MENU

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej!

2022-09-05
Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej!
Foto: Marcin Kunstetter

W najbliższy weekend  (10-11 września) odbędzie się Wielki Finał Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej – przed nami spora dawka żeglarskich emocji. Zapowiada się ciekawie: dwanaście załóg rozpływanych przez  cały sezon będzie walczyć o zwycięstwo. Po trzech rundach eliminacyjnych mamy ranking załóg, który jednocześnie jest pierwszym wyścigiem rundy finałowej. Wyścigów w trakcie finału planujemy szesnaście, tradycyjnie będą krótkie i dynamiczne a rywalizacja jak zawsze zacięta. Całość łatwo oglądać będzie z brzegu z gościnnego mola Hotelu 500 w Zegrzu Południowym lub z plaży bazy klubu Sailing Legia.

Dla przypomnienia, miesiąc temu w III rundzie po dwóch dniach rywalizacji najlepsza okazała się damska załoga Star Telekom Racing, w której na finał nastąpi zmiana sternika – zobaczymy doświadczonego Waldemara Sałatę. Po piętach deptać mu zapewne będzie załoga Legia Schools, obecny lider rankingu, oraz załoga Auto Podlasie – wicelider czy załoga WAT, zajmująca obecnie trzecie miejsce. Tradycyjnie spodziewać się można mocnego występu niebieskich załóg spod znaku Odyssey Sailing Club. Żeglarze w błękitnych strojach z rundy na rundę żeglują coraz lepiej.

- Przed nami wielki finał. Emocji będzie dużo, bo każdy po rozpływaniu w trakcie sezonu głodny jest zwycięstwa w rundzie wieńczącej cały cykl. Do tej pory o klasyfikacji końcowej poszczególnych rund decydował praktycznie ostatni wyścig, tak zapewne będzie i tym razem – mówi Jakub Pawluk z Sailing Legia, organizator wydarzenia.

Nie można zapominać o mocnych załogach Trójki Polskiego Radia oraz „Drift” które pokazały jak można wygrywać poszczególne wyścigi. Załogi FRAM, WTR czy Satchwell również potrafią pokazać się z dobrej strony i dopłynąć wyścigi w czołówce. Stawka na pewno jest dużo mocniejsza niż na początku sezonu, a przede wszystkim opływana.

- Przypomnijmy, że miejsce w rankingu po trzech regatach zostało wpisane jako pierwszy wyścig w Wielkim Finale. Tu nie będzie miejsca na błędy - każdy wyścig się liczy i rywalizacja przez to staje się niezwykle ciekawa. Zresztą wystarczy spojrzeć na tabelę wyników poprzednich rund gdzie mieliśmy minimalne różnice punktowe oraz wiele remisów. Świadczy to o zaciętej walce, do samego końca. Zapowiada się weekend emocji – mówi dyrektor sportowy WLŻ Wojciech Groszyk.

Partnerem cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera finansowo wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera nas jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group - dziękujemy!

Ranking załóg po rundach kwalifikacyjnych:

 1. Legia Schools
 2. Auto Podlasie
 3. Wojskowa Akademia Techniczna  
 4. Trójka - Program 3 Polskiego Radia
 5. Star Telekom
 6. Odyssey Sailing Club I
 7. "Drift" Sailing Team
 8. FRAM
 9. Odyssey Sailing Club II
 10. Warszawskie Towarzystwo Regatowe
 11. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell
 12. Odyssey Sailing Club III


 

Recencje książek żeglarskich