Zapraszamy do zapisywanie się do naszego newslettera. Chcesz wiedzieć o nowościach na stronie, chcesz być informowany imprezach żeglarskich, a może dostać promocyjną ofertę na rejs, szkolenie czy obóz żeglarski.
Aby zapisać się do newslettera, prosimy o wpisanie swojego adresu e-mail w okienku umieszczonym po prawej stronie.
Zakończyła się pierwsza część czwartych regat z cyklu Sailing Grand Slam. Od soboty, 20 czerwca, do dziś u wybrzeży niemieckiej Kilonii w klasach olimpijskich rywalizowało ponad 20 Polek i Polaków w pięciu klasach. Hanna Rogowska (Chojnicki Klub Żeglarski) zakończyła Kieler Woche na 4. miejscu w klasie ILCA 6, a załoga Tytusa Butowskiego i Adama Głogowskiego (KS AZS AWFiS Gdańsk / Nauticus Olsztyn) zajęła wysokie 6. miejsce w klasie 49er.
Za nami pierwszy etap regat Energa Nord Cup Gdańsk 2026, podczas którego na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizowali zawodnicy klas ILCA 4, ILCA 6 oraz ILCA 7. Trzy dni ścigania przyniosły uczestnikom pełne spektrum warunków pogodowych – od mocnego wiatru, przez bardziej umiarkowane warunki do żeglowania, aż po bezwietrzne zakończenie zmagań.
Ruszają pierwsze wyścigi regat organizowanych w ramach LOTTO Gdynia Sailing Days. Od dziś ponad 100 zawodników z blisko 20 krajów stanie na starcie Mistrzostw Europy klasy Finn. Przez najbliższe dni Zatoka Gdańska stanie się areną rywalizacji zarówno czołowych zawodników z kraju i zagranicy, jak i młodych żeglarzy dopiero rozpoczynających swoją przygodę w tej klasie.
To był fantastyczny weekend w Zegrzu Południowym. I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej 2026 przyniosła mnóstwo emocji, wymagających wyścigów i nieoczywistych rozwiązań.
Od jutra w Gdyni rozpocznie się jedna z najważniejszych żeglarskich imprez sezonu. Mistrzostwa Europy klasy Finn, rozgrywane w ramach LOTTO Gdynia Sailing Days, zgromadzą na starcie ponad 120 zawodników z 20 krajów z całego kontynentu. Tym samym najstarsza i największa polska impreza żeglarska rozpocznie się od rywalizacji jednej z najbardziej wymagających klas w historii tego sportu.
Kieler Woche to regaty z ponad 140-letnią tradycją, które co roku przyciągają zawodników z całego świata. To wyjątkowe wydarzenie łączy zawodników jedno- i dwuosobowych klas olimpijskich, młodych adeptów żeglarstwa klas przygotowawczych oraz zawodników ścigających się na wieloosobowych jednostkach offshore’owych.
W dniach 22 czerwca – 5 lipca 2026 roku w Gdańsku ponownie odbędą się jedne z największych i najbardziej prestiżowych regat żeglarskich w Polsce – Energa Nord Cup Gdańsk 2026. Wydarzenie od ponad 20 lat organizowane przez Yacht Club Gdańsk i AZS COSA Górki Zachodnie tradycyjnie zgromadzi setki zawodników z kraju i zagranicy, reprezentujących szerokie spektrum klas żeglarskich oraz wiekowych – od najmłodszych adeptów żeglarstwa po doświadczonych zawodników sportów morskich.
Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Holc i dyrektor sportowy PZŻ Dominik Życki wrócą tego lata do byłej olimpijskiej klasy Star i wspólnie staną na starcie regat podczas LOTTO Gdynia Sailing Days. To jeden z wielu przykładów pokazujących, że największy żeglarski festiwal w tej części Europy jest wydarzeniem dla wszystkich – od olimpijczyków, przez młodzież marzącą o wielkich sukcesach, aż po mieszkańców i turystów szukających aktywnego sposobu na spędzenie wakacji.
Załoga Siostry KS AZS AWFiS Gdańsk prowadzona przez powracającą do ligowego ścigania Ewę Lewandowską zwyciężyła w drugiej rundzie Młodzieżowej Polskiej Ligi Żeglarskiej w Sopocie z 11-punktową przewagą. Drugie miejsce zajął Yacht Club Sopot Youth, a trzecie broniąca tytułu Młodzieżowych Klubowych Mistrzów Polski w Żeglarstwie Politechnika Gdańska.
Już w najbliższy weekend w Sopocie 16 młodzieżowych załóg zmierzy się ze sobą w drugiej rundzie Młodzieżowej Polskiej Ligi Żeglarskiej. Dynamiczne wyścigi nowego pokolenia żeglarskich gwiazd będzie można oglądać gołym okiem z sopockiego molo w sobotę i niedzielę.
Zawodnik reprezentujący Sekcję Żeglarską Legii Warszawa - Marcin Rudawski zdobył ósmy tytuł Mistrza Świata. Polski żeglarz rozegrał najlepsze wynikowo mistrzostwa w swojej dotychczasowej karierze, wygrywając aż 8 z 10 wyścigów. W dwóch pozostałych finiszował na drugim miejscu.
Yacht Klub Polski Szczecin prowadzony przez Agnieszkę Skrzypulec-Szotę po raz piąty z rzędu zwyciężył w Dr Irena Eris Żeglarskich Mistrzostwach Polski Kobiet, a siostrzana załoga YKP Szczecin 2 pod wodzą Agnieszki Pawłowskiej obroniła tytuł w kategorii amatorskiej. Drugie miejsce open zajął Yacht Club Sopot 2, a trzecie The Barking Dogs Yacht Club Gdynia.