MENU

Recenzje książek żeglarskich

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek o tematyce żeglarskiej. To bardzo dobrze, że mamy wybór tytułów, które pozwalają poszerzyć wiedzę żeglarską. Abyście nie zaginęli w całej masie podręczników, wspomnień, relacji z regat i rejsów, powieści przygotowaliśmy dla Was subiektywne recenzje wybranych przez nas książek.

Zapraszamy do lektury!


SZUKAJ:200 Rad dla skipperów

200 Rad dla skipperów

Jak błyskawicznie poszeżyć swoją wiedzę żeglarską

Tom Cunliffle

ocena: 4.5

200 rad  dla skiperów to poradnik, który zawiera bardzo przydatne informacje zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych skiperów. Porady są przedstawione prostym językiem, krótko i zwięźle. Jak zaznacza autor nawet, jeśli posiadamy spore doświadczenie, warto przyjrzeć się innemu punktowi widzenia na to samo zagadnienie.

Czytaj więcej

Dookoła świata o tak, o...

Dookoła świata o tak, o...

Dzienniki Oceaniczne

Dobrochna Nowak, Szymon Kuczyński

ocena: 3.0

Książka ta nie jest relacją jednej osoby. To opowieść żeglarskiego duetu Szymona i Dobrochny zwanego  „Zew Oceanu” o tym, jak fajne jest żeglarstwo. O tym, że można do niego podchodzić na wiele sposobów i realizować je w różnej formie. Że nie potrzeba do tego fortuny – chociaż nie da się ukryć, że wszystko ma swoją cenę.

Czytaj więcej

Manewry w porcie

Manewry w porcie

Krok po kroku

Lars Bolle, Klaus Andrews

ocena: 4.5

Manewry w porcie bywają trudne. Ciasny i nieznany port, duży ruch, ciężkie warunki czy brak umiejętności załogi to wszystko elementy, które mają istotny wpływ na  manewrowanie jachtem w porcie. Tutaj z pomocą przychodzi książka Manewry w porcie – Krok po kroku.

Czytaj więcej

Nawigacja

Nawigacja

Podręcznik RYA

Melanie Bartlett

ocena: 4.5

Nawigacja bardzo się zmieniła na przestrzeni lat. Wielu żeglarzy wykorzystuje dziś elektroniczne urządzenie do prowadzenia nawigacji, jednak tradycyjne metody wciąż są aktualne i gdy elektronika zawiedzie pozwalają na bezpieczne dotarcie do portu.

Czytaj więcej

Podstawy nawigacji

Podstawy nawigacji

Podręcznik RYA

Melanie Bartlett

ocena: 4.0

Podstawowy podręcznik do nawigacji przygotowany dla początkujących nawigatorów. Książka napisana bardzo przystępnym językiem, mającym nie odstraszyć czy zniechęcić, a wręcz zachęcić do nauki nawigacji. Podręcznik przedstawia, czym jest nawigacja, omawia podstawowe pojęcia, tradycyjną nawigację oraz tę z wykorzystaniem GPS.

Czytaj więcej

Polskie wybrzeże Bałtyku

Polskie wybrzeże Bałtyku

Zalew Szczeciński, porty otwartego morza, Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany

Marcin Palacz

ocena: 4.5

Przewodnik żeglarski Polskie wybrzeże Bałtyku to bardziej locja dla żeglarzy niż przewodnik. W książce jest wiele informacji, których nie ma w oficjalnych locjach Bałtyku pisanych dla dużych statków. Na początku znajdziemy rozdział pt. „Informacje ogólne”, gdzie autor zawarł szereg informacji o polskim wybrzeżu, mapach, komunikacji, strefach zamknięty czy morskich służbach ratowniczych.

Czytaj więcej

Radiooperator bliskiego zasięgu SRC

Radiooperator bliskiego zasięgu SRC

Piotr Lewandowski

ocena: 4.5

W tej chwili jeden z najlepszych podręczników do nauki na stopień radiooperatora bliskiego zasięgu SRC (Short Range Certificate). Wydanie IV zostało napisane przez autora praktycznie od nowa z uwzględnieniem cennych uwag przekazanych przez ludzi zawodowo zajmujących się komunikacją radiową na morzu. Książka jest napisana językiem prostym i przystępnym dla każdego.

Czytaj więcej

Radiooperator bliskiego zasięgu SRC

Radiooperator bliskiego zasięgu SRC

Podręcznik RYA

Tim Bartlett

ocena: 4.5

Radiooperator SRC (Short Range Certificate) to niezwykle istotna funkcja podczas każdego rejsu morskiego. Osoba pełniąca tę funkcję musi umieć prowadzić skuteczną komunikację radiową, a w szczególności wezwać pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czytaj więcej

Reeds Vademecum Skipera

Reeds Vademecum Skipera

Malcolm Pearson

ocena: 5.0

Reeds Skipper's Handbook to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto wypływa w morze na łodzi żaglowej czy motorowej. Książka przeznaczona jest zarówno dla nowicjusza, jak i doświadczonego skipera. Wielu kapitanów i wiele załóg uznało ją za nieocenione narzędzie do odświeżania posiadanych informacji przed każdym rejsem.

Czytaj więcej

Ruszaj w rejs!

Ruszaj w rejs!

Poradnik młodego żeglarza

Claudia Myatt

ocena: 5.0

To kolejna książka z serii Poradnik młodego żeglarza Claudi Myatt. Tym razem przedstawiana jest wiedza potrzebna do odbycia rejsu. Tak samo jak w poprzedniej książce – „Żegluj – Poradnik młodego żeglarza” i tutaj znajdziemy dużą ilość wiedzy przedstawionej w humorystyczny sposób. I co najważniejsze przystępny dla młodych adeptów żeglarstwa.

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich