MENU

David Gilmour zwycięża rundę kwalifikacyjną Dziwnów Match Race

2015-07-28
David Gilmour zwycięża rundę kwalifikacyjną Dziwnów Match Race

 Trwają regaty Dziwnów Match Race. Po 2 dniach bardzo zaciętych pojedynków rundy Round Robin, czyli każdy z każdym, pierwsze miejsce zajęła australijska załoga Davida Gilmoura z wynikiem 10 zwycięstw i tylko jednej porażki.

Bardzo dobrze żeglowała również załoga Energa Yacht Racing Team dowodzona przez Przemysława Tarnackiego, która mając na koncie 8 zwycięstw i 3 porażki do momentu pojedynku z Davidem Gilmourem miała bardzo duże szanse na zajęcie pierwszego miejsca w rundzie kwalifikacyjnej i bezpośredni awans do półfinałów. Niestety ten ostatni wyścig dzisiejszego dnia przegrała i ostatecznie zajęła 3. miejsce w tabeli. Drugie miejsce zajął Fin - Olli-Pekka Lumijärvi z wynikiem 9 zwycięstw I 2 porażek, natomiast czwarte miejsce przypadło bratu Davida – Samowi Gilmourowi.

 

Reszta polskich załóg zajęła dalsze miejsca w rankingu. Marek Stańczyk (Rainmaker Racing Team) uplasował się na piątym miejscu, zaraz za nim Patryk Zbroja (Team Bakista) na miejscu szóstym, dziewiąty był Łukasz Wosiński (Delphia Sailing Team), a dwunasty Piotr Harasimowicz (HRM Racing).
Jest to pierwszy raz, kiedy regaty match racingowe odbywają się w Dziwnowie. Akwen regat tuż przy marinie sezonowej sprawia, że pojedynki żeglarzy są świetnie widoczne dla zgromadzonej publiczności, a komentarz na żywo przybliża wszystkie tajniki tej dyscypliny.
Podczas Dziwnów Match Race załogi walczą o punkty zapewniające awans w rankingu Pucharu Świata, ale przede wszystkim o kwalifikację do Energa Sopot Match Race – polskiego przystanku World Match Racing Tour. O tym kto wygra bilet do Sopotu dowiemy się już jutro.

Pełne wyniki Rundy Round Robin Dziwnów Match Race:

 1. David Gilmour 10-1
 2. Olli-Pekka Lumijärvi 9-2
 3. Przemysław Tarnacki 8-3
 4. Sam Gilmour 7-4
 5. Marek Stańczyk 7-4
 6. Patryk Zbroja 6-5
 7. Philip Bendon 5-6
 8. Connor Miller 4-6
 9. Lukasz Wosinski 3-7
 10. Raimondas Siugzdinis 3-8
 11. Markus Rönnberg 3-8
 12. Piotr Harasimowicz 0-11

 Wyniki live regat można śledzić na bieżąco na www.polishmatch.pl/live i Facebook’u - www.facebook.com/polishmatchtour

Recencje książek żeglarskich