MENU

Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze Regatowej.

2018-06-15
Śląska Liga Regatowa
Inżbud wciąż niepokonany w Śląskiej Lidze Regatowej.
Foto: Gwidon Libera, MT Partners

20 maja na Zalewie Rybnickim odbyła się druga runda Śląskiej Ligi Regatowej =  żeglarskich rozgrywek ligowych dla lokalnych zawodników, klubów żeglarskich i firm. Ponowni najlepszą była załoga Inżbudu w składzie Grzegorz Niemczyk, Filip Bogacki i Zbigniew Bogacki.

Pogoda ponownie dopisała, piękne słońce i dobry wiatr umożliwiły ponownie rozegranie 9 wyścigów. Tym razem załogi pływały wykorzystując wszystkie żagle łącznie z genakerami, które z uwagi na zbyt silny wiatr w poprzedniej rundzie nie używano.
Od początku wykrystalizowała się czołowa trójka zespołów czyli Inżbud, Aspekt i Akademia Techniczno-Humanistyczna, która między sobą wymieniając się na czołowych miejscach rozstrzygnęła o końcowej klasyfikacji. Ponownie minimalnie lepszą okazał się rybnicki Inżbud przed ATH i Aspektem, ale jeden wyścig mógł odwrócić całą klasyfikacje. Zwiastuje to emocje do ostatniego wyścigu tej edycji Ligi.
Dużo lepiej żeglowała kobieca załoga Sląskiego Yacht Clubu zajmując 4 miejsce i wyprzedzając robiącą duże postępy załogę Ecol oraz Wasko, które po zmianie składu zanotowało spadek formy, choć różnice na mecie i w punktacji były minimalne.
Klasyfikacja końcowa 2 rundy Ślaskiej Ligi Regatowej

Oto pełne wyniki:

 1. Grupa Inzbud - 7 pkt
 2. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - 8 pkt
 3. Aspekt – 8 pkt
 4. Śląski Yacht Club - 14 pkt
 5. Ecol Spółka z o.o. - 15 pk
 6. WASKO SA - 16 pkt

Ranking po 2 rundach:
Po 2 rundach ranking wygląda tak:

 1.  Inzbud - 14 pkt
 2.  Aspekt - 9 pkt
 3. ATH - 9 pkt
 4. Ecol - 4 pkt
 5. WASKO - 4 pkt
 6. SYC K4D - 4 pkt

Kolejne Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim 3 czerwca, a bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły.
Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/
Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.
Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.
 

Recencje książek żeglarskich