MENU

Recenzje książek żeglarskich - Skipper


SZUKAJ:200 Rad dla skipperów

200 Rad dla skipperów

Jak błyskawicznie poszeżyć swoją wiedzę żeglarską

Tom Cunliffle

ocena: 4.5

200 rad  dla skiperów to poradnik, który zawiera bardzo przydatne informacje zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych skiperów. Porady są przedstawione prostym językiem, krótko i zwięźle. Jak zaznacza autor nawet, jeśli posiadamy spore doświadczenie, warto przyjrzeć się innemu punktowi widzenia na to samo zagadnienie.

Czytaj więcej

Morskie żeglarstwo turystyczne

Morskie żeglarstwo turystyczne

Podręcznik RYA

Jeremy Evans

ocena: 4.5

Według autora Morskie żeglarstwo turystyczne, to książka przeznaczona dla osób, które pragną samodzielnie prowadzić niewielki i średni jacht na morzu. Celem książki jest przekazanie podstawowych informacji z zakresu obsługi jachtu pod żaglami i na silniku, a także niezbędnej wiedzy potrzebnej do bezpiecznego i komfortowego pływania.

Czytaj więcej

Reeds Vademecum Skipera

Reeds Vademecum Skipera

Malcolm Pearson

ocena: 5.0

Reeds Skipper's Handbook to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto wypływa w morze na łodzi żaglowej czy motorowej. Książka przeznaczona jest zarówno dla nowicjusza, jak i doświadczonego skipera. Wielu kapitanów i wiele załóg uznało ją za nieocenione narzędzie do odświeżania posiadanych informacji przed każdym rejsem.

Czytaj więcej

Żeglarstwo motorowodne

Żeglarstwo motorowodne

Podręcznik RYA

Paul Glatzel

ocena: 4.5

Żeglarstwo motorowodne to kolejna ciekawe pozycja dla motorowodniaków. To podręcznik dla osób ubiegających się o stopnie motorowodne RYA. Duży nacisk w tej książce położony jest na bezpieczeństwo żeglugi.

Czytaj więcej

Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski

Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski

Andrzej Kolszewski, Piotr Świdwiński

ocena: 3.0

Mam mały problem z tą książka. Sam się z niej uczyłem, gdy byłem młody, ale w tamtych czasach był to jedyny podręcznik, który zawierał niezbędną wiedzę do zdania egzaminu na patent dla żeglarza i sternika jachtowego. Obecnie jest to już 30 wydanie tej książki, uaktualnione i poprawione. Mimo tych zmian, część zagadnień przedstawiona w podręczniku może być niezrozumiała dla adeptów żeglarstwa bez wcześniejszego wykładu. Można tę książkę traktować jako pomoc do wykładów, ale raczej nie jako materiał do samodzielnego uczenia się, szczególnie dla początkujących. Poza tym, niektóre opisy i zagadnienia są napisane w sposób nadmiernie akademicki. Czy naprawdę nie można ich przedstawić prościej? Nie sztuką jest używać trudnych wyrazów czy stwierdzeń. Sztuką jest za pomocą najprostszego przekazu pokazać zagadnienia, które wydają się skomplikowane i trudne.

Czytaj więcej

Żegluj jak ekspert

Żegluj jak ekspert

Sprawdzone i skuteczne porady

Tom Cunliffle

ocena: 5.0

To kolejna już książka tego eksperta żeglarskiego z ponad 50-letnim doświadczeniem. Tym razem autor przedstawia praktyczne umiejętności żeglarskie, których na próżno szukać w polskich podręcznika, ani nawet na renomowanych szkoleniach.

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich