MENU

Grecja dla żeglarzy

Tom 4 - Grecja Północna, Wyspy Egejsie (północne i wschodnie), Kreta

2021-06-20
Grecja dla żeglarzy

Elżbieta Kasperaszek, Piotr Kaperaszek

WydawnictwoAlmapress
WydanieI
Rok wydania2020
ISBN978-83-7020-780-9
Dodatkowe infoOkładka twarda, foliowana, 256 stron
Nasza ocena
ocena: 4.54.5 

Grecja to kraj bardzo chętnie odwiedzany przez polskich żeglarzy, mimo że nie oferuje żeglarzom bogatej infrastruktury żeglarskiej. Przyciąga on jednak do siebie za sprawą przepięknych widoków, kryształowo czystego morza, zabytków, sympatycznych i otwartych ludzi czy prostej, ale jakże smacznej kuchni.

Celem autorów tego przewodnika jest pokazanie Grecji od strony morza, pełnej urokliwych miejsc, bez tłumu turystów, miejsc, w których można zobaczyć „prawdziwą Grecje”. Tom 4 jest ostatnim z całej serii przewodników o Grecji napisanych przez autorów. Znajdziemy tutaj podstawowe informacje o Grecji oraz kilka interesujących szczegółów,  np. mnie bardzo spodobały się informacje o greckich tawernach i panujących w nich zwyczajach.

Przewodnik zawiera propozycje 28 tras, co będzie dla niektórych bardzo przydatne w planowaniu swoich własnych rejsów. Szczególnie, jeśli ktoś wybiera się do Grecji po raz pierwszy. Należy wziąć pod uwagę, że niektóre trasy mają większe przebiegi pomiędzy portami, na co należy zwrócić uwagę w przypadku gorszej pogody.

Przewodnik zawiera plany portów z naniesionym oznakowaniem nawigacyjnym i głębokościami. Plusem jest to, że są one czytelne.  Przy niektórych portach mamy dodatkowe zdjęcia ułatwiające identyfikacje z morza lub zdjęcia z lotu ptaka. Są też podane strony www lub telefony do niektórych marin, co na pewno jest bardzo przydatne.

Naszym zdaniem bardzo przydatna pozycja dla tych, którzy zamierzają wybrać się na rejs do Grecji, szczególnie dla tych, którzy wybierają się tam pierwszy raz.
 

Recencje książek żeglarskich