoga Inżbud Rybnik wygrała inauguracyjne zawody minimalnie wyprzedzając załogi Aspektu i Akademii Techniczno-Humanistycznej z Bielska Białej.

Czytaj więcej

Zbroja obronił tytuł w Szczecinie !

Szczecińska załoga Patryka Zbroi ponownie zwyciężyła w rozegranych regatach Pucharu Światach Szczecin Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach wzięło udział 12 zaproszonych zespołów z 8 krajów a wyścigi odbywały się na Odrze w centrum miasta oraz na jeziorze Dąbie. Poza punktami do rankingu Pucharu Świata, zawodnicy zdobywali punkty do prestiżowego światowego cyklu Match Race Super League. Zwycięska załoga płynęła w składzie Patryk Zbroja, Krzysztof Żełudziewicz, Maciej Gonerko i Marcin Zubrzycki.

Czytaj więcej

Śląska Liga Regatowa - Start

Rusza 6 edycja Śląskiej Ligi Regatowej.
13 maja na Zalewie Rybnickim rusza kolejny sezon żeglarskich rozgrywek ligowych. Jest to kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

Czytaj więcej

Żeglarski Klasyk na Odrze już za 3 dni !

Szczecin po raz 11-sty będzie gościł zawodników startujących w żeglarskim meczowym Pucharze Świata. Klasyczne już regaty Szczecin Match Race odbędą się w najbliższy weekend na Odrze w centrum miasta oraz na jeziorze Dąbie. Udział swój zapowiedziało 12 zespołów z 8 krajów. Start regat w sobotę 28 kwietnia o 10 rano, wraz z otwarciem sezonu nautycznego w North East Marina na Wyspie Grodzkiej.

Czytaj więcej

Tomasz Kulesza wygrywa pierwsze regaty Polish Match Tour !

Pierwsze regaty w ramach cyklu Polish Match Tour w sezonie 2018 w Polsce odbyły się w ten weekend w Rybniku. Tradycyjnie co roku w pierwszy weekend kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się zawody połączone z Akademią Regatową (tzw. clinic). Najlepszą okazała się załoga Tomasza Kuleszy z Podlaskiego Klubu Żeglarskiego Dżygit z Białegostoku.

Czytaj więcej

12 sezon Polish Match Tour

Już w pierwszy weekend kwietnia rozpocznie się kolejny, 12 sezon Polish Match Tour – cyklu regat match racingowych zaliczanych do rankingu Pucharu Świata Federacji World Sailing. Tegoroczny projekt obejmuje organizację 7 regat w Szczecinie, Rybniku i Świnoujściu.
Pierwsze 2 regaty odbędą się w Rybniku na jachtach Skippi650. Pierwszymi będą regaty połączone z Akademią Regatową i szkoleniem meczowym dla nowych polskich załóg. Kolejne to już międzynarodowa impreza Spring Cup rangi Grade3 z załogami z Niemiec, Portugalii, Danii i Nowej Zelandii.
 

Czytaj więcej

Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony 2018

Śląskie środowisko żeglarskie wreszcie doczekało się swoich nagród i możliwości wyróżnienia osób, osiągnięć i inicjatyw związanych z żeglarstwem. W marcu, podczas uroczystej gali poznamy zdobywców Carbonów. Zgłoszenia kandydatów do 10 marca !
 

Czytaj więcej

Święto filmów żeglarskich JachtFilm ponownie w Rybniku!

Niezapomniana atmosfera, żeglarski klimat i unikalne, niedostępne często nigdzie indziej filmy o morskich przygodach – tak było w zeszłym roku, gdy Teatr Ziemi Rybnickiej wypełniony został wpierw przez dzieci, a potem przez dorosłych. Na bazie zeszłorocznego sukcesu, program festiwalu został rozszerzony do dwóch dni i wzbogacony o dodatkowe atrakcje.
Tegoroczny śląski JachtFilm Festiwal odbędzie się 23 i 24 marca w Teatr Ziemi Rybnickiej. Wydarzenie objęte jest Patronatem Prezydenta Rybnika Piotra Kuczery.

Czytaj więcej

Wiatr rozdawał karty w Monaco

Regaty Primo Cup to impreza organizowana przez Yacht Club Monaco dla kliku klas regatowych w tym dla J70, jednej z najliczniejszych i najmocniejszych obecnie klasy jachtów sportowych na świecie. W gronie 39 załóg, tradycyjnie zobaczyliśmy 2 polskie załogi, które startują w Monaco regularnie przygotowując się do sezonu letniego.

 

Czytaj więcej

Polacy w finałach Winter Series J70 w Monaco

Od piątku do niedzieli w Monaco odbędzie się finałowa runda Sportsboat Winter Series w klasie J70. Dla 2 polskich załóg Flexistav Apotex Team i Cellfast Sailing Team będzie to okazja do poprawienia swoich pozycji w ranking.

 

Czytaj więcej

Obierz kurs na Poznań!

W dniach 9-11 lutego 2018 r. w Poznaniu odbędzie się już czwarta edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych  BOATEX. To wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą, zarówno tych doświadczonych z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szeroko pojętą rekreacją na wodzie.
 

Czytaj więcej

Pechowa 13 miejsce na regatach w Monaco

W Monaco odbyła się trzecia runda Sportsboat Winter Series w klasie J70. Udział wzięły dwie polskie załogi Flexistav Apotex Sailing Team i Cellfast Sailing Team. Polakom tym razem nie udało się wejść do pierwszej dziesiątki i załogi zajęły odpowiednio miejsca 13 i 14.
 

Czytaj więcej

Polskie załogi na regatach w Monaco

Klasa J70 to obecnie najpopularniejsza klasa jachtów monotypowych na świecie, powoli jest doceniana także w Polsce. Na stałe pływają już 3 załogi, kolejne 2 budują swoje łódki, jednak najbliższe regaty w Polsce odbędą się dopiero w następnym sezonie. Najbliższą okazją do startów w Europie jest więc cykl zimowy w Monaco, który rozpoczyna się w najbliższy weekend.

Czytaj więcej

VII Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2017 w kinie Luna w Warszawie.
Założeniem festiwalu  jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Motywem przewodnim festiwalu jest żeglarstwo i jego olbrzymia różnorodność. Staramy się pokazywać historie, w których morze i wiatr są istotnym elementem ich opowiedzenia.
Filmowe morskie opowieści są atrakcją dla każdego. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i prawdziwe zdarzenia. Emocje które towarzyszą bohaterom  są uniwersalne. Są to filmy o spełnianiu marzeń,  pokonywaniu codziennych przeszkód by czegoś dokonać, pokonywaniu własnych słabości, dojrzewaniu, czy woli walki i przetrwania dla ocalenia zdrowia i życia.
 

Czytaj więcej

Polacy w pierwszej 100 najlepszych żeglarzy świata!

Żeglarskimi Mistrzami Świata w klasie J70 została amerykańska załoga Petera Duncan - Relative Obscurity. Wspaniały występ zaliczyła polska reprezentacja – załoga Krzysztofa Krempeca zajęła 27 miejsce.  Blisko 200 załóg wzięło udział w regatach, które odbyły się w dniach 12-16 września we Włoszech w okolicach malowniczej miejscowości Porto Cervo.

Czytaj więcej

Morten Bogacki na Helu, Bitwa zakończona

Wczoraj, po dopłynięciu pierwszego zawodnika do mety, Mirosława Zemke, na morzu pozostał jeszcze tylko jeden wojownik – Morten Bogacki na MOJO (Mini650). O godzinie 1500 znajdował się zaledwie 30 mil od celu, ale niekorzystny kierunek wiatru oraz jego rosnąca zgodnie z prognozami siła stanowiły olbrzymie wyzwanie.
Organizatorzy zdecydowali się wysłać jacht osłonowy Fujimo, aby asystował żeglarzowi do mety.
 

Czytaj więcej

Po trzeciej dobie - Mirosław Zemke wygrywa Bitwę po raz drugi

Dziś o godzinie 1213, po 3 dobach i 13 minutach na morzu, linię mety 6 regat bałtyckich samotników Bitwa o Gotland minął Mirosław Zemke na jachcie HOBART, wygrywając tym samym rywalizację w klasyfikacji bezwzględnej (pierwszy na mecie) oraz w klasie ORC. Obronił tym samym zeszłoroczny tytuł, wywalczony w tej samej kategorii w piątej Bitwie o Gotland. Rekord trasy pozostał jednak niepobity.

Czytaj więcej

Po drugiej dobie - Wszyscy za boją zwrotną

Pierwsza doba regat minęła spokojnie, ale druga przyniosła serię awarii, które zmusiły kolejnych zawodników do wycofania się z rywalizacji. Część żeglarzy zdecydowała się również wejść do portów na Gotlandii, aby przeczekać zapowiadany w prognozach sztorm.

Czytaj więcej

Polskie załogi na Mistrzostwach Świata J70 we Włoszech

Startują żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie J70. Do włoskiego Porto Cervo zjechali najlepsi żeglarze z całego globu - 173 załogi z 24 krajów. Polskę po raz pierwszy w historii reprezentować będą aż 3 załogi, w tym Ci z największą ilością startów na wodzie w tym sezonie – załoga Flexistav Pawła Tarnowskiego.

Czytaj więcej

Po pierwszej dobie - takie jest Mini

Po wczorajszym, spokojnym i prawie bezwietrznym starcie, warunki pogodowe są dla zawodników coraz lepsze. Południowy wiatr, którego prędkość stopniowo rośnie, pozwala na szybką żeglugę pełnymi kursami z wiatrem.

Czytaj więcej

Yacht Club Sopot - Mistrzami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

To były naprawdę emocjonujące żeglarskie pojedynki na wodzie. Zwycięzcą Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej została załoga Yacht Club Sopot pod sterami Rafała Sawickiego zdobywając tytuł Klubowego Mistrza Polski. Załogi walczyły o niego przez cały sezon w Sopocie, Świnoujściu, Gdyni oraz Szczecinie, gdzie odbyła się ostatnia runda. Liga wraca w przyszłym roku.
 

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - W morze!

Dziś o godzinie 1200 dwudziestu dwóch zawodników wyruszyło na trasę Bitwy o Gotland. Po starcie z Górek Zachodnich, okrążą wyspę Gotlandia i powrócą do portu startu. Rekord 500-milowej trasy, ustanowiony  w 2013 roku wynosi 62 godziny 15 minut (2 doby 14 godzin i 15 minut) i należy do Krystiana Szypki. Regaty odbywają się już po raz szósty.

Czytaj więcej

Polska Ekstraklasa Żeglarska bliżej finału

Pierwszy dzień walki o tytuł mistrza Polski za nami. W Szczecinie trwa finałowa odsłona Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Dzisiejszy dzień należał do załogi Yacht Club Sopot, ale pozycję lidera klasyfikacji ogólnej utrzymuje Jacht Klub Kamień Pomorski. Znakomity występ zaliczyła także załoga Szymona Jabłkowskiego z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego.

Czytaj więcej

Ostatnie przygotowania przed startem

Już jutro, o godzinie 12:00, w samo południe, żeglarze-samotnicy wystartują w regatach Bitwa o Gotland, pięciusetmilowym wyścigu non-stop dookoła Gotlandii.
Dziś od rana w porcie startu, Marinie Delphia w Górkach Zachodnich, trwają ostatnie przygotowania oraz przeglądy techniczne jachtów. Zawodnicy meldują się w biurze regat, odbierają pakiety startowe, dogrywają ostatnie szczegóły. Do godziny 1400 połowa jachtów znajdujących się w marinie przeszła już pomyślnie kontrolę techniczną.
 

Czytaj więcej

Żeglarskie zmagania w Szczecinie - START!

Dla tych co nie mają pomysłu na spędzenie weekendu, Szczecin zaprasza! Finał żeglarskiego wydarzenia roku - Polska Ekstraklasa Żeglarska! Już za chwilę żeglarze wypłyną na trasę, by zawalczyć o tytuł najlepszej załogi w kraju. Start wyścigów planowany jest na godzinę 10:30, a zmagania załóg będzie można podziwiać z dużego pomostu aż do godziny 18:00 (wszystko zależne jest od warunków atmosferycznych).

 

Czytaj więcej

Polska Ekstraklasa Żeglarska - Finał żeglarski w Szczecinie

Polska Ekstraklasa Żeglarska finiszuje w Szczecinie. Już w najbliższy weekend w dniach 9-10 września odbędą się ostatnie regaty cyklu, a tym samym dowiemy się kto zdobędzie tytuł Klubowego Mistrza Polski. Czy żeglarze z Kamienia Pomorskiego utrzymają prowadzenie, czy może pokona ich tracąca tylko dwa punkty załoga z Iławy? Być może rywalizacja przyniesie jeszcze inne wyniki. Na wodzie wszystko może się wydarzyć.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Tegoroczne regaty Bitwa o Gotland są rekordowe pod względem liczby uczestników. To wyzwanie dla organizatorów, którzy nieustannie kładą nacisk na zabezpieczenie regat. Do elementów stałych, takich jak monitoring bezpieczeństwa, prognozy pogody, tracking satelitarny on-line i osłona medyczna dołączono szkolenie SAR oraz obowiązkowe wyposażenie osobiste związane z bezpieczeństwem.

 

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Sześć lat bałtyckich zmagań

Pierwszą Bitwę zorganizowano w roku 2012. Były to regaty nietypowe, ponieważ dwóch rywalizujących ze sobą kapitanów pokonywało różną trasę. 4 października Jacek Zieliński wystartował z Gdańska, a Krystian Szypka ze Świnoujścia. Obaj wystartowali o tej samej godzinie, obaj musieli okrążyć Gotlandię, pokonali liczne przeciwności pogodowe i po niecałych czterech dobach wyścigu non-stop równocześnie przecięli wspólną metę w Gdańsku.
 

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - za sześć dni po raz szósty

Już w najbliższą niedzielę, 10 września, wystartują regaty Bitwa o Gotland – Delphia Challenge 2017. Wielka żeglarska Bitwa zostanie rozegrana już po raz szósty. Na liście startowej znajduje się rekordowa liczba 35 zawodników, z których większość zgłosiła się w już pierwszej dobie zapisów, jeszcze w styczniu.

Czytaj więcej

Potrójne regaty w Świnoujściu zakończone !

Świnoujście Sails Festival 2017 przeszło do historii. To było jedno z ważniejszych wydarzeń żeglarskich nie tylko w Polsce, ale także na Starym Kontynencie. Młodzieżowym Mistrzem Europy w Match Racingu została francuska załoga Robina Follin, a znakomity debiut zaliczyła załoga Macieja Sapiejki z Polski. Ponadto Andrzej Romanowski został Mistrzem Polski w klasie Finn, a kolejną rundę Pucharu Polski w Klasie Delphia24 wygrała załoga Piotra Kowalewskiego z Poznania.

Czytaj więcej

Drugi dzień Świnoujście Sails Festival - start!

Jachty powoli wychodzą na wodę - rozpoczyna się drugi dzień Świnoujście Sails Festival. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Match Racingu, regaty klas Finn oraz Delphia24 - wszystko w jednym miejscu.

Czytaj więcej

Załoga Pawła Tarnowskiego Mistrzami Polski!

Załoga Flexistav Apotex Team zdobywa tytuł Mistrza Polski w regatach klasy Delphia24 Star Telekom, Delphia Yachts Kot CUP 2017. 4 dniowe regaty o Mistrzostwo Polski zakończyły się w poniedziałek w Pucku. Żeglarzom nie przeszkodziły zmienne warunki i porywisty wiatr sięgający momentami 24 węzłów. Załoga płynęła w składzie Paweł Tarnowski, Łukasz Kiwer, Tomasz Bączkiewicz i Piotr Kucharski.

Czytaj więcej

Załoga Pawła Tarnowskiego powalczy o mistrzostwo w Delphia24

To będzie bezapelacyjnie najbardziej emocjonujący długi weekend dla klasy Delphia24 w tym sezonie. W dniach 11-14 sierpnia Zatoka Pucka zamieni się w arenę rozgrywek o Mistrzostwo Polski w klasie DELPHIA24 Star Telekom, Delphia Yachts Kot CUP 2017. Wśród zgłoszonych załóg, również utytułowany FlexiStav Apotex Team.

Czytaj więcej

Regaty Sopot Match Race 2017 dobiegły końca

Dzisiejszy dzień dostarczył nam prawdziwych sportowych emocji. Patryk Zbroja w półfinale pokonał Dejana Presena ze Słowenii, a następnie po bardzo emocjonującej walce załoga Przemysława Tarnackiego wyeliminowała Karola Jabłońskiego. W finale rywalizowały załogi Przemysława Tarnackiego oraz Patryka Zbroi. Załogi Dejana Presena i Karola Jabłońskiego, które zarówno w pierwszej rundzie Round Robin jak i w Play-off’ach plasowały się na najlepszych pozycjach, nie awansowały do wielkiego finału, ale walczyły o 3. miejsce.

Czytaj więcej

Sopot Match Race - Playoff wyłoniły półfinalistów.

Kolejny dzień regat Sopot Match Race 2017 dobiegł końca. Play-off’y wyłoniły 3 pozostałych półfinalistów. Oprócz załogi Dejana Presena, który awansował już po rundzie Round Robin, do półfinału zakwalifikowały się załogi Karola Jabłońskiego, Przemysława Tarnowskiego oraz Patryka Zbroi.

Czytaj więcej

Kolejny dzień regat Sopot Match Race dobiegł końca.

Na dziś zaplanowana była druga runda Round Robin czyli „każdy z każdym”. Pomimo usilnych starań nie udało się dokończyć wyścigów. Podczas trzeciego Flight’u wiatr osłabł na tyle, aby uniemożliwić kontynuację zmagań. Do końca dnia czekaliśmy na poprawę warunków wiatrowych, ale niestety zawodnicy nie wyszli powtórnie na wodę.

Czytaj więcej

Za nami pierwszy dzień regat Sopot Match Race 2017.

Dziś Sopot stał się europejską stolicą match racingu. Zakończyliśmy pierwszy dzień Sopot Match Race 2017 – jednej z 8 tego typu imprez na świecie zaliczanych do klasyfikacji żeglarskiego Pucharu Świata Match Race Super League. Na akwenie wokół sopockiego mola można było podziwiać zmagania 7 załóg – uczestników tegorocznej edycji Sopot Match Race. Łącznie 29 zawodników z 6 krajów: Polski, Rosji, Słowenii, Chorwacji, Holandii i Białorusi.


 

Czytaj więcej

Regaty Sopot Match Race gotowe do startu!

Jachty klasy Diamant 3000. Match racingowi żeglarze światowej klasy. To pierwsze tego typu wydarzenie w żeglarskiej historii Polski. Do Sopotu zjechali zawodnicy z różnych zakątków świata, którzy będą walczyć o zwycięstwo w ramach cyklu Match Race Super League. Regaty Sopot Match Race gotowe do startu!

Czytaj więcej

Piotr Tarnacki wraca na tron w klasie Micro !

Zakończyły się Auto Bruno Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Micro rozegrane w Szczecinie na jeziorze Dąbie z bazą w Centrum Żeglarskim. Mistrzem Polski, wygrywając 12 z 13 wyścigów została załoga Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Mąkała na jachcie POL77 STAWO-ROCA. Kolejne miejsca zajęły załogi POL101 – Tomasz Brzozowski, Paweł Choroba i Ewa Bartosiewicz oraz POL333 Daniel Dołęga, Joanna Mariańska i Krzysztof Mariański. Załoga POL333 dodatkowo wygrała w kategorii Racer a w kategorii Cruiser triumfowała załoga POL88 w składzie Paweł Twarowski, Mirosław Zając i Matej Hajducik.

Czytaj więcej

Puchar świata w żeglarskim match racingu po raz 14. w Sopocie

Sopot, 31 lipca 2017 r. – W dniach 2 – 6 sierpnia 2017 roku na wodach wokół sopockiego mola odbędą się 14. regaty Sopot Match Race. Będą drugą odsłoną nowego regatowego cyklu Match Race Super League, zaliczanego do klasyfikacji żeglarskiego pucharu świata Match Race Super League to w ciągu 5 miesięcy 8 prestiżowych imprez na 4 kontynentach.

Czytaj więcej

Szczecin stolicą klasy Micro w ten weekend

Najważniejsze tegoroczne regaty klasy Micro w Polsce odbędą się w Szczecinie. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w terminie 28 do 30 lipca z bazą regat w Centrum Żeglarskim nad jeziorem Dąbie. Organizatorem regat jest Polskie Towarzystwo Regatowe Klasy Micro, a organizatorem wykonawczym firma MT Partners.

Czytaj więcej

Aleksander Doba i Mateusz Kusznierewicz - co ich napędza do pomagania innym?

W łódce urodzeni. Trzy powody, dla których ambasadorami biegu Poland Business Run są prawdziwe morskie wilki, czyli Aleksander Doba i Mateusz Kusznierewicz. Jedno z żeglarskich przysłów mówi, że nieważne jest, jak i skąd w życiu wieje wiatr – ważne jak ustawimy swoje żagle. Oni wiedzą o tym doskonale, a w drodze na sam szczyt nie raz przyszło im połknąć gorzką pigułkę porażki

Czytaj więcej

Polska Ekstraklasa Żeglarska rusza w najbliższy weekend!

13 i 14 maja w Sopocie odbędzie się inauguracyjna, pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Na starcie pojawi się 12 załóg, a wśród nich nie zabraknie debiutantów. Kto tym razem zostanie Klubowym Mistrzem Polski? Sezon 2017 zapowiada się niezwykle emocjonująco, a dodatkową atrakcją będzie możliwość śledzenia rywalizacji poprzez oprogramowanie SAP Sailing Analytics.

Czytaj więcej

Żeglarskie pasje w Poznaniu

Zima w pełni, ale już dziś warto pomyśleć o zbliżającym się sezonie wiosenno-letnim, jeśli zamierzamy go spędzić właśnie nad wodą. Z szeroką ofertą sprzętu pływającego będzie można zapoznać się w Poznaniu podczas trzeciej edycji Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX, która odbędzie się w dniach 17-19 lutego 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich

 

Czytaj więcej

VI Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm

W dniach 9-11 grudnia 2016 r. w warszawskim kinie Wisła odbędzie się VI Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm. Celem festiwalu jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej, W trakcie trzech dni festiwalu zostanie zaprezentowanych 16 filmów. Pokażemy dramatyczne historie jakie miały miejsce podczas oceanicznych regat ponad 20 lat temu, poznamy bohaterów regat sprzed ponad 40 lat. Historie o familijnym żeglowaniu będą się przeplatać z przygodami na ścianach grenlandzkich gór. Geograficznie festiwal kieruje się za południową granicę Polski.

Przekonamy się, dlaczego niektórzy porównują żeglarstwo i szkutnictwo do prawdziwej sztuki. Filmy, które pokażemy na dużym ekranie będą atrakcją dla wszystkich którzy lubią przygodę. Będą goście, spotkania i morskie opowieści.

Czytaj więcej

Rybnik Match Race 2016 - podsumowanie

Trzy dni regat, słoneczna pogoda, a na końcu walka nie z wiatrem a o wiatr. Tak w kilku słowach można podsumować zakończone w niedzielę regaty w ramach cyklu Polish Match Tour. Zwyciężyła załoga Tymona Sadowskiego.

Czytaj więcej

Rybnik Match Race - dzień pierwszy

Sezon tegorocznych regat powoli dobiega końca. Na Śląsku wystartował Rybnik Match Race 2016. Pierwszego dnia w rozgrywkach każdy z każdym najlepsza okazała się być załoga Szymona Jabłkowskiego ze Sztorm Regata Team.

Czytaj więcej

Rybnik Match Race na start

Jeżeli komuś się wydawało, że sezon regat już się zakończył, a jesień przegoniła żeglarzy z wody, to jest w wielkim błędzie. Już w najbliższy weekend (30.09 - 02.10) w Rybiku kolejna odsłona cyklu Polish Match Tour. Najlepsi wodniacy z kraju będą walczyć o kolejne punkty w Pucharze Świata.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Bohaterowie Bałtyku

Wczoraj, w piątek 23 września, o godzinie 22:18.39 Tomek Ładyko i Double Scotch przecięli linię mety, zamykając tym samym piątą edycję regat samotników non-stop dookoła Gotlandii – Bitwy o Gotland Delphia Challenge 2016. Za wytrwałość w dążeniu do celu Tomek zostaje uhonorowany nagrodą im. Edwarda Gale Zająca.

Czytaj więcej

Piąta doba: Jeszcze trzech na morzu

Wczoraj od rana do późnego wieczora Marina Delphia witała kolejne grupy zawodników powracających do portu po Bitwie o Gotland. Dziewiętnastu samotnych żeglarzy zakończyło już rywalizację, na trasie pozostają trzy jednostki. Do portu powróciły również wszystkie jachty osłonowe zabezpieczające trasę regat.

Czytaj więcej

Finał Szczecińskiej Ligi Regatowej już w ten weekend.

Już w najbliższą sobotę 24 wrzesnia odbędzie się finałowa 5 runda Szczecińskiej Ligi Regatowej. Po 4 rundach na czele znajduje się załoga Jacht Klubu Kamień Pomorski w składzie której pływają m.in. członkowie zespołu Patryka Zbroi. Aby wygrać musza zając nie gorsze miejsce niż 4, co stawia ich w roli prawie murowanych faworytów do końcowego triumfu. Natomiast za ich plecami zacięty bój o 2 miejsce stoczą załogi EOL (Mariusz Leniec) i KS Dobra Marina (Dawid Zbroja).  Punkty zdobyte w finałowych regatach zaliczane są podwójnie, tak więc zwycięzca zdobędzie aż 14 punktów.
 

Czytaj więcej

Jerzy Matuszak, DANCING QUEEN, drugie miejsce i zwycięstwo w Open

Dziś wieczorem, o godzinie 1835, jako drugi z kolei na metę regat Bitwa o Gotland wpłynął jacht Dancing Queen prowadzony przez Jerzego Matuszaka, reprezentującego Wielkopolskę. To debiut tego zawodnika w Bitwie – wyjątkowo udany. Zajął drugie miejsce w czasie bezwzględnym, bez przeliczników, docierając do mety w czasie 3 dni, 6 godzin, 35 minut i 10 sekund od startu. Jednocześnie został zwycięzcą w klasie Open, a tym samym zdobywcą pucharu Delphia Challenge 2016.

Czytaj więcej

Mirosław Zemke, jacht HOBART - pierwsi na mecie!

Dziś po południu, o godzinie 16:50:08, linię mety regat Bitwa o Gotland jako pierwszy przekroczył jacht Hobart prowadzony przez Mirosława Zemke, reprezentującego województwo warmińsko-mazurskie. Tym samym wygrał on regaty w czasie bezwzględnym, bez przeliczników, docierając do mety w czasie 3 dni, 4 godzin, 50 minut i 8 sekund od startu.

Czytaj więcej

Trzecia doba na morzu: Trudna końcówka, Hobart na prowadzeniu

W regatach samotników Bitwa o Gotland po trzech dobach prowadzi Mirosław Zemke na jachcie Hobart. Znajduje się już na wysokości Helu, ale ze względu na warunki dotarcie do mety może zająć mu jeszcze kilka godzin.

Czytaj więcej

Druga doba na morzu: Szachy na wodzie

Tegoroczna Bitwa o Gotland jest trudna, ale nie dlatego, że żeglarzom towarzyszy jesienny sztorm, jak to bywało wcześniej. Zawodnicy zmagają się z brakiem wiatru, a rozgrywka przypomina szachy na wodzie. Liczy się strategia oraz szczęście – kto znajdzie podmuch, ma szansę przesunąć się w klasyfikacji. Kto wjedzie w bezwietrzną „dziurę” – ogląda mijających go rywali.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - Po pierwszej dobie

Pierwsza doba na morzu w regatach Bitwa o Gotland minęła raczej spokojnie. Jeszcze wczoraj, kilka godzin po starcie, dwóch zawodników zgłosiło awarię i zawróciło z trasy. Obaj bezpiecznie dotarli w nocy do portu. Stawkę prowadzą Mirosław Zemke na Hobart i Jerzy Matuszak na Dancing Queen, czyli zawodnicy dysponujący największymi jachtami (41 i 46 stóp). Znajdują się ok. 20 mil od południowego, „dolnego” cypla Gotlandii. Za nimi dość duża grupa pościgowa, składająca się z najliczniej reprezentowanych jachtów 30-40 stopowych, oraz liczący 5 jednostek „ogon”, za którym płynie osłonowa Delphia V, a jej śladem podąża ostatni jacht, Mary Lou.

Czytaj więcej

Start! Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland rozpoczęta!

