MENU

Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony 2020

2020-06-05
Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony 2020
Foto: Gwidon Libera

Śląskie środowisko żeglarskie ponownie będzie mogło przyznać nagrody i wyróżnić osoby, osiągnięcia i inicjatywy związane z żeglarstwem. W lutym, podczas uroczystej gali poznamy zdobywców Carbonów za miniony sezon żeglarski. Zgłoszenia kandydatów do końca stycznia!

Celem nagród jest popularyzacja żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich na Śląsku, kształtowanie i rozwijanie świadomości żeglarskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie organizacji wydarzeń i wychowania wodnego dzieci i młodzieży. Kategorii, w których Kapituła może przyznać nagrody jest sześć.

  • Żeglarz roku
  • Wydarzenie/regaty roku
  • Trener roku
  • Rejs/wyprawa roku
  • Nadzieja Roku (młodzieżowa)
  • Nagroda specjalna (otwarta formuła)

Wybór zwycięzców poprzedzi zgłaszanie kandydatów i wyłonienie nominowanych. Kandydatów zgłaszać może każdy poprzez wysłanie formularza mailem lub pocztą. Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia. Laureatów poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 28 lutego.

Nad całością czuwać będzie Kapituła Śląskich Nagród Żeglarskich po przewodnictwem kapitana Janusza Kopera – Wiceprezydent Rybnika

„Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony wręczymy już po raz trzeci. Ubiegłe edycje spotkały się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem. Carbony wypełniają brakujący element promocji i wsparcia dla środowiska żeglarskiego w regionie. Carbon to węgiel, czyli surowiec nierozerwalnie związany ze Śląskiem. Ale to też materiał z którego buduje się jachty, żagle czy osprzęt do jachtów. To synonim nowoczesnej technologii w żeglarstwie. Mamy nadzieję, że nazwa przyjmie się w środowisku a ranga nagrody będzie rosła z roku na rok.” – wyjaśniają organizatorzy.

Oficjalna strona Śląskich Nagród Żeglarskich to www.slaskiezagle.pl gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje i pobrać formularz zgłoszeniowy.

Recencje książek żeglarskich