MENU

Rusza Ogólnopolski Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing 2024

2024-06-27
Rusza Ogólnopolski Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing 2024

To szansa dla tysięcy dzieci na nową życiową przygodę. Ruszyły zapisy do bezpłatnego Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing! Jest to największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa. Co roku kilka tysięcy dzieci w kilkudziesięciu ośrodkach w Polsce bierze udział w bezpłatnych zajęciach poznając piękno i zalety żeglarstwa.

- To bardzo ważny program dedykowany dzieciom i ich rodzicom i pokazujący, że nasz sport jest dla każdego i może stać się pasją, przygodą, a nawet stylem życia. Dzisiaj niezwykle ważne jest, aby dzieci inspirować, wskazywać im drogę. Tą drogą może być żeglarstwo. Program PGE PolSailing realizowany jest w kilkudziesięciu ośrodkach w całej Polsce, a jego podstawą jest nie tylko nauka żeglarstwa, ale również przekazywanie wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwa nad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego. Program przynosi wymierne efekty, dzieci nie tylko poznają żeglarstwo, ale też wiele z nich przy żeglarstwie zostaje. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa, bo może to być początek wielkiej, życiowej przygody – mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.


Pierwszym krokiem rejestracji do Programu PGE PolSailing jest wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.polsailing.pl. Ze strony głównej wybieramy interesujące nas zajęcia. Są to zajęcia na łódkach Optimist dla dzieci w wieku 7-10 lat, windsurfing (9-12 lat) oraz zajęcia w ramach komponentu Młody Żeglarz. W ramach tego komponentu ośrodki prowadzić będą zajęcia szkoleniowe dla młodzieży w wieku 12-15 lat na łódkach sportowych innych niż Optimist (mogą być klasy dwuosobowe) lub na łódkach turystycznych. Zajęcia w ramach programu PGE PolSailing są całkowicie darmowe.

- W procesie rekrutacyjnym przyjmujemy 30, 50 lub 100 uczestników w zależności od wielkości ośrodka. Proces rekrutacji składa się z trzech prostych kroków opisanych na naszej stronie. W trakcie procesu zgłoszenia do Programu PGE PolSailing 2024 niezbędne jest założenie konta na platformie sportbm – należy postępować zgodnie z wytycznymi podawanymi podczas rejestracji. Efektem prawidłowej rejestracji będzie otrzymanie potwierdzenia mailowego po zweryfikowaniu zgłoszenia przez koordynatora ośrodka. Po weryfikacji zgłaszający otrzyma poprzez platformę sportbm wszystkie ustalenia, takie jak przydział do grup, kalendarz spotkań, it
p. – mówi Filip Kazuła, koordynator programu PGE PolSailing.

Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing realizowany jest przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. To już 12 edycja programu i druga z udziałem PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Sponsor Główny Polskiego Związku Żeglarskiego aktywnie wspiera misję upowszechniania żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży.

Więcej szczegółów i lista ośrodków realizujących program na stronie www.polsailing.pl

 

Recencje książek żeglarskich