MENU

200 Rad dla skipperów

Jak błyskawicznie poszeżyć swoją wiedzę żeglarską

2021-01-24
200 Rad dla skipperów

Tom Cunliffle

WydawnictwoNautica
WydanieI
Rok wydania2016
ISBN978-83-943159-1-7
Dodatkowe infoOkładka miękka, 112 stron
Nasza ocena
ocena: 4.54.5 

200 rad  dla skiperów to poradnik, który zawiera bardzo przydatne informacje zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych skiperów. Porady są przedstawione prostym językiem, krótko i zwięźle. Jak zaznacza autor nawet, jeśli posiadamy spore doświadczenie, warto przyjrzeć się innemu punktowi widzenia na to samo zagadnienie.

W książce znajdziecie wiele odniesień do brytyjskiego systemu szkolenia RYA (Royal Yachting Association), co naszym zdaniem jest dodatkowym atutem. Rady zawarte w podręczniku są zweryfikowane przez autora w praktyce. Dla wielu skiperów może to być to bardzo pomocna pozycja. Książka pozwala na rozszerzenie wiedzy żeglarskiej w takich tematach jak nawigacja, bezpieczeństwo żeglugi i jachtu, organizacja życia na jachcie oraz dobra praktyka morska.

Książka jest dość mała i idealnie mieści się w kieszeni sztormiaka, więc zawsze można mieć pod ręką cenne rady autora. Każdy skiper powinien ją przeczytać, szczególnie przed rozpoczęciem sezonu żeglarskiego.

Tom Cunliffe – ekspert żeglarski z ponad 50-letnim doświadczeniem. Od lat jest instruktorem żeglarstwa i egzaminatorem Royal Yachting Association na kapitańskie stopnie. Jest również autorem wielu książek, publikacji i filmów. Ma także swoją własną rubrykę w prestiżowym magazynie żeglarskim „Yachting Monthly”.

 

 

Recencje książek żeglarskich