Dziś o godzinie 1200, w samo południe, 25 śmiałków wyruszyło na jesienny Bałtyk, aby zmierzyć się z falą, samotnością i własnymi słabościami. Powrócą po przepłynięciu 500 mil i kilku dobach spędzonych na morzu, z nowymi doświadczeniami. „Bo Bałtyk jest za każdym razem inny” – jak powiedział jeden z nich.

Czytaj więcej

Bałtyk jaki jest, każdy widzi, czyli trasa bałtyckich zmagań

Trasa Bitwy jest pozornie prosta: zawodnicy startują z Gdańska, okrążają wyspę Gotlandię prawą burtą i wracają do portu startu (Marina Delphia w Górkach Zachodnich). Pokonanie 500 mil samotnie w żegludze non-stop zajmuje około 3-4 dób, w zależności od wielkości jachtu i warunków pogodowych. Rekord regat wynosi 62 godziny 15 minut, został ustanowiony w roku 2013 i należy do Krystiana Szypki.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - historia bałtyckich walk z OSTAR w tle

Skąd się wzięła Bitwa?
Kilka lat temu Krystian Szypka przygotowywał się do startu w transatlantyckich, klasycznych regatach samotników OSTAR. Aby wziąć w nich udział, musiał uzyskać potwierdzenie posiadanych kwalifikacji - nie chodziło wcale o patenty kapitańskie, ale o pokonanie trasy,  częściowo podobnej do tej, jaką  musieli pokonać zawodnicy na oceanie.
W Polsce nie było wówczas regat samotników, których trasa liczyłaby więcej niż 500 mil i posiadała maksymalnie dwa punkty zwrotne, jak wymagają tego przepisy Royal Western Yacht Club of England, organizatora OSTAR

Czytaj więcej

Za dziesięć dni Bitwa o Gotland - już po raz piąty

W niedzielę, 18 września rozpoczną się piąte bałtyckie regaty samotnych żeglarzy, Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland – Delphia Challenge 2016. To najtrudniejszy z morskich wyścigów żeglarskich w Polsce i wyjątkowa impreza, która z roku na rok przyciąga większe grono uczestników. Trasa pozostaje bez zmian – z Gdańska dookoła Gotlandii, non-stop, 500 mil przez jesienny Bałtyk.

Czytaj więcej

Prawdziwe żeglarskie emocje wracają na Zegrze!

YKP Warszawa wraz z WOZŻ i AZS Środowisko Warszawa zapraszają na Żeglarskie Mistrzostwa Warszawy 2016, które odbędą się już 3 i 4 września. Puchar Polski po kilku latach nieobecności, w końcu powraca na akwen Zalewu Zegrzyńskiego.

Czytaj więcej

Piękne i słoneczne regaty w Świnoujściu

Słońce, wiatr, w tle statki i ogromne promy, widoki te dodawały dodatkowych wrażeń podczas rozgrywanych finałów w ramach regat Świnoujście Match Race. Dzisiejsze zmagania ku uciesze widzów rozgrywane były na Świnie, co sprawiało, że zawody były na wyciągnięcie ręki dla każdego odwiedzającego miejski port.


 

Czytaj więcej

Świnoujście Match Race - dzień 2

Najszersza plaża w Polsce, przepiękny legendarny wiatrak, słońce i wiatr, a do tego zmagania 8 załóg z kraju i ze świata. Drugi dzień Świnoujście Mach Race za nami. Bez zmian na prowadzeniu załoga Łukasza Wosińskiego.

Czytaj więcej

Polish Match Tour - No to popłynęli

Po raz kolejny organizatorzy Świnoujście Match Race udowadniają, że Pomorze Zachodnie to znakomite miejsce dla żeglarzy. Nad Zatokę Pomorską zjechali zawodnicy z kilku krajów Europy. W dzisiejszych rozgrywkach round robin – każdy z każdym, najlepszą okazała się załoga Łukasz Wosińskiego.

Czytaj więcej

Świnoujście Match Race. Na Świnie ponownie będzie się działo!

Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski o puchar Juliusza Sieradzkiego za nami

W miniony weekend odbyły się najważniejsze zawody popularnej, żeglarskiej klasy Omega. Regaty okazały się dużym sukcesem a faworyci nie zawiedli. Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusza Sieradzkiego zorganizowane zostały w dniach 28-31 lipca w nadmorskim Pucku. Do startu przystąpiła liczba aż 48 załóg – 20 w klasie Sport oraz 28 w klasie Standard.

Czytaj więcej

IP Energa Sopot Match Race 2016 - podsumowanie

Regaty Energa Sopot Match Race 2016 dobiegły końca, tym samym zakończyliśmy największe święto żeglarstwa w Polsce. Mamy powody do dumy, bo Łukasz Wosiński ze swoją załogą wygrali w klasie Diamant 3000. Sporą dawkę emocji nie tylko zawodnikom, ale także odwiedzającym sopockie molo, dały wyścigi katamaranów M32, które są nowością w polskich rozgrywkach. Organizatorzy Energa Sopot Match Race jako pierwsi zorganizowali mecze tych jednostek w naszym kraju w ramach Pucharu Świata i cyklu World Match Racing Tour.

Czytaj więcej

IP Energa Sopot Mach Racing - zbliżamy się do finału!

Słońce, szybkie i widowiskowe starty, a następnie krótka i intensywna ulewa. Tak wyglądał trzeci dzień zmagań Energa Sopot Match Race 2016. Dzień rozpoczął się od widowiskowych regat katamaranów M32, a zakończył spokojną, bo niemalże bezwietrzną rozgrywką jachtów Diamant 3000. Już jutro finał obu rozgrywek w ramach Pucharu Świata i cyklu World Match Racing Tour.
 

 

 

Czytaj więcej

IP Energa Sopot Match Race - drugi dzień zmagań

To bezapelacyjnie największe wydarzenie żeglarskie tego roku w Polsce. W drugim dniu Energa Sopot Mach Race 2016 na wodach Zatoki Gdańskiej pojawiły się katamarany M32 - to pierwsze takie regaty w kraju nad Wisłą.

Czytaj więcej

Energa Sopot Match Racing 2016 - Podsumowanie pierwszego dnia

8 załóg, 32 zawodników z całego świata - jedno najważniejsze miejsce - Sopot od dziś stał się światową stolicą żeglarstwa. Wszystko za sprawą Energa Sopot Match Race - prestiżowej imprezy w ramach cyklu World Match Racing Tour. Dzisiejszy dzień to wyścigi jachtów Diamant 3000 - bezapelacyjnym zwycięzcą jest załoga Energa Volvo Yacht Racing, która wygrała wszystkie swoje wyścigi.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski o puchar Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega

Już w czwartek odbędą się długo wyczekiwane przez wszystkich sympatyków żeglarstwa Mistrzostwa Polski o Puchar Juliusz Sieradzkiego w klasie Omega. Regaty rozegrane zostaną w Zatoce Puckiej. Miejsce to jest bardzo znane i cenione przez osoby uprawiające sporty wodne. Klasa Omega również docenia to miejsce i już po raz kolejny organizuje tam najważniejsze regaty w sezonie.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w klasie Omega już niedługo

Mistrzostw Polski żeglarskiej klasy Omega odbędą się w dniach 28-31 lipca w Pucku. Regaty mistrzowskie mają bardzo bogatą tradycję. Pierwsze Mistrzostwa Polski rozgrywane były już w latach 50. Przez ten okres zawody bardzo mocno się zmieniły, różne były miejsca oraz formuła. Warto przypomnieć sobie jak Mistrzostwa Polski wyglądały w ubiegłym roku.

Czytaj więcej

Wywiad z Tomaszem Micewiczem wiceprezesem Polskiego Związku Klasy Omega

Już za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się najważniejsze w sezonie zawody żeglarskiej klasy Omega – Mistrzostwa Polski. Impreza odbędzie się w dniach 28-31 lipca w Pucku. Przed tak wielkim wydarzeniem zadaliśmy kilka ważnych pytań dotyczących regat mistrzowskich oraz samej Omegi wiceprezesowi Polskiego Związku Klasy Omega Tomaszowi Micewiczowi. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z wywiadem.

Czytaj więcej

Jeziorsko po raz pierwszy !

Po prawie miesięcznej przerwie od regat w Augustowie wraca Puchar Polski w klasie Omega. W międzyczasie mieliśmy okazję emocjonować się rywalizacją w Mistrzostwach Polski Omega w formule meczowej.
 

Czytaj więcej

Jacht Klub Kamień Pomorski triumfuje w Świnoujściu !

 Załoga Amica JKKP pod wodzą Patryka Zbroi wygrała drugą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej czyli Klubowych Mistrzostw Polski PZZ . Regaty odbyły się w dniach 25-26.06.2016 w Świnoujściu na Zatoce Pomorskiej.

Czytaj więcej

Szymon Szymik ponownie zwycięża w Rybniku!

Szymon Szymik, zeszłoroczny zwycięzca październikowych regat Rybnik Match Race oraz tegorocznych kwietniowych Spring Cup ponownie triumfuje na wodach Zalewu Rybnickiego w regatach Pucharu Świata Polish Match Tour. Drugie miejsce ponownie zajęła załoga Tymona Sadowskiego z Gdańska, a brązowy medal wywalczyła młoda warszawska załoga Szymona Jabłkowskiego

Czytaj więcej

Rybnik Summer Cup 2016 już w ten weekend !

18 i 19 czerwca zostaną rozegrane regaty match racingowe Rybnik Summer Cup zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF w ramach cyklu Polish Match Tour.
Na wodach Zalewu Rybnickiego pojawią się zawodnicy walczący o punkty do rankingu Pucharu Świata ISAF w żeglarstwie meczowym ! Po zeszłorocznych i tegorocznych bardzo udanych regatach meczowych na Zalewie, czyli Rybnik Match Race i Spring Cup oraz dzięki integracji lokalnego środowiska regatowego i członków KS Górnik Boguszowice, udało się kontynuować współpracę z organizatorami regat meczowych Polish Match Tour. Dzięki temu w tym roku w Rybniku odbyła się już 1 runda regat Polish Match Tour, 2 specjalistyczne seminaria/szkolenia regatowe dla załóg z całej Polski wiosenna edycja 4 regat Rybnickiej Ligi Regatowej.

Czytaj więcej

Regaty klasy OMEGA powracają

 Żeglarstwo to jeden z najpopularniejszych rodzajów sportów wodnych, wśród wielu klas można szczególnie wyróżnić Omegę. Jest to jedna znana i ceniona klasa żeglarska w Polsce. Wykorzystywana do pływania zarówno sportowego, rekreacyjnego jak i szkoleniowego. Jachty tego typu ze względu na swoje właściwości są bardzo popularne, można nabyć je za stosunkowo niską cenę. Każdy z sympatyków żeglarstwa miał kontakt z tą łódką. Już 23 kwietnia w Rybniku rozpoczyna się sezon regatowy zasłużonej klasy Omega.

Czytaj więcej

Rybnik Spring Cup 2016 już w ten weekend !

 16 i 17 kwietnia zostaną rozegrane regaty match racingowe Rybnik Spring Cup zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF w ramach cyklu Polish Match Tour. W regatach weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski i Niemiec. 

Na wodach Zalewu Rybnickiego pojawią się zawodnicy walczący o punkty do rankingu Pucharu Świata ISAF w żeglarstwie meczowym !

Czytaj więcej

28. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

 W dniach 10-13 marca 2016 roku w Warszawie odbędą się największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty ósmy na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy. Już po raz drugi najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Centrum Targowym przy ulicy Marsa w Warszawie.

Czytaj więcej

5 Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2015 roku w Warszawie.

 Na otwarcie zaplanowano pokaz amatorskich filmów nadesłanych na konkurs „A morze kręci mnie”, który ma zachęcać miłośników żeglarstwa do kręcenia własnych obrazów związanych z wodą i żaglami. Autorzy będą oceniani i nagradzani zarówno przez sędziów, jak i przez festiwalową publiczność. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów Festiwalu.

Czytaj więcej

Mini Transat: Wygrywają Francuzi, Radek Kowalczyk 15 na mecie pierwszego etapu!

Wczoraj rano David Beaudart na „okrągłym” jachcie Flexirub 865 został zwycięzcą pierwszego etapu Mini Transat w kategorii Proto na trasie Douarnenez – Lanzarote. 1250 mil morskich przepłynął na 6,5-metrowym jachcie w czasie 6 dni 19 godzin i 4 minut. Do mety dopłynął z przewagą 9 godzin nad następnym w kolejności Axelem Trehin (Aleph Racing 716). Z kolei różnica pomiędzy Trehinem a trzecim na podium Fredericem Denisem (800, Nautipark) wynosiła mniej niż sześć minut.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland: Podsumowanie

W niedzielę, po ośmiu dniach walki na Bałtyku, ostatni jacht Bitwy o Gotland – Delphia Challenge 2015, Drosomak, dotarł bezpiecznie do Gdańska. Przed nami uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród zaplanowane na 7 listopada w zabytkowej Baszcie Łabędź, siedzibie Polskiego Klubu Morskiego.

Czytaj więcej

Mini Transat: Do zobaczenia na Lanzarote!

Lepszą pogodę na start trudno sobie wyobrazić. Przy pięknym słońcu i lekkiej bryzie 71 jachtów prowadzonych przez zawodników startujących w jubileuszowej, 20 edycji regat Mini Transat wypłynęło z Port Treboul we francuskim miasteczku Douarnenez na linię startu. Wyruszających w morze żeglarzy żegnały tłumy kibiców, obserwujących jachty z nabrzeża, oraz rodziny zgromadzone na pomostach przy jachtach.

Czytaj więcej

Sam Gilmour z Australii zostaje nowym mistrzem świata w match racingu.

Sam Gilmour na jachcie Polskie LNG pokonał w finale broniącego tytułu Duńczyka Joachima Aschenbrennera i wraz ze swoją załogą zostaje nowym  Młodzieżowym Mistrzem Świata w Match Racingu. Po bardzo zaciętym  pojedynku brąz wywalczył Markus Ronnberg z Finlandii, który zwyciężył z doskonale żeglującym Nevinem Snow (USA).

Czytaj więcej

Mini Transat Iles de Guadeloupe: Radek Kowalczyk ponownie na starcie wielkich regat małych jachtów.

W sobotę o godzinie 1530 flota 72 najmniejszych jachtów regatowych, jakie przemierzają oceany, sześcio-i-pół-metrowych Mini wyruszy w drogę. Ich celem będzie Gwadelupa, a regaty podzielono na dwa etapy. Pierwszy z bretońskiego portu Douarnenez na wyspę Lanzarote (W. Kanaryjskie), drugi bezpośrednio z Lanzarote do Point-a-Pitre.

