MENU

Świnoujście Match Race. Na Świnie ponownie będzie się działo!

2016-08-21
Polish Match Tour
Świnoujście Match Race. Na Świnie ponownie będzie się działo!
Foto: Wilku

Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Po 2 latach organizacji regat Pucharu Świata w 2014 i 2015, Mistrzostw Europy w 2014 i Mistrzostw Świata Juniorów w 2015 roku, które pokazały, że regaty najwyższej rangi można organizować w centrum Świnoujścia, zapewniając nie lada atrakcje mieszkańcom i turystom, w tym roku organizatorzy Polish Match Tour powracają ponownie na Świnę. Flotę Polish Match Tour – 6 identycznych jachtów klasy Tom28 można było zobaczyć po raz pierwszy w tym roku w czerwcu podczas regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.
 


Teraz czas na akt 2 – match racing w najlepszym wydaniu. Świnoujście Match Race będzie w tym roku częścią istnie żeglarskiego święta - Sail Świnoujście. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gościć będzie żaglowce z całego świata, na Świnie toczyć się będzie walka znakomitych sterników meczowych w odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża. Takie atrakcje już w dniach 19-21 sierpnia 2016.

„Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta – organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów zdobyły uznanie przedstawicieli międzynarodowej federacji żeglarskiej ISAF. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych.” – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60 wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii i Polski. Na starcie zobaczymy znane nazwiska, między innymi zawodników ze Szwecji, Danii, Finlandii, Niemiec i Szwajcarii. Nie zabraknie również polskich załóg. Kibicować na miejscu będzie można Przemysławowi Tarnackiemu, Markowi Stańczykowi, Patrykowi Zbroi i Łukaszowi Wosińskiemu, a komentarz na żywo wyjaśni wszelkie zawiłości regat meczowych. Zapraszamy serdecznie!
 

PROGRAM REGAT:

Czwartek
12:00 - 19:00 rejestracja i ważenie załóg
13:00 - 20:00 treningi

Piątek
09:00 - odprawa sterników
10:30 - start wyścigów eliminacyjnych (Świna lub Zatoka Pomorska)
18:30 - zakończenie wyścigów
20:30 - oficjalne otwarcie regat, Hampton by Hilton

Sobota
09:00 - odprawa sterników
10:30 - start wyścigów ćwierćfinałowych (Świna lub Zatoka Pomorska)
18:30 - zakończenie wyścigów

Niedziela

09:00 - odprawa sterników
10:30  - start wyścigów półfinałowych (Świna lub Zatoka Pomorska)
13:00 - start wyścigów finałowych
16:00 - zakończenie regat, scena w Basenie Północnym
 

Więcej informacji na temat regat na stronie http://www.polishmatch.pl/

Recencje książek żeglarskich