MENU

Rybnik Match Race na start

2016-10-03
Rybnik Match Race 2016
Rybnik Match Race na start

Jeżeli komuś się wydawało, że sezon regat już się zakończył, a jesień przegoniła żeglarzy z wody, to jest w wielkim błędzie. Już w najbliższy weekend (30.09 - 02.10) w Rybiku kolejna odsłona cyklu Polish Match Tour. Najlepsi wodniacy z kraju będą walczyć o kolejne punkty w Pucharze Świata.

Rybnik to malownicza miejscowość na południu Polski. To właśnie tam na Zalewie Rybnickim załogi wsiądą na identyczne jachtów klasy Skippi 650, by wziąć udział w rywalizacji match racingu.

 - Match racing jest niezwykle wdzięczny dla zawodników, dlatego że swoich sił może spróbować każdy z każdym. To dobry trening dla tych, którzy dopiero zaczynają, uczą się, bo mają szasnę powalczyć z tymi najlepszymi. No i to znakomita uczta dla oka, dla wszystkich obserwatorów – mówi Maciej Cylupa, organizator regat.

Łódki Skippi650 można było zobaczyć po raz pierwszy w tym roku w kwietniu i czerwcu podczas regat Spring i Summer Cup rozgrywanych na Zalewie Rybnickim w ramach cyklu Polish Match Tour.

- Jachty są szybkie i zwrotne, wyposażone w żagiel genaker używany na kursach z wiatrem. Załogę stanowią 3 osoby, sternik, trymer zagli/taktyk oraz dziobowy - dodaje Tomasz Szymański współorganizator wydarzenia.

Regaty rozegrane będą na Zalewie Rybnickim. Miejsce to jest niezwykle bliskie organizatorom. Jak mówi Maciej Cylupa - Odczarowujemy mit, że pływać można tylko na morzu, a Śląsk to tylko kopalnie i hałdy. Od ponad roku konsekwentnie organizujemy regaty na Zalewie, tak w formule meczowej jak i w formie Lig Regatowych dla śląskich firm i klubów. To doskonały, bezpieczny akwen, blisko aglomeracji miejskiej z dobrą bazą brzegową umożliwiającą kibicom obserwowanie regat z brzegu. Śląsk ma ogromny potencjjał w rozwoju żeglarstwa i cieszymy się, że tej rangi imprezy mogą mieć miejsce w tym regionie.

Podczas wydarzenia zobaczyć będzie można pokazy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zawody psów ratowniczych czy wsiąść na prawdziwą żaglówkę. Wszyscy ci, którzy nie mogą pojawić się w Rybniku, będą mogli zobaczyć finał regat za pomocą Live Streamu.

Z wyścigów finałowych przeprowadzimy relację TV dostępną w internecie. Relacja będzie prowadzona przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, kamer onboard na jachtach, kamer na wodzie oraz dronów. Łącznie relacje przeprowadzimy z użyciem 6 kamer, komentarz prowadzić będą profesjonalni sprawozdwcy i zawodnicy.
W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60  wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Nad prawidłowym przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa komisja sędziowska z Polski, Włoch i Niemiec.

Rybnik Match Race – 30.09-02.10.2016r.

Program

  • Piątek: 10-18 – eliminacje
  • Sobota: 10-17 – eliminacje i ćwierćfinały
  • Niedziela: 10-15 półfinały i finały
Recencje książek żeglarskich