Czytaj więcej

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu - znamy ćwierćfinalistów!

3 dni zaciętych pojedynków, 12 rywalizujących załóg, 66 rozegranych wyścigów zarówno na Świnie jak i na Bałtyku. Tak liczbowo wyglądała zakończona właśnie runda kwalifikacyjna Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Match Racingu trwających w Świnoujściu od wtorku.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland: Pierwszych trzech już w porcie!

 Dziś po południu pierwszych trzech zawodników ukończyło zmagania w Wielkiej Żeglarskiej Bitwie o Gotland – Delphia Challenge 2015, Morskich Mistrzostwach Polski Samotników.

Czytaj więcej

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu - runda kwalifikacyjna na ostatniej prostej!

Od wtorku w Świnoujściu trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w Match Racingu, w których uczestniczy 12 załóg z całego świata, w tym załoga z Polski dowodzona przez Krzysztofa Małeckiego.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland: Globe w porcie, pozostali halsują do Gdańska

 Dziś o godzinie 0452, po dwóch dobach, 16 godzinach i 52 minutach żeglugi, do portu zawinął jacht Globe, drugi z klasy IMOCA, prowadzony przez Tomasza Siekierko. Wszystkie jachty poza jednostkami IMOCA pozostają jeszcze na trasie.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland: Wznowienie wyścigu o godzinie 1200

 Po sztormowej nocy, którą większość zawodników ze względów bezpieczeństwa spędziła w porcie w Visby, dziś o godzinie 1200 regaty Bitwa o Gotland zostaną wznowione.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland: Pierwsza doba, pierwsze awarie

 Dziś o godzinie 1230 większość jachtów znajdowała się już przy południowych brzegach Gotlandii. Zawodnicy starają się żeglować blisko brzegu, co daje częściową osłonę przed silnym wiatrem. W czołówce płyną Polled 2 (Jacek Chabowski, kl. ORC1), Hadron (Piotr Parzy, ORC 1) i Arao (Krzysztof Kołakowski, kl. Open).

Czytaj więcej

Dwudziestu dookoła Gotlandii

 Zgodnie z harmonogramem, dziś o godzinie 1200 zawodnicy przekroczyli linię startu regat samotników non-stop na trasie Gdańsk-Gotland-Gdańsk. To Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland - Delphia Challenge 2015 i Morskie Mistrzostwa Polski Samotników. Wystartowali przy pochmurnym niebie i półwietrze o prędkości około 20 węzłów.

Czytaj więcej

Bitwa o Gotland - start już za 9 dni!

Dokładnie za 9 dni, 13 września, rozpoczną się po raz czwarty wyjątkowe regaty samotnych żeglarzy na Bałtyku – Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland – Delphia Challenge 2015. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji jest firma Delphia Yachts, obchodząca w tym roku swoje dwudziestopięciolecie.

Czytaj więcej

Żagle Polskie LNG - odsłona druga: Świnoujście Match Race. Na Świnie znowu będzie się działo!

 Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour i program Żagle Polskie LNG. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Czytaj więcej

Załoga z Nowej Zelandii zdominowała Świnoujście Match Race!

Z kompletem 14 zwycięstw załoga Reubena Corbetta zdominowała i pewnie wygrała regaty Świnoujście Match Race odbywające się od piątku w centrum Świnoujścia w ramach Sail Świnoujście. Najlepszy z Polaków, Łukasz Wosiński, zajął trzecie miejsce.

Czytaj więcej

Transgascogne 650: Bardzo szybkie dwa etapy.

 15 regaty Transgascogne zakończone. Pierwsze miejsce zajął jeden z dwóch faworytów - Axel Trehin (716 Aleph Racing). Kowalczyk ukończył ósmy w kategorii Proto Solo tym samym kwalifikując się do Mini Transat.

Czytaj więcej

Transgascogne: Start drugiego etapu

Dziś o godzinie 1800 z hiszpańskiego portu Luanco wystartował drugi etap regat jachtów klasy Mini przez Zatokę Biskajską – Transgascogne 650. Radek Kowalczyk zdążył z naprawianiem uszkodzonego w pierwszym etapie regat bomu spinakera i ma nadzieję na lepszy wynik w tym etapie. Jednak głównym jego celem jest uzyskanie kwalifikacji do najważniejszych regat sezonu, Mini Transat.

Czytaj więcej

Transgascogne: Kowalczyk dziewiąty po awarii bomu w pierwszym etapie

 Dziś (30/07) o godzinie 0913 rano pierwszy zawodnik dotarł do mety pierwszego etapu regat Transgascogne w hiszpańskim Luanco - Alex Trehin (Aleph Racing 716) pokonał 250 mil w czasie 25 godzin i 43 minut. O 1443 (5 godzin i 19 minut po zwycięzcy) na mecie zameldował się również Radek Kowalczyk (CALBUD 894), zajmując 9 miejsce w swojej grupie.

Czytaj więcej

Jabłoński prowadzi w regatach Energa Sopot Match Race

 Czwartek, czyli drugi dzień kwalifikacji przyniósł pogorszenie warunkow pogodowych, wiatr stał się bardziej porywisty i często zmieniał kierunek. Pierwsze cztery z zaplanowanych jedenastu wyścigów odbyły się zgodnie z planem, aż do piętnastego startu, kiedy jacht z załogą Davida Gilmoura złamał maszt.

Czytaj więcej

Start regat Transgascogne. Polskie Mini na Zatoce Biskajskiej

 Dziś (29/07) o godzinie 0730 rano z francuskiego Port Bourgenay w rejonie Vendée wystartowały regaty jachtów klasy Mini przez Zatokę Biskajską – Transgascogne 6.50. Start, pierwotnie zaplanowany na niedzielę, przekładano dwa razy z powodu złej pogody.

Czytaj więcej

Transgascogne: start jutro rano

 Dzisiaj po godzinie 1600 komisja regatowa podała ostateczną datę startu regat Transgascogne. Start, zaplanowany na minioną niedzielę, był już przekładany dwa razy z powodu zbyt silnego dla jachtów Mini wiatru na Zatoce Biskajskiej.

Czytaj więcej

Transgascogne 650: Start przełożony po raz drugi

 Dziś rano znów komisja regatowa przełożyła start regat Transgascogne – wyścigu jachtów Mini 650 przez Zatokę Biskajską. Powodem jest zła pogoda, a także widoczny w niektórych modelach prognoz niewielki, ale bardzo szybko przemieszczający się niż.

Czytaj więcej

Transgascogne: start przełożony

52 jachty Mini jutro powinny wyruszyć na trasę regat przez Zatokę Biskajską. Jednak dzisiejszy prolog został odwołany ze względu na dużą falę. Jutrzejszy start również nie jest do końca pewny, jak mówi przygotowujący się do wyruszenia na jachcie CALBUD 894 jedyny Polak w stawce, Radek Kowalczyk. Regaty Transgascogne to ostatni wyścig klasy Mini przed jesiennym Mini Transat i dla niektórych, w tym Kowalczyka, szansa na zdobycie kwalifikacji.

Czytaj więcej

David Gilmour zwycięża rundę kwalifikacyjną Dziwnów Match Race

 Trwają regaty Dziwnów Match Race. Po 2 dniach bardzo zaciętych pojedynków rundy Round Robin, czyli każdy z każdym, pierwsze miejsce zajęła australijska załoga Davida Gilmoura z wynikiem 10 zwycięstw i tylko jednej porażki.

Czytaj więcej

Puchar Świata w POLISH MATCH TOUR w Dziwnowie

 ŻEGLARZE BĘDĄ WALCZYĆ O OSTATNIĄ KWALIFIKACJĘ DO MISTRZOSTW ŚWIATA

Po raz pierwszy match racing zawita do Dziwnowa! Już od jutra 12 załóg międzynarodowych będzie walczyć o cenne punkty Pucharu Świata ISAF podczas Dziwnów Match Race oraz o ostatnią możliwość kwalifikacji do Energa Sopot Match Race – eliminacji Mistrzostw Świata

Czytaj więcej

Kolejny cel Kowalczyka: Transgascogne

W niedziele wieczorem Radek Kowalczyk wyruszył w drogę do Francji, gdzie 26 lipca wystartuje w regatach Transgascogne – kolejnej i ostatniej dla niego eliminacji do Mini Transat.

Czytaj więcej

Radek Kowalczyk 19 w regatach Mini Fastnet

 Wczoraj wieczorem, o godzinie 19.30.33s jacht CALBUD 894 z załogą Radek Kowalczyk / Etienne Bertrand przeciął linię mety regat Mini Fastnet kończąc 600-milowy wyścig z Francji do Irlandii i z powrotem na 19 pozycji w swojej klasie.

Czytaj więcej

Mini Fastnet: Jedni w porcie, inni wciąż na morzu

 Wczoraj zwycięzca regat Mini Fastnet minął metę. Kolejne jachty wpływają do portu. Dziś rano o godzinie 0930 na trasie pozostawało jeszcze 19 jachtów. Radek Kowalczyk i Étienne Bertrand na pokładzie polskiego jachtu CALBUD 894 mają do celu niecałe 80 mil i powinni dotrzeć do Douarnenez wieczorem. Polsko-francuska załoga żegluje na 21 miejscu w kategorii Proto.

Czytaj więcej

Regaty Polish Match Tour w Świnoujściu.

 Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Najbliższe już w ten weekend. Sezon pojedynków na Świnie rozpocznie Polska Ekstraklasa Żeglarska.
Po zeszłorocznym sukcesie regat Polskie LNG Mistrzostw Europy w Match Racingu, które pokazały, że regaty najwyższej rangi można organizować w centrum Świnoujścia, zapewniając nie lada atrakcje mieszkańcom i turystom, w tym roku organizatorzy Polish Match Tour powracają z jeszcze bardziej urozmaiconym programem żeglarskim o nazwie „ Żagle Polskie LNG”.

Czytaj więcej

Mini Fastnet: Prosto do mety

Czwarty dzień przebywają na trasie żeglarze biorący udział w regatach Mini Fastnet, dwuosobowym wyścigu małych, zaledwie 6,5-metrowych jachtów. Żeglujący na pierwszej pozycji jacht Flexirub (865) spodziewany jest na mecie już dziś około południa, o godzinie 0820 miał mniej niż 30 mil morskich do mety. Ostatni w stawce (Argos Managers, 007) znajduje się ponad 300 mil od celu.

Czytaj więcej

Mini Fastnet: Połowa trasy za rufą

Dziś rano, we środę, trzeciego dnia regat Mini Fastnet, liderzy floty minęli już mityczną irlandzką skałę i rozpoczęli powrót. Kurs do mety w Douarnenez powinien być znacznie szybszy niż żegluga w drugą stronę. Prognoza zapowiada stały wiatr o prędkości 15-25 węzłów z idealnego kierunku, południowo-wschodniego (SW), co umożliwia żeglugę półwiatrem.

Czytaj więcej

Radek Kowalczyk na starcie 30 regat Mini Fastnet

 Dziś (14/06) o godzinie 1600 z francuskiego portu Douarnenez wystartowała 30 edycja regat Mini Fastnet. Polsko-francuska załoga, Radek Kowalczyk i Étienne Bertrand żegluje na zupełnie nowym, zbudowanym w Polsce, węglowym jachcie CALBUD 894. Jednostka opuściła stocznię zaledwie dwa tygodnie temu, a start w Mini Fastnet jest jej pierwszym testem na wodzie. Radek Kowalczyk jest jedynym Polakiem w stawce i jedynym czynnym zawodnikiem klasy Mini w Polsce.

Czytaj więcej

TRAVELERY 2014 - nagroda dla Mirosława Lewińskiego za rejs dookoła świata!

 TRAVELERY to najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze w Polsce. Redakcja miesięcznika National Geographic Traveler już po raz dziewiąty wyróżniła polskich podróżników, odkrywców, naukowców i pisarzy.
 

Czytaj więcej

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do zapisywanie się do naszego newslettera. Chcesz wiedzieć o nowościach na stronie, chcesz być informowany imprezach żeglarskich, a może dostać promocyjną ofertę na rejs, szkolenie czy obóz żeglarski.

Aby zapisać się do newslettera, prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail w okienku umieszczonym po prawej stronie.

Czytaj więcej

POLONEZ na wodzie

Drugi rok z rzędu słynny polski jacht Polonez wypłynie na morskie szlaki by wziąć udział w największych i najbardziej prestiżowych imprezach żeglarskich tego lata. Pierwsze rejsy poprowadzą wzdłuż polskiego wybrzeża do Trójmiasta, skąd Polonez obierze kurs na Kłajpedę - bazę zlotu i regat Baltic Tall Ships Regatta. Trasa wyścigu poprowadzi przez Bałtyk do Świnoujścia (meta), a potem na Szczecińskie Wały Chrobrego, gdzie odbędzie się finał imprezy.

Czytaj więcej

Łódź We Are Water na 5 miejscu w Barcelona World Race

 99 dni i 3 godziny – tyle czasu potrzebowali Bruno i Willy Garcia, żeby ukończyć wyścig Barcelona World Race. Załoga łodzi Fundacji We Are Water płynęła dokoła świata, szerząc motto solidarności oraz zwracając uwagę społeczeństw na problemy związane z brakiem dostępu do wody pitnej oraz podstawowych urządzeń sanitarnych.

 Pomimo krótkiego okresu przygotowawczego Brauno i Willy poradzili sobie fantastycznie. Wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną i odwagą, ale...

Czytaj więcej

MPZZM - poradnik dla żeglarzy i motorowodniaków

Kilka dni temu trafiła w moje ręce książka kapitana Bogdana Sobiło... 

Czytaj więcej

SNOWSAIL 2015 już za nami.

III Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2015 już za nami.

Przeszło stu sześćdziesięciu żeglarzy i motorowodniaków z całej Polski wystartowało w tegorocznej, trzeciej już edycji, Mistrzostw Polski Żeglarzy i Motorowodniaków   w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL, które odbyły się w miniony weekend w Świeradowie Zdroju. Inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem mistrzostw jest szkoła żeglarstwa 4winds z Gdyni.

„Pierwsze mistrzostwa jakie zorganizowaliśmy trzy lata temu w Karpaczu skupiły około 80 zawodników. W tym roku było ich przeszło 160. Ponadto do Świeradowa zjechały rzesze kibiców, którzy bawili się razem z nami. Tak więc ta nietypowa i chyba jedyna taka impreza w kraju, jak nie na świecie, zdobywa coraz więcej sympatyków” – podkreśla kpt. Krzysztof Piwnicki, szef szkoły żeglarstwa 4winds

Czytaj więcej

ŻEGLARZE I MOTOROWODNIACY NA NARTY I DESKI CZYLI SNOWSAIL 2015.

W pierwszy weekend marca w Świeradowie Zdroju, po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2015. To już trzecia edycja wielkiego żeglarskiego święta w środku zimy.

Czytaj więcej

Wielkie łodzie na Targach BOATEX!

POWER BOATS, A.M.S. BOATS I DELPHIA już od 6 do 8 lutego rozwiną żagle na Targach Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX w Poznaniu. Dlaczego jeszcze warto wziąć udział w nadchodzącym wydarzeniu?

Do rozpoczęcia spotkania spod znaku żagla i fali pozostały trzy tygodnie. Dokładnie tyle czasu potrzeba, aby zaplanować pobyt w Poznaniu, podczas którego główną atrakcją będzie wizyta na Targach BOATEX. – Wszystkich miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu zapraszamy w dniach 7-8 lutego do pawilonu 5a, gdzie poza ekspozycjami wystawców czekać będą atrakcje dla dzieci i dorosłych, amatorów i doświadczonych żeglarzy – mówi Piotr Kamiński, dyrektor projektu. – Co prawda BOATEX rozpoczyna się już w piątek, 6 lutego, ale ten czas rezerwujemy głównie dla osób zawodowo związanych z branżą. Wśród nich znajdą się głównie przedstawiciele handlu detalicznego i hurtowego, otoczenia biznesu oraz mediów – wyjaśnia.
 

Czytaj więcej

Festiwal JACHTFILM po raz czwarty

Czwarta edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich Jacht Film odbędzie się w warszawskim kinie „Wisła” w dniach 29-30 listopada.


 

Dwudniowa impreza rozpocznie się blokiem pokazów amatorskich filmów nadesłanych na ogłoszony przez organizatorów konkurs „a morze kręci mnie”. To już drugi sezon tego konkursu, który ma zachęcić miłośników żeglarstwa do próby zmierzenia się z tematem wody i żagli jako tła filmowych historii. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy wybrane przez Jury, które zostały dopuszczone do konkursu. Na autorów filmów nagrodzonych przez Jury i publiczność czekają atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej

Boatshow w Łodzi

W dniach 14 – 16 listopada br. w Łodzi żeglarze i motorowodniacy poznają ofertę największych polskich stoczni oraz przedstawicieli światowych marek: Galeon, Delphia Yachts, Balt–Yacht, Power Boats, A.M.S. Boats, Horyzont, Cobrey Yachts, M&YC, Olympia Yacht, Dedimarine, Best Boats, Eskapader, Skyboat, Mastercraft, Prestige Boats, Marinero, Atana, X-Cat, Haber Yachts, Northman, Antila Yachts, Janmor, Sedna Yachts, Solina Yacht, Sobusiak Yacht Yard, Yacht Hornet, Bora Yacht, Sułkowski, Nexo, Storm Yacht.  

Czytaj więcej

Mistrzostwa Małopolski - relacja

W Krakowie odbyły się Otwarte Zespołowe Mistrzostwa Małopolski w klasie Optimist, oraz I Senioralne i Optimistów. Zawodnicy startowali w klasach: Optimist ( zespoły 4 osobowe), seniorzy na Omegach, optimist - najmłodsi w regatach flotowych. 

 Na przystani Klubu Żeglarskiego w ciągu dwóch dni (18-19 października) zmagali się młodzi i nieco starsi żeglarze, a działo się naprawdę wiele. Podobno jesień to niska temperatura, mgła i brak słońca – czyli nic przyjemnego. Niby czas płynie jakoś wolniej, a u nas na przystani ciągle gwar, szum i tłok. W sobotę niebo łaskawe nie było. Pogoda zmieniała się niemal co minutę. Niedziela przywitała zawodników flautą. W prognozach była zapowiedź mocniejszego wiatru. I wiatr przyszedł, można powiedzieć w ostatniej chwili – by rozegrać zawody i wręczyć medale. Możemy śmiało powiedzieć, że dzisiaj mieliśmy idealne warunki pogodowe – mówili zgodnie uczestnicy zawodów.

Czytaj więcej

Zaproszenie na REGATY ŻEGLARSKIE w Krakowie 18-19.10.2014

 Zapraszamy w dniach 18-19.10.2014 wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglarstwa na
OTWARTE ZESPOŁOWE MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI W KLASIE OPTIMIST
oraz 
I regaty dla seniorów na Bagrach,

skierowane dla osób 60+ stawiających pierwsze kroki w żeglarstwie.

Są to ostatnie regaty na malowniczo położonym Zalewie Bagry. Bagry Wielkie to akwen, na którym już od pierwszego sezonu (rok założenia 1999) działalności Klubu Żeglarskiego HORN Kraków, zorganizowano ponad 20 regat meczowych, niezliczone ilości regat dla początkujących i amatorów oraz wiele szkoleń, warsztatów, treningów w tym szkółki żeglarskiej dla dzieci. Zbiornik ten powstał w wyniku zatopienia wyrobiska żwirowni, dzięki temu powstało świetne miejsce dla pasjonatów sportów wodnych i kąpieli. Ma przy tym pierwszą klasę czystości wody.

Czytaj więcej

Wyraźcie swoją opinię i wygrajcie nagrody :)

 Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety przygotowanej na potrzeby osoby piszącej rozprawę doktorska dotyczącą  oceny jakości usług handlowych on-line w sektorze morskim.

 

Czytaj więcej

Załoga Tarnacki Yacht Racing 3. w Marina Kamień Pomorski Match Race

 W zakończonych w niedzielę regatach Marina Kamień Pomorski Match Race załoga Tarnacki Yacht Racing zajęła 3. miejsce pokonując w Małym Finale duńską załogę Lucasa Liera. Zwyciężyła ekipa z Finlandii ze skipperem Staffanem Lindbergiem pokonując w Wielkim Finale francuską załogę Arthura Herremana. 

Czytaj więcej

Polska załoga na 8. miejscu legendarnych regat morskich Giraglia Rolex Cup.

 Polska załoga Yachts & Yachting & Friends ze skipperem Przemysławem Tarnackim zajmuje 8. miejscu w swojej grupie w żeglarskim klasyku na trasie San Remo - St. Tropez - Giraglia - Monaco. Był to pierwszy start załogi pod polską banderą w legendarnej Giragli, która odbyła się po raz 63. 

Czytaj więcej

Sternik Motorowodny - Nowe wydanie

Ukazała się nowa wersja książki autorstwa Piotra Lewandowskiego - Sternik Motorowodny - Podstawowy podręcznik motorowodniaka. Publikacja zawiera podstawowe wiadomości dla bezpiecznego prowadzenia jachtu motorowego. Przedstawia w sposób prosty i przejrzysty podstawową wiedzę potrzebna każdej osobie prowadzącej jacht motorowodny. Książka ta jest bardzo dobrą pomocą dla każdego motorowodniaka, a poprzez swój mały format idealnie nadaje się na zabranie ją na jacht.  Wydanie zostało uzupełnione o aktualne  wymagania dla sternika motorowodnego. 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Karol Jabłoński i Tarnacki Yacht Racing 10. w pierwszej eliminacji Mistrzostw Świata

W zakończonych dzisiaj match racingowych regatach Match Race Germany Karol Jabłoński wraz z załogą Tarnacki Yacht Racing zajął 10. miejsce. Zwyciężył czterokrotny mistrz świata Brytyjczyk Ian Williams pokonując w finale australijską załogę Keitha Swintona. Regaty były pierwszą eliminacją mistrzostw świata w match racingu Alpari World Match Racing Tour. 

Czytaj więcej

Rekrutacja na STS Fryderyk Chopin

Do 8 maja Fundacja STS Fryderyk Chopin czeka na zgłoszenia uczniów chętnych do wzięcia udziału w rejsie Niebieskiej Szkoły po Morzu Śródziemnym. Propozycja dofinansowania udziału w projekcie jest ogromnym wsparciem dla pięciu uczestników każdej edycji Niebieskiej Szkoły. 

 fot. Karolina Gottfried

Czytaj więcej

Weekend pod żaglami - Targi BOATSHOW 2013

 Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW 2013 to spotkanie, które integruje, łączy oraz rozwija. Właśnie dlatego warto wziąć w nich udział! Organizatorzy – Firma Interservis oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie – przygotowali w tym roku wyjątkowy program, godny jubileuszowej edycji. Łódzkie święto miłośników żeglarstwa i sportów wodnych odbędzie się bowiem po raz 15!

Szczegółowy program wydarzeń znajdziecie Państwo pod linkiem: http://www.boatshow.pl/index.php?mod=page&id=548. 

 Dostępna jest również pełna lista wystawców, którzy w tym roku przygotowali jeszcze więcej nowości produktowych, premier jachtów oraz prezentacji.

Czytaj więcej

Właśnie dzisiaj rozpoczął się pierwszy wyścig w regatach The Tall Ships Races

  Czeka je teraz pasjonujący wyścig, choć należałoby dodać: „jak tylko wiatr pozwoli”, bo bez niego na morzu przecież ani rusz. Setka żaglowców i jachtów podzielonych jest według wielkości i mocy na odpowiednie klasy: od A do D, gdzie A to te największe jednostki. Ciekawostką jest, że właśnie tych największych i najlepszych startuje więcej niż w 2007 roku, czyli podczas poprzedniego finału w Szczecinie - w sumie w klasie A wystartowały 22 żaglowce, przy 17, któe mogliśmy podziwiać w 2007 roku. Wśród nich oczywiście polskie jednostki – zwycięzca TSR 2012 „Fryderyk Chopin”, „Dar Młodzieży”, „Kapitan Głowacki” oraz „Iskra”, nie wspominając o innych klasach, bo Polska wyraźnie dominuje w całym zestawieniu:  30 jednostek; dalej Rosja – 14; Wielka Brytania – 11; Norwegia – 8; Niemcy – 8, Szwecja – 6, Dania – 5, Belgia i Holandia – po 4; Finlandia, Litwa i Łotwa – po 2; Estonia, Oman, Meksyk, Brazylia – po 1.

Czytaj więcej

Rekord Thomsona pobity!

 Dziś, w sobotę 6 lipca o godzinie 1921 UTC (2121 czasu polskiego) Zbigniew Gutek Gutkowski na jachcie ENERGA dopłynął do mety, kończąc tym samym sukcesem próbę pobicia solowego rekordu trasy Nowy Jork – Przylądek Lizard z wynikiem 8 dni, 18 godzin i 50 minut.

Czytaj więcej

100 mil do celu

 W piątek o godzinie 1900 czasu polskiego Zbigniew Gutkowski na pokładzie jachtu ENERGA znajdował się 119 mil morskich od mety rekordu. Odległość między nim a Markiem Guillemotem na Safranie wynosiła 46 mil. Gutek na ostatnie sto mil obrał inną strategię niż jego rywal i udało mu się uniknąć spowolnienia w centrum wyżu, w którym znalazł się dziś w południe Guillemot. Przez ostatnie 6,5 godziny ENERGA pokonała 50,7 mil a Safran 38,5.

Czytaj więcej

Po zwrocie - do mety

Gutek wykonał dziś o godzinie 10.42 czasu polskiego ostatni zwrot i obecnie żegluje kursem, który powinien utrzymać aż do mety, znajdującej się oficjalnie w odległości 4 mil morskich od przylądka Lizard w Kornwalii. Marc Guillemot również zmienił kurs. Oba jachty, ENERGA i Safran, znajdują się na wysokości irlandzkiego Cork i ustawiają w optymalnych pozycjach, z których rozpoczną żeglugę po „ostatniej prostej”. 

Czytaj więcej

Ostatnie 700 mil jachtu Energa do mety

Po starcie z Nowego Jorku 27 czerwca o godzinie 2331 UTC Gutek szybko zbliża się do mety. Dziś, we środę 3 lipca o godzinie 1000 UTC (1200 czasu polskiego) do celu pozostało mu jeszcze 717 mil morskich.

Aby pobić rekord samotnego przejścia Atlantyku na trasie Nowy Jork – Przylądek Lizard, Gutek musi zakończyć próbę w sobotę, 6 lipca, wieczorem, przed godziną 2038 UTC (2238 czasu polskiego) na linii mety znajdującej się w odległości 4 Mm od przylądka Lizard.

Obecny rekord rekord należący do Brytyjczyka Alexa Thomsona wynosi 8 dni 21 godzin i 8 minut. O godzinie 1000 UTC płynący po ten sam rekord Francuz Marc Guillemot (Safran) wyprzedzał Gutka o 5 mil do mety. 

Czytaj więcej

Już jutro, 4 lipca, startują regaty The Tall Ships Races!

Jutro zaczyna się prawdziwe żeglarskie święto na Bałtyku! Wezmą w nim udział 102 jednostki i załogi z 16 krajów, które ten pełen emocji miesięczny rejs po Bałtyku zakończą na początku sierpnia w Szczecinie.

Wszystko rozpocznie się w Aarhus - jednym z ważniejszych duńskich portów morskich, gdzie od 4 do 6 lipca będzie trwała regatowa wymiana kulturowa. Po trzech dniach świętowania, jednostki przepłyną na drugi brzeg Bałtyku, do stolicy Finlandii, Helsinek. W porcie pojawią się 17 lipca, by przez kolejne 3 dni cieszyć fińskich turystów.  

Program TSR 2013

Czytaj więcej

ENERGA płynie po rekord. Trwa transatlantycka próba Zbigniewa Gutkowskiego

Zbigniew Gutkowski już ponad trzy dni płynie jachtem ENERGA z Ameryki do Europy. Celem samotnego rejsu jest pobicie rekordu Północnego Atlantyku dla jednostek klasy Open 60, czyli trasy Nowym Jork - przylądek Lizard (Wielka Brytania) w czasie krótszym niż 8 dni 21 godzin 8 min. Szanse na poprawienie tego wyniku są duże - Gutek przepłynął już ponad 1300 mil morskich i minął Nową Fundlandię, średnia prędkość jachtu ENERGA od startu to 17,7 węzła, zaś do pobicia rekordu potrzebna jest średnia przynajmniej 13,7 węzła.

Czytaj więcej

Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Żeglarstwie, Energa Cup

 W dniach 8-9.06.2013 odbyły się Regaty Energa Cup oraz Otwarte Mistrzostwa Małopolski w żeglarstwie na Zalewie Bagry Wielkie.
W regatach wystartowało łącznie 81 zawodników z 16 klubów z całej Polski:  

Czytaj więcej

Otwarte Mistrzostwa Małopolski

W najbliższy weekend, w dniach 8-9 czerwca 2013 na zalewie Bagry w Krakowie odbędą się regaty z cyklu Energa Sailing Cup oraz Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Żeglarstwie. Zawodnicy będą rywalizować w 7 kategoriach: Optimist A i B, Laser Radial, Laser 4,7, Europa, Ok-Dinghy, Cadet, Omega Open.  

Czytaj więcej

XIX Międzynarodowe Regaty Ekologiczne oraz Festiwal Ekologiczny

W sobotę i niedzielę 25-26.05.2013 odbędą się XIX Międzynarodowe Regaty Ekologiczne oraz Festiwal Ekologiczny „Wiatr i woda w Krakowie”. Wydarzenia organizuje: Klub Żeglarski Horn Kraków oraz Stowarzyszenie Ekologia i Żagle. Projekty realizowane są przy wsparciu finansowym: Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Udział w zawodach potwierdziło ponad 40 zawodników i nadal czekamy na dalsze zgłoszenia do Regat. Na Wiśle w tym roku zobaczymy przede wszystkim Optimisty.

Czytaj więcej

Rozporządznie w sprawie egzaminów żeglarskich i motorowodnych.

  W środę 23 maja 2013 Ministrowie Sportu i Transportu podpisali drugie rozporządzenie w sprawie zasad przeprowadzania egzaminów żeglarskich i motorowodnych. Rozporządznie ma zostać opublikowane i wejść w życie jeszcze z końcem maja 2013. Nowe rozporządzenie zaostrza wymagania w stosunku do członków komisji egzaminacyjnych, którzy od tego roku muszą legitymowac się nie tylko patentem instruktorskim, ale również aktualną praktyką morską i szkoleniową.

Czytaj więcej

Mordewind w Czarnej Perle

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind do warszawskiego kluby Czarna Perła. Koncert rozpoczyna się 24 maja o godzinie 21:00. Wstęp: 10zł,  Jak zwykle będzie super zabawa, zapraszamy.
Czarna Perła ul. Kolejowa 8/10, Warszawa.  

Czytaj więcej

Rozporządzenie podpisane

W dniu 9 kwietnia Pani Minister podpisała Rozporządzenie o uprawianiu turystyki wodnej tworzące nowy system uprawnień żeglarskich i motorowodnych. 16 kwietnia 2013 Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw poz 460 
Rozporządznie wchodzi  w życie w dniu 30 kwietnia 2013.  

Dla zainteresowanych podajemy linka do Dziennika Ustaw:

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2013/460 

Czytaj więcej

Listy Lorda Bathursta - premiera 29 marca

  Z wielka radością informujemy, że już 29 marca odbędzie się premiera nowej ksiązki Marcina Mortka - Listy Lorda Bathursta.

Jest to kolejna powieść przygodowa Marcina Mortki która ukazuje losy niepokornego kapitana, który trafia przed pluton egzekucyjny.
Z opresji ratuje go tajemniczy lord Bathurst, w zamian za co, kapitan Dodds musi popłynąć w nieznane, zatapiając po drodze wrogie statki i zabijając niewinnych cywilów. Kolejne etapy misji odsłaniać będą listy lorda Bathursta, który przewidział wszystko, z wyjątkiem jednego - kapitan bardzo nie lubi być do czegokolwiek zmuszany.

Czytaj więcej

BOATSHOW w Poznaniu

W listopadzie stolica targów na kilka dni stanie się centrum żeglarstwa, sportów motorowodnych, windsurfingu i nurkowania. Wszystko za sprawą XI Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, które odbędą się w dniach 6 – 8 listopada 2009 roku.

Czytaj więcej

Mordewind w Czarnej Perle

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind do Tawerny Czarna Pełna. Koncert odbędzie się 18 września, start o godzinie 22:30. Jak zwykle można liczyć na dobrą żeglarską zabawę.
Tawerna Czarna Perła, ul. Kolejowa 8/10, godz. 22:30

Czytaj więcej

V dzień MŚ w klasie Micro

Sobota była ostatnim dniem Mistrzostw Świata Klasy Micro w Moskwie. W silnym, porywistym wietrze rozegrano 3 wyścigi. Siła wiatru w trakcie wyścigów w granicach 4 – 7 Bf.

Czytaj więcej

IV dzień MŚ w klasie Micro

W czwartym dniu Mistrzostw Świata Klasy Micro w Moskwie, rozegrano kolejne 3 wyścigi. Nadeszło załamanie pogody. Przed wyścigami padał deszcz, przez cały dzień wiał silny wiatr – 4 Bf, w porywach do 6 Bf. Sędziowie wybrali alternatywny wariant trasy – trójkąt i śledź.

Czytaj więcej

III dzień MS w klasie Micro

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Klasy Micro w Moskwie, rozegrano long distance. Wyścig na dystansie 20 mil, trwał około 3 godziny. Wiał dosyć silny wiatr (3-5 Bf), bardzo nierówny, porywisty i jak to bywa na tym akwenie momentami słaby.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata klasy Micro - I dzień

W dniu dzisiejszym, na podmoskiewskim akwenie Pirogovskoje, rozpoczęły się XXXIII Mistrzostwa Świata Klasy Micro. Na stracie pojawiły się 72 załogi z 13 krajów świata: Rosji, Francji, Łotwy, Polski, Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Serbii, Mołdawii, Stanów Zjednoczonych, Estonii i Kazachstanu. Wśród startujących są 33 cruisery, 6 racerów i 33 jachty w dywizji proto. Polacy, reprezentowani są przez 13 załóg we wszystkich dywizjach.

Czytaj więcej

Sawicki wygrywa regaty w Gdyni!

Była to jednocześnie dziewiąta impreza w ramach Polish Match Tour 2009 – trzeciej edycji pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce. Zwycięzcą został Rafał Sawicki z YKP Gdynia, który nie przegrał żadnego wyścigu w tych regatach.

Czytaj więcej

Polacy zdominowali MŚ Radiala!

Mistrzostwa Świata klasy Laser Radial 2009 zakończone. Dwa tygodnie zmagań na zamkowej zatoce w Karatsu były dla polskiej reprezentacji Laser Radial największym wydarzeniem tego sezonu. Z Japonii przywozimy 3 medale w każdym kolorze. Pierwszy medal w kolorze złotym wywalczył już wczoraj Marcin Rudawski (AZS UW), który po bardzo równych i wysokich lokatach w pierwszych dziesięciu wyścigach nie musiał już walczyć w ostatnich dwóch. Marcin posiada bogate doświadczenie z Lasera i na tych zawodach to zaprocentowało.

Czytaj więcej

Sopot MR Cup zakończony!

Druga edycja Polish Match Racing Tour 2009, zgodnie z planem zawitała pod sopockie molo. Tradycyjnie już skorzystaliśmy z  gościnnego Sefinir Yacht Club Przemka Tarnackiego, który niestety nie mógł tym razem uczestniczyć w regatach. Sailors Lounge pod markizą sprawdził się jak zwykle, a trasa zawodów była ustawiona przy samym molo – dochodziło nawet do tego, że zawodnicy w ferworze walki praktycznie ocierali się o molo – kibice dopingowali głośno jak na stadionie i mieliśmy prawdziwą meczową arenę.

Czytaj więcej

PMT w Krakowie zakończony

W trzydniowych regatach rozegranych na Wiśle wystartowało 9 załóg z Polski, Danii i Wielkiej Brytanii. Jednocześnie była to 5 eliminacja cyklu regat Polish Match Tour zaliczanego do rankingu Pucharu Świata międzynarodowej federacji żeglarskiej ISAF.

Czytaj więcej

Pont na prowadzeniu w Kilonii

Od wczoraj na wodach kanału Kilońskiego rozgrywają się regaty zaliczane do Pucharu Świata. Kiel jak prawie zawsze przywitał żeglarzy przelotnymi deszczami. Również wiatr płatał figle i pomimo silno wiatrowej prognozy do 25 węzłów na trasie wczoraj zastaliśmy w porywach 11 węzłów.

Czytaj więcej

PMT w Krakowie

Od piątku do niedzieli na Wiśle w Krakowie zostaną rozegrane międzynarodowe regaty match racingowe Lajkonik Match Race. Trzyosobowe załogi rywalizować będą o kolejne punkty w Pucharze Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to piąta impreza w ramach Polish Match Tour 2009 – trzeciej edycji pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.
 

Czytaj więcej

PMT Grade 3 w Poznaniu zakończone

Były to 4 regaty z cyklu Polish Match Tour zaliczane do rankingu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. W regatach rozegranych na jeziorze Kierskim w Poznaniu wystartowało 12 załóg z Brazylii, Nowej Zelandii i Polski. Pierwszego dnia rozegrano rundy eliminacyjne każdy z każdym w dwóch grupach. Od początku Stańczyk i Robertson jako najwyżej rozstawieni nie zawodzili wygrywając swoje grupy zdecydowanie i awansowali do ćwierćfinałów.

Czytaj więcej

Organica Sailing Team IV w generalce RC44 Austria Cup.

1 czerwca 2009 – Po zakończonych regatach RC44 Austria Cup Organika Sailing Team uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej RC44 Austria Cup.  W formule match racing team Organika zajął znakomite drugie miejsce.  Jest to największy sukces polskiego syndykatu od czasu przystąpienia do klasy RC44. Osiągnięcie polskiego team’u to zasługa doskonałej formy załogi, do której dołączył Nowozelandczyk, Rod Dawson.

Czytaj więcej

Organica Sailing Team druga w Austrii

29 maja 2009 – Organika Sailing Team zajął świetne drugie miejsce podczas zakończonego wczoraj etapu match racing na jeziorze Traunsee w miejscowości Gmunden w Górnej Austrii. W formule match racing team Organika pokonał załogi dowodzone przez najlepsze nazwiska żeglarskiego świata, takie jak Russell Coutts, Cameron Appleton, czy Dean Barker. Jest to największy sukces polskiego syndykatu od czasu przystąpienia do klasy RC44. Osiągnięcie polskiego team’u to zasługa doskonałej formy i zgrania załogi, do której przed paroma dniami dołączył Nowozelandczyk, Rod Dawson.

Czytaj więcej

PPJK w Rynie

Zapraszamy do Rynu na regaty o Tarczę Komtura Zamku Ryn. Regaty wchodzą w skład imprez  PPJK. Impreza rozgrywana będzie w dniach 6-7 czerwca 2009 w  Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych "Zofiówka" w Rynie. Więcej informacji na stronie PPJK.

Czytaj więcej

Koncert Mordewindu

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind który odbędzie się 29 maja w  łódzkiej Tawernie Gniazdo Piratów. Jak zwykle należy zabrać dobry humor a będzie nie zapomniana zabawa. Koncert rozpoczyna się o godzinie 22:00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Nowa książka dla sterników

Ukazała się nowa książka autorstwa Piotra Lewandowskiego - Sternik Jachotwy i ISSA - podstawowy podręcznik żeglarstwa morskiego. Publikacja zawiera wiadomości potrzebne do prowadzenia jachtu żaglowego obejmująca zagadnienia z programu na stopień sternika jachtowego i patent ISSA. Przedstawia w sposób prosty i przejrzysty podstawową wiedzę potrzebna każdej osobie prowadzącej jacht żaglowy po morzu. Książka ta jest bardzo dobrą pomocą dla każdego żeglarza, zawiera wiele rysunków i zdjęć,a poprzez swój mały format idealnie nadaje się na zabranie ją na jacht - takie małe kompendium wiedzy. Uzupełnieniem książki jest płyta CD zawierająca rozszerzoną elektroniczną wersją książki. Dodatkowym atutem książki są multimedialne prezetancje na płycie CD  pozwalające na szybki i przyjemny i przejrzysty sposób zapoznać się z materiałem zawartym w podręczniku.  
Książkę można kupić w sklepie internetowym tutaj.

Czytaj więcej

Polish Sailing Week

Polish Sailing Week - zapraszamy polskie załogi na międzynarodowe regaty żeglarskie Adriatic Sailing Week, które odbęda się  9-16 maja 2009, Murter - Chorwacja

Regaty są otwarte dla wszystkich!
  • - Nie trzeba mieć uprawnień!
  • - Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego!
  • - Nie trzeba znać wyników ostatnich America's Cup!

Trzeba: uwielbiać przygodę! Kochać wodę, wiatr i słońce!Zapraszamy do uczestnictwa zarówno pojedyncze osoby (do załogi Klubu Forsail - przyjaciół organizatora), jak i całe, już skompletowane, załogi. Więcej informacji tutaj.

Czytaj więcej

Szczecin Yacht Show

W dniach 27-29 marca na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich odbędzie się Szczecin Yacht show. Targi będą najgorętszym miejscem tej wiosny dla branży turystyki wodnej, producentów łodzi, sprzętu, organizatorów imprez i tysięcy wodniaków. Zapraszamy Państwa na ulicę Struga 6-8 w godzinach 11-18.
Oficialna strona targów: www.szczecinyachtshow.pl

Czytaj więcej

Organica Sailing Team w Puerto Calero.

Dobiegł końca pierwszy etap zawodów żeglarskich z cyklu RC44 2009. W Puerto Calero  Organika Sailing Team zakończyła regaty na bardzo zadowalającym, piątym miejscu. Doświadczenie sternika jachtu Karola Jabłońskiego od początku regat działało motywująco na zespół i pozwoliło podjąć równorzędną rywalizację z innymi teamami.

Czytaj więcej

Własny Port w Przechyłach

Zapraszamy na koncert zespołu Własny Port do warszawskiego klubu Przechyły. Koncert odbędzie się 7 marca w sobotę start o godzinie 21:00. Jak zawsze zabierzcie dobre poczucie humoru o resztę zadba zespół. Udanej zabawy.

