MENU

Recenzje książek żeglarskich - Przewodnik


SZUKAJ:Bornholm i archipelag Ertholmene

Bornholm i archipelag Ertholmene

Przewodnik żeglarski

Marcin Palacz

ocena: 4.5

Kolejny przewodnik żeglarski Marcina Palacza, tym razem przedstawia Bornholm i archipelag Ertholmene. Książka to raczej kompendium wiedzy, które jest potrzebna podczas rejsu na Bornholm. Znajdziemy tutaj wiele informacji ogólnych na temat wyspy, turystycznych, ale przede wszystkim żeglarskich wraz ze szczegółowymi opisami portów. Autor pominął najmniejsze przystanie dla łodzi, których i tak na 99% żeglarze nie odwiedzą.

Czytaj więcej

Grecja dla żeglarzy

Grecja dla żeglarzy

Tom 4 - Grecja Północna, Wyspy Egejsie (północne i wschodnie), Kreta

Elżbieta Kasperaszek, Piotr Kaperaszek

ocena: 4.5

Grecja to kraj bardzo chętnie odwiedzany przez polskich żeglarzy, mimo że nie oferuje żeglarzom bogatej infrastruktury żeglarskiej. Przyciąga on jednak do siebie za sprawą przepięknych widoków, kryształowo czystego morza, zabytków, sympatycznych i otwartych ludzi czy prostej, ale jakże smacznej kuchni.

Czytaj więcej

Polskie wybrzeże Bałtyku

Polskie wybrzeże Bałtyku

Zalew Szczeciński, porty otwartego morza, Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany

Marcin Palacz

ocena: 4.5

Przewodnik żeglarski Polskie wybrzeże Bałtyku to bardziej locja dla żeglarzy niż przewodnik. W książce jest wiele informacji, których nie ma w oficjalnych locjach Bałtyku pisanych dla dużych statków. Na początku znajdziemy rozdział pt. „Informacje ogólne”, gdzie autor zawarł szereg informacji o polskim wybrzeżu, mapach, komunikacji, strefach zamknięty czy morskich służbach ratowniczych.

Czytaj więcej

Wielkie Jeziora Mazurskie

Wielkie Jeziora Mazurskie

Od Pisza i Karwicy przez Mikołajki, Ryn, Giżycko do Węgorzewa

Krzysztof Siemieński

ocena: 4.5

Wielkie Jeziora Mazurskie (WJM) to miejsce gdzie niejeden z nas był, a wielu zdobywało tam swoje pierwsze szlify żeglarskie. Wielkie Jeziora Mazurskie zmieniają się od lat, przybywa nowych portów, przystani i atrakcji nie tylko dla żeglarzy. A mimo to ciągle pozostają tam miejsca, które warto odwiedzić lub odkryć na nowo. Każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej

Żeglowanie po Karaibach

Żeglowanie po Karaibach

Martynika - Grenada - Barbados

Tomasz Bednarczyk

ocena: 4.0

Karaiby to bogactwo różnorodności i raj nie tylko dla żeglarzy. Dla wielu z nas to ciągle odległe, egzotyczne i trochę tajemnicze miejsce, choć coraz bardziej popularny kierunek na spędzenie urlopu pod żaglami. „Żeglowanie po Karaibach” to pozycja, która przybliża nam ten rejon świata i pozwala na poznanie go od strony żeglarskiej.

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich