MENU

Mistrzostwa Polski Katamaranów już od piątku w Sopocie

2020-09-04
Mistrzostwa Polski Katamaranów
Mistrzostwa Polski Katamaranów już od piątku w Sopocie
Foto: Rafał Czepułkowski FotoSurf

W dniach 21 -23 sierpnia 2020 w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów. Organizatorzy liczą na udział 50 dwukadłubowych jednostek – najszybszych jachtów.
Rywalizować będzie klasa A, Topcat, F18 i klasa Open. W klasie A oraz Topcat będzie można kibicować zawodnikom ze światowej czołówki z aktualnym medalistą Mistrzostw Świata A-class – Tymkiem Bendykiem na czele. W klasie Open zobaczymy między innymi załogę Kuba Surowiec/ Kasia Goralska na latającym katamaranie klasy olimpijskiej  Nacra 17. Ponadto młodzież z kadry narodowej juniorów startować będzie na przygotowawczych katamaranach Nacra 15.
Regaty rozpoczną się w piątek o godzinie 12.00. W sobotę o 11.30 odbędzie się bardzo atrakcyjna dla kibiców parada katamaranów przy molo w Sopocie. Następnie o godzinie 12.00 rozpoczną się 3 wyścigi. W niedzielę wyścigi zaczną się o godzinie 11.30. Trasa regat będzie ustawiona tak, że będzie widoczna  z molo i z sopockich plaż.
Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO (Sopot, Bitwy pod Płowcami 67A), w którym zawodnicy będą klarować swój sprzęt i wodować łódki. Na terenie klubu będą zastosowane ograniczenia i nakazy w związku z przestrzeganiem zasad epidemicznych. Zapraszamy do bezpiecznego kibicowania i śledzenia wyników i relacji na stronie www.katamaran.sopot.pl
Regaty będą zaliczane do Pucharu Polski i odbędą się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

Recencje książek żeglarskich