Czytaj więcej

4 medala na mistrzostwach Hiszpanie w klasie RSX

W mistrzostwach Hiszpanii wystartowało kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z 5 krajów. Zawody trwały cztery dni. Rozegrano 8 wyścigów w zmieniających się codziennie warunkach. Nasze dziewczyny zgarnęły wszystko. Małgosia złoto, Agata srebro, a Marta brąz. Zosia Klepacka z powodu choroby wycofała się w połowie regat. Wśród Panów walka trwała do końca. Ostatecznie zwyciężył Juan Moreno Vega. Michał Majewski wywalczył srebrny medal a Michał Przybytek zajął 4. miejsce. Gratulujemy

Czytaj więcej

Nowa książka dla mototowodniaków

Ukazała się nowa książka autorstwa Piotra Lewandowskiego - Sternik Motorowodny - Podstawowy podręcznik motorowodniaka. Publikacja zawiera podstawowe wiadomości dla bezpiecznego prowadzenia jachtu motorowego. Przedstawia w sposób prosty i przejrzysty podstawową wiedzę potrzebna każdej osobie prowadzącej jacht motorowodny. Książka ta jest bardzo dobrą pomocą dla każdego motorowodniaka, a poprzez swój mały format idealnie nadaje się na zabranie ją na jacht. Uzupełnieniem książki są 2 płyty CD. Na pierwszej mamy podręcznik w formie elektronicznej z dodatkowymi materiałami i animacjami ułatwiającymi przyswojenie wiedzy. Na drugiej płycie DVD znajduje się film instruktażowym przedstawiający podstawowe manewry na małym jachcie motorowodnym, który jest bardzo pomocny szczególnie dla początkujących wodniaków.
Książkę można kupić w sklepie internetowym tutaj.

Czytaj więcej

Walentynki w przechyłach - Własny Port

Zapraszamy na walentynkowy wieczór do warszawskiego klubu Przechyły. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Własny Port z Bydgoszczy. Jak zwykle super zabawa oraz dużo humoru zapewni zespół. Serdecznie zapraszamy start o godzinie 21:00 - 14 lutego, ul. Cieszyńska 6 Warszawa.

Czytaj więcej

Koncert zespołu Mordewind w Przechyłach

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind do warszawskiego kluby Przechyły. Koncert rozpoczyna się 31 stycznia o godzinie 21:00. Jak zwykle będzie super zabawa, zapraszamy.
Przechyły - ul. Cieszyńska 6, Warszawa.

Czytaj więcej

Własny Port w Przechyłach

Zapraszamy wszystkich miłośników piosenki żeglarskiej do kluby Przechyły w Warszawie na koncert zespołu Własny Port z Bydgoszczy. Oprócz własnych kompozycji zespół zagra przeboje znane wszystkim miłośnikom shant. Start o godzinie 21:00, 24 stycznia w Warszawie przy ulicy Cieszyńskiej 6 - Przechyły.

Czytaj więcej

Mordewind w Gnieździe Piratów

Wszystkich sympatyków zespołu Mordewind zapraszamy na koncert do warszawskiej tawerny Gniazdo Piratów. Impreza odbędzie się 6 grudnia w Warszawie przy ulicy Ogólnej 5. Koncert rozpoczyna się o godzinie 21:00.

Czytaj więcej

XXVIII Festiwal Rafa 2008

Zapraszamy na XXVIII Festiwal Rafa 2008do Radomia. Kolejna edycja Radomskich Spotkań z Piosenką Żeglarską "Rafa'2008" odbędzie się 22 listopada. Tegoroczna impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia i Marszałka Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy do Ośrodka Kultury Resursa Obywatelska,ul. Malczewskiego 16.

Czytaj więcej

Mordewind w Poznaniu

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind w Poznaniu. Koncert odbędzie się 15 listopada w klubie Irish Pub Brogans przy ulicy Szewskiej 20a. Start koncert godzina 21:00.

Czytaj więcej

Mordewind we Wrocławiu

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind we Wrocławiu. Koncert odbędzie się 12 listopada w klubie Łykend przy ulicy Podwale 37/38. Zabawa zaczyna się o godzinie 20:00 serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

BoatShow w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz firma Interservis zapraszają serdecznie na X edycję Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, które odbędą się w dniach 13 – 16 listopada po raz pierwszy w Poznaniu na terenie MTP.

Czytaj więcej

Polska załoga o włos od Wielkiego Finału w Brazylii

Polska załoga Polish Match Tour Racing wystąpiła w regatach Nations Cup, które odbyły się w Irlandii w dniach 22-25 października.
Nations Cup (Puchar Narodów) to rozgrywane co dwa lata Drużynowe Mistrzostwa Świata ISAF (match – racing). Każdy kraj ma prawo wystawić jedną załogę w kategorii open i jedną w kategorii kobiet. Świat podzielono na osiem regionów, tylko zwycięzcy regat w poszczególnych regionach kwalifikują się do wielkiego finału, który rozegrany zostanie w Porto Alegre w Brazylii w roku 2009.

Czytaj więcej

Polska Reprezentacja w regatach Nations Cup w Irlandii!

Polska załoga Polish Match Tour Racing wystąpi w regatach Nations Cup, które odbędą się w Irlandii w dniach 22-25 października br.Nations Cup (Puchar Narodów) to rozgrywane co dwa lata Drużynowe Mistrzostwa Świata ISAF (match – racing). Każdy kraj ma prawo wystawić jedną załogę w kategorii open i jedną w kategorii kobiet.

Czytaj więcej

Przemek Tarnacki drugi w Berlinie

Załoga Tarnacki Racing w składzie Przemysław Tarnacki/Łukasz Wosiński/Jacek Przybylak zajęła drugie miejsce w match racingowych regatach International H-Boot Match Race Championship rozgrywanych na wodach jeziora Wannsee w dniach 18-19 września.

Czytaj więcej

Mordewind w Przechyłach

Zapraszamy wszystkich na koncert zespołu Mordewind do warszawskiego klubu Przechyły. Koncert odbędzie się 25 października o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy. Klub Przechyły  ul. Cieszyńska 6.

Czytaj więcej

Polish Match Tour wchodzi z finałową faze!

Już w najbliższy weekend, od 13 do 14 września, na Zalewie Zegrzyńskim przy Porcie Jachtowym Nieporęt odbędą się regaty meczowe Polish Match Tour – Nieporęt Match Race Grade3, zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to jednocześnie ostatnia 10 impreza w ramach Polish Match Tour - pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.

Czytaj więcej

XIII Finał PPJK

W najbliższy piątek (do niedzieli) rozpoczyna się - trzynasty już - finał Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Szesnastu sterników wyłonionych w cyklu dwunastu eliminacji będzie się ścigać o tytułowy Puchar. Wyścigi odbywają się systemem "wyścigu medalowego" zgodnie z dodatkiem Q przepisów ISAF - czyli wyścig floty sędziowany bezpośrednio z wody.

Czytaj więcej

Tarnacki Racing wygrał Gdynia Match Race

Sopocka załoga Tarnacki Racing w składzie Przemysław Tarnacki/Łukasz Wosiński/Marcin Banaszek wygrała match racingowe regaty Gdynia Match Race Grade 3 pokonując w finale 2:0 załogę Marka Stańczyka. Regaty z cyklu Polish Match Tour zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Świata ze współczynnikiem Grade 3. Na zawodach w Gdyni stawiło się 8 czołowych polskich załóg match racingowych oraz jedna ekipa z Finlandii.

Czytaj więcej

Koncert zespołu Mordewind w Czarnej Perle

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind do warszawskiej tawerny Czarna Perła. Koncert odbędzie się 5 września przy ulicy Kolejowej 10. Start koncertu o godzinie 21:00.

Czytaj więcej

Gdynia Match Race

Już w najbliższy weekend, od 29 do 31 sierpnia, przy Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędą się regaty meczowe Gdynia Match Race – Grade3, zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to jednocześnie kolejna 9 impreza w ramach Polish Match Tour - pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.

Czytaj więcej

Mordewind w Wieliszewie

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind, który odbędzie się 23 sierpnia /sobota/ w miejscowości Wieliszew. Zespół będzie jednym z wykonawców na Festiwalu Folkowo-Szantowym, który jest kolejna edycją "Szant nad Zalewem".

Czytaj więcej

Mateusz i Dominik o krok od podium

Mateusz Kusznierewisz i Dominik Życki wygrali wyścig medalowy, ale pozwoliło im to na awans z 6 pozycja na 4 w końcowej klasyfikacji. Mistrzami olimpijskimi została brytyjska załoga Iain Percy, Andrew Simpson, która dzięki dobremu występowi w finale wyprzedziła prowadzących po 10 wyścigach Szwedów Fredrika Loofa i Andersa Ekstroma.

Czytaj więcej

Dominik i Mateusz na 4 pozycji

Po siedmiu wyścigach nasza załoga w klasie Star zajmuje 4 pozycje. Prowadzi Fredrik Loof i Anders Ekstroem ze Szwecji, na drugim miejscu jest Iain Percy i Andrew Simpson z Wielkiej Brytanii, a trzecia pozycje zajmuje Xavier Rohart i Pascal Rambeau z Francji. Dzisiaj wyścigi w klasie Star zostały odwołane.

Czytaj więcej

Zosia Klepacka popłynie w wyścigu finałowym.

Zosia Klepacka popłynie w finale regat w klasie RS:X, który odbędzie się w środę. W ostatnim wyścigu eliminacji zajęła 17 pozycję.  W klasyfikacji generalnej zajmuje siódma pozycje z 66 punktami. Prowadzi Chinka Jian Yin - 33 pkt.

Czytaj więcej

Mateusz i Dominik lederami klasy Star

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki są liderami po trzech dniach zmagań olimpijskich. Polacy o punkt wyprzedzają Francuzów i o dwa Szwedów. Dotychczasowi liderzy amerykanie  Dane III i Sperry  spadli na piąte miejsce. W czwartym wyścigu Polacy przypłynęli na drugim miejscu ze stratą 39 sekund do pary brazylijskiej Robert Scheidt/Bruno Prada, choć na pierwszym pomiarze czasu byli dopiero na szóstym miejscu.

Czytaj więcej

Rafał Szukiel na 10 pozycji

Rafał Szukiel zakończył udział w regatach Olimpijskich na 10 pozycji. Regaty z powodu zmiennych warunków nie należały do łatwych. Mistrzem olimpijskim został brytyjczyk Ben Ainslie, drugie miejsce zajął  Amerykanin Zach Railey, a brązowy medal wywalczył Francuz Guillaume'a Florenta.

Czytaj więcej

Rafał Szukiel na 7 pozycji po 3 dnia

Rafał Szukiel po dzisiejszych wyścigach zajmuje dalej 7 lokatę. W pierwszym dzisiejszym wyścigu zajął 10 pozycję, zaś w drugim było już trochę gorzej zajął 14 miejsce. W drugim wyścigu mógł być 5, ale zwlekał do ostatniej chwili z wykonaniem kary i minęło go 9 zawodników. Jutro dzień przerwy w regatach w klasie Finn.

Czytaj więcej

Augustów CUP zakończony

Za na mi kolejne regaty z cyklu PPJK. Tym razem AUGUSTÓW CUP. Ci co jeszcze tam nie byli niech żałują. Świetna organizacja i deszcz nagród to to co zawodnicy lubia najbardziej. Pogoda jak zwykle dopisała. Jedynie kierunek wiatru - jez. Necko przy wiatrach innych niż północno zachodnie to trudny akwen - zmusił sędziego do pewnej fantazji w ułożeniu trasy.

Czytaj więcej

Rafał Szukiel na 7 pozycji - Pekin

Rafał Szukiel po 4 wyścigach zajmuje obecnie 7 pozycje w klasyfikacji generalnej. Rafał kończył wyścigi na 19. i 12. miejscach, co przy wczorajszych 3. i 2. wygląda dość słabo. Świetnie za to spisują się Amerykanin Zach Railey, który był dziś dwukrotnie drugi. 

Czytaj więcej

Rafał Szukie liderem po 2 wyścigu- Pekin

W Pekinie ruszyły regaty olimpijskie, po pierwszy wyścigu w klasie Finn Rafał zajmował 3 pozycję.  Pierwszy był Grek Emilios Papathanasiou, zaś drugi był Amerykanin Zach Railey. P W drugim wyścigu był 2 zaraz za Brytyjczykiem Benem Ainslie'em, co dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy i trzymamy kciuki w następnych biegach.

Czytaj więcej

Gdynia Match Race

Już w najbliższy weekend, od 8 do 10 sierpnia, przy Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędą się regaty meczowe Gdynia Match Race – Grade3, zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to jednocześnie kolejna 8 impreza w ramach Polish Match Tour - pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.

Czytaj więcej

PPJK w Augustowie

Zapraszamy na kolejna eliminacje Pucharu Polski Jachtów Kabinowych do Augustowa w dniach 9-10 sierpnia. Regaty będą rozgrywane na Jeziorze Necko

Czytaj więcej

Najbardziej Rock`n`Rollowy Festiwal Szantowy

Zapraszamy na najbardziej Rock`n`Rollowy Festiwal Szantowy - Rock Szanty Serwy 2008 w dniach 8-9 sierpnia 2008 r. To już V impreza z tego cyklu. Na festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak:  EKT Gdynia, Mietek Folk, Mordewind, ODN, Strefa Mocnych Wiatrów, Zejman & Garkumpel.

Czytaj więcej

Mordewind w Ełku

Zaprasza,u na koncert zespołu Mordewind 7 sierpnia /czwartek/ do Ełku. Koncert odbędzie się w Biały Żaglu przy ul. Grunwaldzkiej 12. Start o godzinie 20:30.

Czytaj więcej

WIATR i WODA w Gdyni

Zapraszamy na targi Wiatr i Woda - na wodzie. W dniach 7 - 10 sierpnia wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy do Gdyni. Podczas tegorocznych targów zaprezentują się ponad 90 firm oferujących osprzęt żeglarski, motorowodny, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, odzież sportową i turystyczną, sprzęt do nurkowania.

Czytaj więcej

Mordewind w Gnieździe Piratów

Zapraszamy na 2 koncerty zespołu Mordewind, pierwszy 1 sierpnia w piątek w warszawskiej Tawernie Gniazdo Piratów, przy ulicy Ogólnej 5  oraz 2 sierpnia w sobotę w łódzkiej Tawernie Gniazdo Piratów przy ulicy Żeromskiego 52.

Czytaj więcej

Żeglarskie emocje Pucharu Świata na wyciągnięcie ręki

Już w najbliższy weekend, od 2 do 3 sierpnia, przy Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędą się regaty meczowe, zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to jednocześnie 7 impreza w ramach Polish Match Tour - pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych i klasy Micro, Błękitna Wstęga jeziora Niegocin w klasach: Omega Sport, Omega Standard, Skippi 650. Regaty zaczynają się 23 lipca na jeziorze Niegocin.

