MENU

To był fantastyczny weekend w Zegrzu Południowym.

2024-06-18
To był fantastyczny weekend w Zegrzu Południowym.
Foto: Bartek Banaszak

I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej 2024 przyniosła mnóstwo emocji i nieoczywistych rozwiązań. W aspekcie sportowym najbardziej zadowolona była załoga Legia Sailing - Majer na Fali, która pod wodzą Tobiasza Zajączkowskiego z dorobkiem 9 punktów wygrała pierwsze regaty cyklu.

Tuż za nimi, na drugim miejscu, ze stratą jedynie 2 punktów uplasowała się Odyssey Sailing Club 1 pod wodzą obecnego Klubowego Mistrza Polski – Igora Tarasiuka. Podium uzupełniła ekipa Joker Pik, Macieja Garniewskiego. Łącznie wystartowała rekordowa liczba 15 załóg.

Zgodnie z przewidywaniami Tom-y okazały się jachtami wymagającymi i mocno weryfikującymi stawkę. To wyjątkowe jednostki o wspaniałej historii, gdyż zostały zaprojektowane z myślą o treningach do America’s Cup, najstarszego międzynarodowego wydarzenia sportowego. Długość 28 stóp, czyli ok. 8,5 m, zanurzenie z balastem 1,8 m, ciężar ok. 1500 kg. Do tego powierzchnia żagli na wiatr 40 m2 plus spinaker 50 m2 czyni go największym jachtem na Jeziorze Zegrzyńskim. Z wyścigu na wyścig jednak żeglarze działali na pokładach coraz sprawniej, aż przyjemnie było oglądać rywalizację.

„Trafiliśmy też z pogodą, warunki były optymalne. Nie wiało za mocno, do tego słońce i rekordowe 21 wyścigów przeprowadzonych w dwa dni. 15 załóg na liście startowej również robi dobre wrażenie. Trochę się zaludniło na ceremonii wręczenia nagród. Uważam, że walka była zacięta do samego końca. Wystarczy spojrzeć na wyniki, są remisy, a także jedno- dwupunktowe różnice. Ale taki jest sport. Jestem bardzo ciekawy co wydarzy się podczas drugiej rundy, zwłaszcza że w tym roku nasze regaty są częścią eliminacji do 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej!”
– skomentował Jakub Pawluk, organizator wydarzenia z ramienia Sailing Legia.

Kolejna edycja już w lipcu, na którą już teraz organizator zaprasza serdecznie.

Wyniki 1 rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska:

 1. LSM - Legia Sailing - Majer na Fali - 9 pkt.
 2. OD1 - Odyssey Sailing Club 1 - 11 pkt.
 3. JEP - Joker Pik - 13    pkt.
 4. WEE - Wydział Elektryczny PW - 15 pkt.
 5. NRB - Nobile Regatta Business Poland - 16 pkt.
 6. SCO - Stripes & Co    17 - pkt.
 7. OD2 - Odyssey Sailing Club 2 - 22 pkt.
 8. WAT - Wojskowa Akademia Techniczna - 23 pkt.
 9. ATS - Polska Agencja Żeglugi Powietrznej - 23    pkt.
 10. CST - CS Sailing Team - 24 pkt.
 11. SAT - Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell - 25 pkt.
 12. SPG - Sportgas Sailing Team - 26 pkt.
 13. TVN  - TVN24 - 28 pkt.
 14. SLM  - SLM Racing Team - 30 pkt.
 15. WKS - Wojskowy Klub Sportowy Zegrze - 34 pkt.


Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp.zo.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

Partnerami cyklu są:
Helly Hansen
WNM Group Polska
Polska Liga Żeglarska
Hotel 500 Premium Zegrze Południowe
Sailing Legia


Terminarz Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej 2024:

 • 15-16.06 - Runda 1
 • 27-28.07 - Runda 2
 • 17-18.08 - Runda 3
 • 14-15.09 - Runda 4 (Finałowa)


Ogólnopolski Finał Lig Regionalnych (dla 4 najlepszych załóg) z którego można awansować bezpośrednio do I Ligi PLŻ: 13-14 października - Szczecin

Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.
 

Recencje książek żeglarskich