MENU

Mistrzostwa Świata w klasie Micro

2008-06-30
Oczekiwane przez polskie środowisko żeglarskie, 32 Mistrzostwa Świata Klasy Micro - TOYOTA 2008 MICRO CLASS WORLD CHAMPIONSHIP w Sopocie już za kilka dni! Trwają ostatnie przygotowania: Sopot Match Racing Center oraz Polskie Towarzystwo Regatowe Klasy Micro jako organizatorzy tej prestiżowej imprezy, postawili sobie wysoko poprzeczkę. Poza częścią sportową, dla uczestników regat, zaplanowany szereg imprez towarzyszących łącznie z Polska Galą Micro, na którą zaproszono wszystkie zasłużone dla klasy osobistości. Polscy żeglarze, konstruktorzy i działacze, przez ponad 30 lat historii Micro na świecie, zapewnili swoimi sukcesami Polsce należyte miejsce w historii sportu żeglarskiego.
Na tydzień przed imprezą widać duże zainteresowanie ze strony zawodników - do regat, tylko z Polski zapisało się już ponad 20 załóg! Organizatorzy spodziewają się łącznie ok. 50 jachtów z  Rosji, Łotwy, Kazachstanu, Francji, Holandii, Niemiec i Hiszpanii. W porcie regat w Gdyni, pojawiły się pierwsze załogi, które nie zważając na silny wiatr rozpoczęły przygotowania oraz sesje treningowe.
Mistrzostwa zostały włączone do programu obchodów Gdynia Sailing Days, w ramach których odbędą się regaty jachtów klas morskich i olimpijskich. Gwarantuje to wysoki poziom organizacji i szerokie wsparcie medialne.
Regaty Micro będą rozgrywane w jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Polsce – tuż obok sopockiego molo. Do współpracy zaproszono grono sponsorów, media, lokalne władze, PZŻ, jury i międzynarodową komisję sędziowską pod przewodnictwem Koordynatora Przygotowań Olimpijskich Pekin 2008 - Tomasza Chamery.
Organizatorzy zapewnili kibicom świetne warunki do oglądania regat: największą platformę widowiskową w postaci molo w Sopocie, klub żeglarski na końcu molo, służący pełną infrastrukturą oraz fachowy komentarz sportowy w trakcie wyścigów. W ciągu 6 dni zawodów, zaplanowano rozegranie 12 wyścigów, w tym jednego long distance. Regaty rozpoczynają się w poniedziałek 30.06.2008 próbnym biegiem, oraz uroczystym otwarciem wraz z paradą zawodników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie sportowe!

Więcej informacji na stronach internetowych: www.yachting.com.pl, www.microclass.pl, www.microcup.pl

Marcin Celmerowski
PTRKM
Recencje książek żeglarskich