MENU

Meczowe Mistrzostwa Polski po raz kolejny w Szczecinie!

2021-09-17
Meczowe Mistrzostwa Polski po raz kolejny w Szczecinie!
Foto: Marek Wilczek

17 września rozpoczną się Otwarte Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie Meczowym. Na liście startowej nie zabraknie największych faworytów, a zagraniczne nazwiska wzbogacą widowisko. Planowane jest rozegranie dwóch rund każdy z każdym oraz półfinałów i finałów. Mistrzostwa Polski to trzecia impreza tegorocznego kalendarza cyklu Polish Match Tour. Po Szczecin Match Race i Summer Match Race wielkie nazwiska polskiego match racingu po raz kolejny zawitają do Szczecina.

Na starcie zobaczymy wielkich faworytów, ale potencjalne „czarne konie” oraz niespodziewane powroty. Z pewnością faworytami do zwycięstwa będą załogi z tytułami Mistrza Polski na koncie. Przemysław Tarnacki, Patryk Zbroja i Łukasz Wosiński powalczą między sobą o kolejny w swojej kolekcji tytuł. Tarnacki jest rekordzistą pod względem ilości wejść na najwyższy stopień podium, Zbroja będzie pływał po domowym akwenie, gdzie zawsze należy do ścisłego grona faworytów, a Wosiński, obrońca tytułu z 2020 roku jest w wysokiej formie po zwycięstwach w Otwartych Mistrzostwach Danii i Regatta Business Poland.

Po długiej przerwie na meczowe trasy powraca Maciej Cylupa. Znany z organizacji cyklu Polish Match Tour oraz Polskiej Ligi Żeglarskiej sam startuje bardzo rzadko, ale zawsze jest groźny. Tym razem przejmuje załogę nieobecnego Szymona Jabłkowskiego, która zwyciężyła w regatach Summer Match Race niecały miesiąc temu. Na tych samych regatach z bardzo dobrej strony pokazała się załoga Bartosza Rominieckiego – Rebel Sailing Team, która sensacyjnie zdobyła miejsce na najniższym stopniu podium. Tym razem zmierzą się z polską czołówką, co będzie zdecydowanie trudniejszym wyzwaniem.

Dwie zagraniczne załogi również postarają się powalczyć o zwycięstwo. Szczególnie niebezpieczna będzie duńska załoga Jeppe Borcha, 11. zawodnika światowego rankingu. Włoch Rocco Attili również należy do europejskiej czołówki, jednak nie jest tak dobrze zapoznany z łódkami TOM 28, które znakomicie zna reszta stawki.

Regaty potrwają do 19 września. W piątek i sobotę planowane jest rozegranie podwójnej rundy każdy z każdym, a w niedzielę półfinałów i finałów. Bazą regat jest Centrum Żeglarskie nad Jeziorem Dąbie.

Partnerami Głównymi regat są Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Siblo Polska i Sail Szczecin
Partnerami regat są Centrum Żeglarskie, Harken Polska, Ava Marine, Prestiż magazyn szczeciński, Etcetera i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.

Szymon Jabłkowski
 

Recencje książek żeglarskich