MENU

Recenzje książek żeglarskich - Książka


SZUKAJ:Dookoła świata o tak, o...

Dookoła świata o tak, o...

Dzienniki Oceaniczne

Dobrochna Nowak, Szymon Kuczyński

ocena: 3.0

Książka ta nie jest relacją jednej osoby. To opowieść żeglarskiego duetu Szymona i Dobrochny zwanego  „Zew Oceanu” o tym, jak fajne jest żeglarstwo. O tym, że można do niego podchodzić na wiele sposobów i realizować je w różnej formie. Że nie potrzeba do tego fortuny – chociaż nie da się ukryć, że wszystko ma swoją cenę.

Czytaj więcej

Zapiski z dziennika żeglarza samotnika

Zapiski z dziennika żeglarza samotnika

Subiektywna relacja z przygotowań i przebiegu transatlantyckich regat samotników OSTAR

Krystian Szypka

ocena: 4.5

Zapiski z dziennika żeglarza samotnika to historia z przygotowań i przebiegu transatlantyckich regat samotników OSTAR. Ze względu na swój charakter, trasę i akwen OSTAR to jedne z najtrudniejszych regat samotników na świecie. Regaty odbywają się pod wiatr, pod falę, naprzeciw nadciągającym nieustannie niżom i przeciw silnym prądom atlantyckim.

Czytaj więcej

Życiorys wiatrem pisany

Życiorys wiatrem pisany

Jacek Zyśk

ocena: 4.5

Jest to wywiad rzeka z Czesławem Marchajem przeprowadzony przez Jacka Zyśka. Z człowiekiem, który w swoim życiu przeszedł tak wiele ciekawych i dramatycznych historii, że można by nimi obdzielić kilka osób. Czesław Marchaj był pasjonatem szybownictwa i żeglarstwa. Jest autorem ponad 60 publikacji i kilku książek, między innymi kultowych dla żeglarzy „Teorii żeglowania" oraz „Dzielności morskiej".

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich