MENU

Co dalej na LOTOS Nord Cup Gdańsk 2021

2021-07-02
Co dalej na LOTOS Nord Cup Gdańsk 2021
Foto: Bartosz Modelski

W piątek 2 lipca wyścigi rozpoczynają deski z żaglem uzbrojone w hydroskrzydło czyli klasa Open Foil Racing i IQ Foil. W najbliższy weekend zaś znowu pokibicujemy jachtom morskim startującym w regatach Nord Cup Classic oraz wszystkim możliwym klasom w wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna.

Bursztynowy Puchar Neptuna
Wyścig odbędzie się 3 lipca. Jego pomysłodawcą jest Mateusz Kusznierewicz. Po raz pierwszy odbył się po raz pierwszy w 2010 roku. Miał to być wyścig łączący żeglarzy z różnych środowisk. W tych wyjątkowych regatach możemy zobaczyć żeglarzy startujących na jachtach jednokadłubowych, katamaranach, a nawet deskarzy z żaglem lub latawcem. Start można obserwować w okolicy plaży Stogi wzdłuż Gdańskich plaż, boja zwrotna będzie umieszczona przy molo w Sopocie skąd żeglarze będą wracać z powrotem na Stogi.

Regaty Nord Cup Classic
Regaty składają się z Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna (WoBPN) oraz czterech wyścigów krótkich. Wyścigi przybrzeżne po bojach przyciągają zarówno żeglarzy pragnących rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim i regatowym, jak i doświadczonych żeglarzy, którzy lubią sprawdzać swoje umiejętności na różnych łódkach i pozycjach.
 

Zapraszamy na:
https://www.nordcup.pl/

https://www.facebook.com/NordCup

Recencje książek żeglarskich