Czytaj więcej

Mordewind w Gnieździe Piratów

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind, który odbędzie się w Warszawie  23 lipca w Tawernie Gniazdo Piratów przy ulicy Ogólnej 5. Dobra zabawa przy muzyce szantowej zespołu zapewniona. Start o godzinie 21:00.

Czytaj więcej

PPJK - kolejna eliminacja

Wraz z organizatorem Pucharu Polski Jachtów Kabinowych zapraszamy na regaty z cyklu PPJK. Regaty odbędą się 11-13 lipca w Braniewie nad Zalewem Wiślanym Nazwa imprezy -  Puchar Banku Zachodniego WBK/ II Regaty Marszałkowski.

Czytaj więcej

MŚ klasy Micro zakończone

32 Mistrzostwa Świata Klasy Micro - TOYOTA 2008 MICRO CLASS WORLD CHAMPIONSHIP zakończone! Punktualne rozpoczęcie ostatniego, sobotniego wyścigu w ustalonym czasie stało przez chwilę pod znakiem zapytania: kiedy jachty na pełnym kursie dopływały z Gdyni na akwen regatowy w pobliżu sopockiego molo, od Gdyni w kierunku Gdańska przesuwała się dynamicznie burzowo-deszczowa chmura.

Czytaj więcej

Czwarty dzień MŚ klasy Micro

Czwarty dzień 32 Mistrzostw Świata Klasy Micro - TOYOTA 2008 MICRO CLASS WORLD CHAMPIONSHIP, to dwa około godzinne wyścigi, rozegrane przy wietrze 3-4 Bf. Miejscami wiatr przybierał na sile, szczególnie przed startem do pierwszego w tym dniu wyścigu.

Czytaj więcej

Trzeci dzień MŚ klasy Micro

W trzecim dniu 32 Mistrzostw Świata Klasy Micro - TOYOTA 2008 MICRO CLASS WORLD CHAMPIONSHIP, przy wietrze od 1 do 2 Bf, rozegrano jeden, długi wyścig. Start, trwającego blisko trzy godziny biegu, ustawiony był przy porcie w Gdyni.

Czytaj więcej

Drugi dzień Mistrzostw Świata w klasie Micro

Drugi dzień 32 Mistrzostw Świata Klasy Micro - TOYOTA 2008 MICRO CLASS WORLD CHAMPIONSHIP upłynął w pełnym słońcu, przy stabilniejszym niż pierwszym dniu wietrze od 1 do 2 Bf.

Czytaj więcej

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata Klasy Micro

W pierwszym dniu 32 Mistrzostw Świata Klasy Micro - TOYOTA 2008 MICRO CLASS WORLD CHAMPIONSHIP w Sopocie w trudnym, często zmieniającym kierunek i słabym wietrze rozegrano 3 wyścigi. Komisja sędziowska nie miała łatwego zadania: pierwszy start przerywany był dwa razy. Trasę skracano w pierwszym i trzecim wyścigu.

Czytaj więcej

Mordewind na Bemowie

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind na warszawskim Bemowie 5 lipca w sobotę. Koncert odbywa się w Amfiteatrze Bemowo przy ulicy Raginisa róg Kryształowej. Wstęp 10 zł, studenci 5 zł. Start o 18:30.

Czytaj więcej

Piotr Myszka wygrał Kieler Woche

Piotr Myszka wygrał regaty Kieler Woche, w tym roku zawodnicy RSX Team pokazali klasę. Przemek Miarczyński był drugi, wśród kobiet Ania Galecka skończyła regaty na drugim miejscu, a Marta Hlavaty na trzecim miejscu. Za to Małgosia Białecka wygrała w wyścigu medalowym.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata w klasie Micro

Oczekiwane przez polskie środowisko żeglarskie, 32 Mistrzostwa Świata Klasy Micro - TOYOTA 2008 MICRO CLASS WORLD CHAMPIONSHIP w Sopocie już za kilka dni! Trwają ostatnie przygotowania: Sopot Match Racing Center oraz Polskie Towarzystwo Regatowe Klasy Micro jako organizatorzy tej prestiżowej imprezy, postawili sobie wysoko poprzeczkę.

Czytaj więcej

Ericsson Racing Team w Sopocie

Jacht Ericsson Racing Team klasy VOR 70, który przygotowuje się do jesiennych regat dookoła świata Volvo Ocean Race 2008/2009 cumuje w sopockim Sefinir Yacht Club. Jacht jest elementem wydarzenia promocyjnego organizowanego przez Ericsson Sp. z o.o., D&M Advertising i Sopot Match Racing Center. Jednostka wraz z załogą można oglądać do soboty przy sopockim.

Czytaj więcej

PPJK w Rynie

Wraz z organizatorem Pucharu Polski Jachtów Kabinowych zapraszamy na regaty z cyklu PPJK. Regaty odbędą się 14-15 czerwca /sobota-niedziela/ w Rynie na zalewie Ryńskim. Nazwa imprezy - Tarcza Komtura oprócz sportowej walki obiecuje też niezła balangę na zamku.

Czytaj więcej

Mordewind w Gnieździe Piratów

Zapraszamy 18 czerwca /środa/ na koncert zespołu Mordewind do tawerny żeglarskiej Gniazdo Piratów przy ulicy Ogólnej 5 w Warszawie.  Dobra zabawa w fajnym miejscu zapewniona. Koncert rozpoczyna się o 21:00.  Zapraszamy.

Czytaj więcej

Rafał zdobył Puchar PZŻ

 W klasie Finn, po rozegraniu dziesięciu wyścigów poznaliśmy ostateczne wyniki walki o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Zwyciężył Rafał Szukiel, nasz reprezentant na Igrzyska Olimpijskie w Chinach. Drugiej miejsce zajął Piotr Kula. Na trzeciej pozycji finiszował Michał Strusiński.

Czytaj więcej

Srebro Dominika i Mateusza

Polska załoga w klasie Star zdobyła srebrny medal  regatach Delta Lloyd rozgrywanych w Holandii. W niedzielę odbył się ostatni, finałowy wyścig regat Pucharu Świata. Żeglowaliśmy przy bardzo silnym wietrze dochodzącym w szkwałach do 25 węzłów. Na starcie stanęło 10 najlepszych załóg.
www.kusznierewicz.era.pl

Czytaj więcej

Przemek z brązowym medalem ME

Przemysław Miarczyński zdobył brazowy medal mistrzost Europy w klasie RSX.  Mistrzem Europy został Portugalczyk, który od lat depcze Przemkowi po piętach, Joao Rodrigues. Poza podium, na czwartym miejscu uplasowała się Zofia Klepacka. W czołowej dziesiątce zajęli miejsca także Piotr Myszka (wicemistrz Europy sprzed roku) i Małgorzata Białecka, która świetnie wróciła do formy po złamaniu żeber.

Czytaj więcej

Mordewind w Przechyłach

Zapraszamy na koncert zespołu Mordewind, który odbędzie się 15 maja w warszawskim  klubie Przechyły przy ulicy Cieszyńskiej 6. Udana zabawa zagwarantowana koncert rozpoczyna sie o godzienie 20.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Europy RSX - dzień 4.

Po 4 dniach Mistrzostw Europy nasza reprezentantka Zosia Klepacka jest na 1 miejscu w klasyfikacji generalnej. Przemek Miarczyński i Piotr Myszka zajmują obecnie w klasyfikacji 5 i 6 miejsce.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Europy RSX - dzień 3.

Po 3 dniach mistrzostw Europy w klasie RSX Zofia Klepacka i Przemek Miarczyński awansowali na 3 miejsca. Na czele stawki wśród kobiet Francuzka  Faustine Merret, a wśród panów  Julien Bontemps również z Francji. Pozostali nasi zawodnicy Piotr Myszka i Łukasz Grodzicki zajmują 7 i 11 miejsce.

Czytaj więcej

Koncert zespołu Mordewind

W piątek 9 maja w Karczmie Ostoja w Ostrołęce przy ulicy Stacha Konwy 3 odbędzie się koncert zespołu Mordewind. Jak zwykle będzie można posłuchać muzyki żeglarskiej w dobrym wykonaniu oraz dobrze się bawić. Koncert rozpoczyna się o godzinie 20:00.

Czytaj więcej

Mateusz i Dominik Mistrzami Świata

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zostali mistrzami świata klasie STAR, w regatach rozgrywanych na wodach zatoki Biscayne. To wielki sukces naszej załogi, serdecznie gratulujemy !
W zeszłym roku nasza załoga zajęła 6 miejsce, a teraz wielki sukces.

Czytaj więcej

Dominik i Mateusz na II miejscu MŚ

Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz awansowali po czwartym dniu regat na Florydzie na II miejsce. Po dniu przerwy nasz załoga zajęła 3 miejsce w czwartym wyścigu po dramatycznej walce przytrudnych warunkach i zmiennym wietrze.

Czytaj więcej

Nasza załoga w klasie Star prowadzi po dwóch dniach MŚ

Mateusz i Dominik prowadzą po dwóch dnia w mistrzostwach świata rozgrywanych na Florydzie.
Na drugiej pozycji są Włosi, Diego Negri z Luigi Vialle  Dwukrotnie kończyli wyścigi na trzecim miejscu. Na trzecim miejscu są Amerykanie, Mark Medeblatt i Mark Struby. Oba wyścigi ukończyli w pierwszej dziesiątce. To dopiero początek regat ale trzymamy kciuki. Więcej informacji na pod tym adresem.

Czytaj więcej

Dominik i Mateusz na MŚ w klasie Star

Na wodach zatoki Biscayne /Floryda/ rozegrano pierwszy wyścig mistrzostw świata klasy Star.
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki wygrali pierwszy wyścig pokonując 111 załóg z 31 państw.

Czytaj więcej

Koncert zespołu Mordewind w Czarnej Perle

Zapraszamy 11 kwietnia /piątek/ na koncert zespołu Mordewind do tawerny żeglarskiej Czarna Perła, przy ulicy Kolejowej 8/10 w Warszawie.  Dobra zabawa w fajnym miejscu zapewniona. Koncert rozpoczyna się o 21:00.  Zapraszamy.

Czytaj więcej

Festiwal "Szantki" 2008

W dniach 4-5 kwietnia w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Żeglarskiej i Poezji Morskiej "Szantki 2008".
Więcej informacji na temat festiwalu pod adresem  http://www.mok.com.pl/szantki/

Czytaj więcej

Mordewind w Przechyłach

W czwartek 27 marca w Tawernie Przechyły przy ulicy Cieszyńskiej 6 odbędzie się koncert zespołu Mordewind. Jak zwykle będzie można posłuchać muzyki żeglarskiej w dobrym wykonaniu oraz dobrze się bawić. Koncert rozpoczyna się o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Zosia i Przemek na podium w Pucharze Księżnej Zofii

Przemek Miarczyński  (SKŻ Hestia Sopot) zajął 2 miejsce, a Zosia Klepacka (YKP Warszawa) zajęta 3 miejsce wśród kobiet. Nagrody zostały wręczone przez parę królewską.

Czytaj więcej

Koncert zespołu Mordewind

W sobotę 19 marca w Tawernie Gniazdo Piratów przy ulicy Ogólnej 5 odbędzie się koncert zespołu Mordewind. Jak zwykle będzie można posłuchać muzyki żeglarskiej w dobrym wykonaniu oraz dobrze się bawić. Koncert rozpoczyna się o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

Warszawski Licealny Przegląd Szantowy

W dniu 8 marca w warszawskiej Tawernie Gniazdo Piratów  przy ulicy Ogólnej 5 odbędzie się Warszawski Licealny Przegląd Szantowy "Warszanta". Wstęp wolny zapraszamy już od godz. 10 do godz. 21.

Czytaj więcej

Awans Dominika i Mateusza na 6 pozycje

Dziś odbył się drugi wyścig rozpoczętych w niedzielę regat Bacardi Cup 2008 rozgrywanych na wodach zatoki Biscayne (Miami). W dzisiejszym wyścigu Mateusz i Dominik zajęli 8. miejsce i awansowali w klasyfikacji generalnej na 6. pozycję! Przypomnijmy, że w tych prestiżowych zawodach startuje w tym roku 118 załóg.

Czytaj więcej

Baccardi Cup w Miami

Mateusz Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki startują w 81 edycji regat Baccardi Cup. W tym roku wystartuje 118 załóg z całego świata. W tym roku nie będzie podziału na grupy - wszyscy razem!  Trzymamy kciuki za naszą załogę.

Czytaj więcej

XX Targi Wiart i Woda

W dniach 13 -16 marca 2008 roku w Warszawie w Centrum EXPO XX przy ul. Prądzyńskiego 12/14 odbędą się jubileuszowe XX Targi WIATR i WODA. Na imprezie spotkają się przedstawiciele branży i miłośnicy sportu i rekreacji na wodzie z całej Polski. Tegoroczna edycja targów zapowiada się niezwykle interesująco ze względu na rekordową liczbę wystawców i atrakcyjny wielowątkowy program spotkań, pokazów i premier. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Czytaj więcej

Nowa płyta zespołu Morderind

Jest już dostępna nowa płyta zespołu Mordewind pt. "DEFAAC´ TO".  W dziale download można pobrać jeden cały utwór z nowej płyty zatytuowany "Tłusty szef".

Czytaj więcej

Łukasz Zakrzewski zdobył srebro!

Łukasz Zakrzewski zdobył srebrny medal mistrzostw świata w klasie DN rozgrywanych w Lipnie. W ostatnim wyścigu przy słabym wietrze spowodowały w tym jednym wyscigu istotne przetasowania w czolowce.

Czytaj więcej

Polki górą

Jak podaje strona zagle.com.pl wszystkie medale bojerowych mistrzostw świata i Europy juniorów w klasie Ice-Optimist, które odbywały się na Zalewie Siemianówka przy granicy z Białorusią, zdobyły Polki. Złoty wywalczyła Sara Piasecka (Baza Mrągowo), srebrny Antonina Marciniak (Pałac Młodzieży Olsztyn), zaś brązowy Zuzanna Rybicka (Nauticus Olsztyn). Wielkie brawa dla naszych dziewczyn.

Czytaj więcej

Podręcznik dla Radiooperatorów SRC

Ukazało się nowe wydanie Podręcznika dla radiooperatorów SRC, wydane przez firmę Morka. Nowe wydanie książki wraz z płytą CD, jest rozszerzone i uaktualnione.  Omówiono w nim tematy potrzebne dla osób zainteresowanych zdobyciem certyfikatu SRC takie jak GMDSS, radiotelefon VHF, DSC, Navtex, radiopławy EPIRB oraz transponder radarowy SART.

Czytaj więcej