MENU

Polish Match Tour wchodzi z finałową faze!

2016-09-09
Polish Match Tour

Już w najbliższy weekend, od 13 do 14 września, na Zalewie Zegrzyńskim przy Porcie Jachtowym Nieporęt odbędą się regaty meczowe Polish Match Tour – Nieporęt Match Race Grade3, zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to jednocześnie ostatnia 10 impreza w ramach Polish Match Tour - pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.
 
W zawodach weźmie udział ok. 12 międzynarodowych załóg z Polski, Niemiec i Danii. Faworytami imprezy są aktualny Mistrz Polski Przemek Tarnacki i Karol Górski - lider rankingu Polish Match Tour. Arbitrem głównym regat jest fiński sędzia Pekka Nuutilainen z doświadczeniem w komisjach sędziowskich regat o Puchar Ameryki.
 
Rozpoczęcie i zakończenie regat odbędzię się w Porcie Jachtowym Nieporęt tam też w sobotę i niedzielę będzie zlokalizowane Centrum Regat. Regaty odbędą się w ramach odbywającego się nad Zalewem Warszawskiego Tygodnia Żeglarskiego.
Organizatorami regat są Port Jachtowy Nieporęt i MT Partners – organizator całego cyklu.
 
„Najbliższe regaty to 10 i ostatnia eliminacja Polish Match Tour, jednocześnie po raz 3 w tym sezonie jesteśmy w Nieporęcie” - mówi Maciej Cylupa, inicjator i organizator cyklu. „Najbliższe regaty to unikalna okazja do obserwowania zmagań najlepszych polskich zawodników. Dzięki organizatorom z Portu Jachtowego Nieporęt, kolejny raz międzynarodowe regaty Pucharu Świata odbędą się na tym doskonałym do ścigania akwenie. Wyścigi są krótkie, bardzo dynamiczne, rozgrywane blisko widzów i na bieżąco komentowane, dzięki czemu mogą oni z brzegu obserwować zmagania najlepszych i poczuć niezwykłą atmosferę regat żeglarskich. Mamy nadzieję, że ta atrakcyjna dla kibiców forma ścigania przyciągnie do Portu wielu kibiców, których serdecznie zapraszamy”
 
Start do pierwszego wyścigu odbędzie się w sobotę, 13 września, o 10.00, natomiast zakończenie zostało zaplanowane w niedzielę, ok. 17.00. Wyścigi zostaną rozegrane na 4 specjalnie przygotowanych profesjonalnych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts.
 
Miłośników żeglarstwa organizatorzy zapraszają również na oficjalne treningi, które odbędą się w już najbliższy piątek.  Wyścigi będą odbywać się w bezpośredniej bliskości Portu Jachtowego i będą doskonale widoczne z brzegu i pokladu statku – bazy regat. Relacje z regat przeprowadzą lokalne media, a na bieżąco wyniki regat można śledzić na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl
 
***
Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych, na który składa się 10 imprez Pucharu Polski, rozgrywanych na akwenach całego kraju. Najlepsi zawodnicy cyklu wezmą udział w finałowych regatach Grand Prix Polski w match racingu we wrześniu. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2008 r. rozgrywana jest druga edycja cyklu.
 
Organizatorem całego cyklu jest firma MT Partners, przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego.
Partnerami cyklu są stocznia Skipper Yachts, żaglownia Apollo Sails, generalny importer samochodów SsangYong, targi Wiatr i Woda, producent odzieży żeglarskiej SLAM oraz Port Jachtowy Nieporęt - baza Polish Match Tour.  Patronami medialnymi tegorocznej edycji są portal Onet.pl, Dziennik POLSKA -The Times, magazyny: Żagle i CEO Style oraz serwisy internetowe www.zagle.com.pl i www.sails.pl
Więcej informacji oraz relacje na żywo można śledzić na oficjalnej stronie cyklu, pod adresem: www.polishmatch.pl

Recencje książek żeglarskich