MENU

Regaty Polish Match Tour w Świnoujściu.

2015-07-13
Regaty Polish Match Tour w Świnoujściu.

  Do centrum Świnoujścia powracają regaty Polish Match Tour. Najbliższe już w ten weekend. Sezon pojedynków na Świnie rozpocznie Polska Ekstraklasa Żeglarska.
Po zeszłorocznym sukcesie regat Polskie LNG Mistrzostw Europy w Match Racingu, które pokazały, że regaty najwyższej rangi można organizować w centrum Świnoujścia, zapewniając nie lada atrakcje mieszkańcom i turystom, w tym roku organizatorzy Polish Match Tour powracają z jeszcze bardziej urozmaiconym programem żeglarskim o nazwie „ Żagle Polskie LNG”.

Flotę Polish Match Tour – 6 identycznych jachtów klasy Tom28 będzie można zobaczyć po raz pierwszy w tym roku już w ten weekend podczas regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Impreza odbędzie się w centrum miasta, a więc będzie to nie lada atrakcja dla turystów i mieszkańców Świnoujścia. Będzie to druga z czterech eliminacji, podczas której kluby żeglarskie z całej Polski walczą o tytuł Mistrza Polski i prawo startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League. Warto też dodać, że nietypowo dla Polish Match Tour tym razem będą to regaty flotowe (‘wszyscy na raz’) rozgrywane w scenerii okrętów Marynarki Wojennej dekorowanych galą banderową, dostępnych do zwiedzania w ramach obchodzonych w tym czasie Dni Morza.
Regaty Polish Match Tour będą również atrakcją tegorocznej imprezy Świnoujście Sail. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gościć będzie żaglowce z całego świata, na Świnie toczyć się będzie walka o niezwykle cenne punkty Pucharu Świata ISAF i zwycięstwo w Świnoujście Match Race. W odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża najlepsi sternicy match racingowi żeglować będą w dniach 14-16 sierpnia 2015.
„Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta – organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Zeszłoroczne Polskie LNG Mistrzostwa Europy zdobyły uznanie przedstawicieli międzynarodowej federacji żeglarskiej ISAF, która na ten rok przyznała nam prawa organizacji imprezy jeszcze wyższej rangi – Mistrzostw Świata. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych.” – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

Zaplanowane na 15-19 września Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu będą kulminacją programu ‘Żagle Polskie LNG’. Po raz pierwszy do Polski przyjedzie 12 czołowych juniorskich zespołów z całego świata aby walczyć o tytuł najlepszego. Regaty w Świnoujściu potrwają 5 dni podczas których organizatorzy planują wiele atrakcji dla publiczności i mieszkańców, tak aby zaangażować ich jak najbardziej w przygotowane widowisko na wodzie.

„Uruchamiamy pierwszą pilotażową edycję programu Żagle Polskie LNG. Celem programu jest budowa świadomości marki Polskiego LNG jako mecenasa dla ważnych i prestiżowych wydarzeń żeglarskich w Świnoujściu. Żeglarstwo doskonale wpisuje się w wartości, którymi kieruje się Polskie LNG czyli ekologia, edukacja, wychowanie i bezpieczeństwo. Ranga imprez organizowanych przez Polish Match Tour nie ma precedensu w Świnoujściu i widzimy w tej współpracy duży potencjał dla promocji miasta, rozwoju lokalnego żeglarstwa sportowego i odbudowie lokalnej populacji żeglarzy poprzez zaangażowanie dzieci i młodzieży” – powiedział Maciej Mazur z Polskiego LNG
 

Recencje książek żeglarskich