MENU

Morskie żeglarstwo turystyczne

Podręcznik RYA

2021-07-10
Morskie żeglarstwo turystyczne

Jeremy Evans

WydawnictwoAlmapress
WydanieII
Rok wydania2019
ISBN978-83-7020-761-8
Dodatkowe infoOkładka miękka, foliowana, 224stron
Nasza ocena
ocena: 4.54.5 

Według autora Morskie żeglarstwo turystyczne, to książka przeznaczona dla osób, które pragną samodzielnie prowadzić niewielki i średni jacht na morzu. Celem książki jest przekazanie podstawowych informacji z zakresu obsługi jachtu pod żaglami i na silniku, a także niezbędnej wiedzy potrzebnej do bezpiecznego i komfortowego pływania.

W podręczniku znajdziemy omówienie podstawowych umiejętności, jakie powinni posiadać skiper i załoga, aby bezpiecznie pływać turystycznie po morzu. Rozdziały ułożone są w przemyślany i logiczny sposób. Podręcznik jest napisany prostym językiem, z dużą liczbą rysunków i zdjęć. Autor położył duży nacisk na bezpieczeństwo żeglugi i załogi, za co należy mu się dodatkowy plus. Ponadto pozycja zawiera indeks oraz słownik pojęć żeglarskich, który może być przydatny dla początkujących skiperów.

Można powiedzieć, że ta pozycja to małe vademecum dla początkujących skiperów, w którym zostały zebrane najważniejsze informacje potrzebne do bezpiecznego pływania turystycznego. Jednak cześć zagadnień została opisana dość pobieżnie, dlatego niektóre tematy powinny być sprawdzone przez czytelnika w innych pozycjach. Według mnie, na przykład powinno być trochę więcej informacji na temat nawigacji, locji czy meteorologii.

Dla kogo jest ten podręcznik? Dla osób, które chcą być skiperami małych i średnich jachtów, ale również doświadczeni żeglarze znajdą tutaj informacje, które mogą być dla nich nowe, a i takie, które warto sobie odświeżyć przed rejsem. Część rozdziałów warto również polecić przyszłym załogantom, ponieważ zawarta w nich wiedza, na pewno przyda się podczas wakacyjnego, turystycznego rejsu i sprawi, że będzie on przyjemniejszy.
 

Recencje książek żeglarskich