MENU

III runda Warszawskiej Ligi Żeglarskiej za nami

2023-08-07
III runda Warszawskiej Ligi Żeglarskiej za nami
Foto: Krzysztof Kierzkowski

Takich rozstrzygnięć w III rundzie Mazda Odyssey Warszawskiej Lidze Żeglarskiej zapewne mało kto by się spodziewał. Zwyciężyła załoga Wojskowej Akademii Technicznej, tuż przed załogą Odyssey Sailing Cub 1 (sternik Radosław Sternicki) oraz Star Telekom Racing (sternik Waldemar Sałata).

Trzeba przyznać, że warunki pogodowe były wymagające, szczególnie w niedzielę gdy dominowały mocne podmuchy, faworyzujące raczej cięższe i opływane załogi. Prowadzenie łodzi, umiejętność balastowania i utrzymania prędkości bez przechyłu, czytania i przewidywania szkwalistego wiatru dały Pawłowi Grabowskiego i jego „wojskowym” pierwsze miejsce. – W ten weekend mieliśmy przyjemność startować w nowym składzie w trzeciej rundzie Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Podeszliśmy do tych regat na totalnym luzie, ponieważ w takiej obsadzie, nie mieliśmy jeszcze okazji rywalizować z innymi załogami WLŻ. Stąd też nie mieliśmy oczekiwań co do miejsca w stawce. Dobry start w pierwszym wyścigu i całkiem sprytnie pokonana trasa dały nam pierwsze miejsce. Utwierdziło nas to w przekonaniu, ze możemy walczyć o wysokie pozycje i super umotywowało do kolejnych biegów, które w większości okazały się nie gorsze. Na pewno sprzyjały nam też warunki wiatrowe, mimo że silny wiatr nie raz nas nieźle sponiewierał. Muszę też przyznać, że regaty trzymały w napięciu do ostatniego biegu, ponieważ szansę na pierwsze miejsce miały aż cztery załogi i w niedzielę mocno czuliśmy ich oddech na plecach – skomentował Paweł Grabowski. – Ogromnie cieszymy się z tego wyniku – dodał.

Podium uzupełniły załogi Odyssey Sailing Cub 1 (sternik Radosław Sternicki) oraz Star Telekom Racing (sternik Waldemar Sałata).

 

 

Za nami trzy pełne emocji rundy Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. A przed nami… finałowe regaty, które odbędą się w dniach 16-17 września, w tym samym miejscu, a więc w porcie Sailing Legia w Zegrzu Południowym. Zmagania będzie można podziwiać również z molo gościnnego Hotelu 500. W finałach wystartuje komplet załóg, ale nie bez znaczenia jest kolejność w klasyfikacji generalnej trzech zakończonych rund. Trzeba zauważyć, że różnice punktowe w klasyfikacji są minimalne, i jeszcze wszystko może się wydarzyć. Liderem po trzech rundach jest Trójka Polskie Radio. Minimalnie za nimi, na drugim miejscu Auto Stripes & Co. Sailing Club, a na trzecim Legia Schools. Na kolejnych Odyssey Sailing Club 1 oraz Star Telekom Racing. Różnice są naprawde niewielkie i zwycięstwo w całym cyklu nie jest jeszcze przesądzone.

Wyniki III rundy Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej:

 1. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 16 pkt
 2. Odyssey 1 – OD1 – 20 pkt
 3. Star Telekom Racing – STR – 21 pkt
 4. Trójka Polskie Radio – PR3 – 21 pkt
 5. Stripes & Co. Sailing Club - SSC - 26 pkt
 6. Legia Schools – LEG – 28 pkt
 7. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 35 pkt  
 8. Odyssey 3 – OD1 – 35 pkt
 9. Odyssey 2 – OD2 – 40 pkt
 10. TVN24 Racing Team - TVN – 42 pkt
 11. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze - WKS – 47 pkt
 12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 48 pkt

Aktualna klasyfikacja załóg po trzech rundach kwalifikacyjnych:

 1. Trójka Polskie Radio – PR3 – 30 pkt
 2. Stripes & Co. Sailing Club - SSC - 29 pkt
 3. Legia Schools – LEG – 28 pkt
 4. Odyssey 1 – OD1 – 26 pkt
 5. Star Telekom Racing – STR – 24 pkt
 6. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 23 pkt
 7. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 21 pkt  
 8. Odyssey 3 – OD1 – 15 pkt
 9. Odyssey 2 – OD2 – 14 pkt
 10. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze - WKS – 13 pkt
 11. TVN24 Racing Team - TVN – 8 pkt
 12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 3 pkt


Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej 2023:

 • Runda 1: 24-25 czerwca
 • Runda 2: 8-9 lipca
 • Runda 3: 5-6 sierpnia
 • Runda 4 (finał): 16-17 września

Finał Ogólnopolski (dla najlepszych załóg): 13-14 października - Sztynort
Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.
 

Recencje książek żeglarskich