MENU

Ekstraklasa kieruje się do Gdyni!

2019-08-26
Ekstraklasa Żeglarska
Ekstraklasa kieruje się do Gdyni!
Foto: Gwidon Libera

W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się druga runda Ekstraklasy w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Po rozegranej tydzień temu inauguracyjnej rundzie w Sopocie na czele Olsztyński Klub Żeglarski przed Legią Warszawa i Jeziorak Yacht Club. Gdyńskie regaty odbędą się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Ekstraklasa rozkręca się na dobre. Co 2 tygodnie 12 klubów rozgrywa kolejne rundy Klubowych Mistrzostw Polski. W Sopocie 14 lipca najlepszą okazała się załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, aktualnych Mistrzów Polski mimo że pływająca w zupełnie innym składzie. Wygrali zdecydowanie, ale za ich plecami 6 kolejnych klubów toczyło zaciętą walkę o miejsca na podium. Rozegrano aż 30 wyścigów w których sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie i do ostatniego wyścigu ważyły się losy końcowego układu w tabeli.

„Przed drugą rundą możemy pokusić się o pierwsze oceny. Mamy bardzo wyrównany poziom rywalizacji, bo aż 7 pierwszych załóg walczy o czołowe miejsca, wygrywa wyścigi i różnice punktowe między nimi są małe. Olsztyn popłynął na razie najlepiej, ale zobaczymy czy utrzyma formę w Gdyni. Pozostałe załogi dzieliła już spora różnica punktowa i jeśli taka sytuacja potwierdzi się w Gdyni, będzie można uznać tą grupę jako walczącą o utrzymanie w Ekstraklasie” – podsumowuje Maciek Cylupa, organizator i komentator regat.

Rywalizacja w Gdyni potrwa 2 dni, rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. Zakończenie wyścigów planowane jest na niedzielę ok godz. 15.30. Planowane jest rozegranie 30 wyścigów blisko brzegu, widocznych dla publiczności. Na brzegu planowane są atrakcje w postaci animacji dla dzieci

Klasyfikacja Ekstraklasy po 1 rundzie:

 1. Olsztyński Klub Żeglarski - 12 pkt
 2. Legia Warszawa – 11 pkt
 3. Jeziorak Yacht Club Iława – 10 pkt
 4. Giżycka Grupa Regatowa - 9 pkt
 5. KS Iskra AMW Gdynia - 8 pkt
 6. Sztorm Grupa Warszawa – 7 pkt
 7. SEJK Pogoń Szczecin - 6 pkt
 8. PŻKZ Dżygit Białystok – 5 pkt
 9. Yacht Club Sopot – 4 pkt
 10. JKM Gryf Gdynia - 3 pkt
 11. Odyssey Sailing Club Warszawa 2 - 2pkt
 12. Odyssey Sailing Club Warszawa – 1 pkt

Regaty będą transmitowane na żywo. Relacje z wody będą dostępne na profilu facebookowym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/
System SAP Sailing dostępny jest pod tym linkiem: https://polishleague2019.sapsailing.com
Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl
 

Recencje książek żeglarskich