MENU

Druga runda Pucharu Polski Omegi w Lubiatowie

2020-09-09
Omega Cup
Druga runda Pucharu Polski Omegi w Lubiatowie
Foto: Bartosz Modelski

W najbliższy weekend odbędą się regaty Chalkos Omega Cup, druga runda Porta Puchar Polski Klasy Omega 2020. Regaty rozegrane zostaną w Yacht Clubie Chalkos w Lubiatowie nad jeziorem Sławskim. Na starcie spodziewanych jest około 40 jachtów.
Po pierwszych regatach w Pucku, nadszedł czas na kolejne drugie regaty w sezonie. Tym razem flota Omeg zawita do malowniczego Yacht Clubu Chalkos w Lubiatowie. Tegoroczny skrócony sezon Klasy Omega obejmuje 4 regaty (Puck, Lubiatów, Krynica Morska, Świebodzin), więc każda eliminacja jest bardzo ważna dla końcowego rankingu Porta Pucharu Polski.
W Pucku faworyci nie zawiedli. Marcin Styborski wygrał kategorię Sport a Romuald Knasiecki kategorię Standard. Czy tak samo będzie na zupełnie innym nautycznie akwenie jeziora Sławskiego. Organizatorzy przewidują na starcie około 40 załóg. Na starcie ponownie zobaczymy czołówkę rankingu obu klas. W klasie Standard czołówka to Romuald Knasiecki, Mirosław Misiaczek i Radosław Stachurski. W klasie Sport prowadzi Marcin Styborski przed Michałem Rucińskim i Kamilem Ortylem.
Regaty Chalkos Omega Cup rozpoczną się wyścigami w sobotę o godz. 11.30 a zakończą w niedzielę o godz. 16. Planowanych jest przeprowadzenie 9 wyścigów w dwóch kategoriach, Sport (jachty ze spinakerem) oraz Standard (bez spinakera). Ceremonia otwarcia w sobotę o godz. 10.00.
W związku z zaleceniami PZŻ, wszystkie zgłoszenia i komunikacja z zawodnikami odbywa się zdalnie przez stronę upwind24.pl. Wyniki regat na bieżąco publikowane będą na profilu facebookowym klasy omega https://www.facebook.com/klasaomega
Regaty w Lubiatowie organizowane przez Yacht Club Chalkos przy współpracy z Klasą Omega.
Partnerami głównymi regat są Miasto Sława, Mine Master oraz Lira Pasze i Eckert Grills.
Partnerem tytularnym Pucharu Polski jest firma PORTA.
Partnerami Klasy Omega są zeglarski.info, nowezagle.pl, Jachting i Polski Związek Żeglarski Koordynację organizacji Porta Puchar Polski w Klasie Omega oraz obsługę medialną zapewnia MT Partners.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Klasy Omega:  www.klasaomega.pl oraz na profilach social media klasy.
 

Recencje książek żeglarskich