MENU

Załoga Pawła Tarnowskiego powalczy o mistrzostwo w Delphia24

2017-08-20
Delphia 24
Załoga Pawła Tarnowskiego powalczy o mistrzostwo w Delphia24
Foto: Robert Hajduk

To będzie bezapelacyjnie najbardziej emocjonujący długi weekend dla klasy Delphia24 w tym sezonie. W dniach 11-14 sierpnia Zatoka Pucka zamieni się w arenę rozgrywek o Mistrzostwo Polski w klasie DELPHIA24 Star Telekom, Delphia Yachts Kot CUP 2017. Wśród zgłoszonych załóg, również utytułowany FlexiStav Apotex Team.

Mistrzostwa Polski to najważnejszy start w sezonie dla wszystkich żeglarzy. Wprawdzie w naszym kraju odbywały się już regaty o Mistrzostwo Polski, ale były to wyścigi długodystansowe, tym razem będą to klasyczne krótkie wyścigi.

- Puck i Zatoka Pucka czekaja już na żeglarzy. Udział w regatach potwierdziło 12 załóg z czego jesteśmy bardzo zadowoleni . Zapowiada się wspaniała pogoda, a sam akwen jest znakomity do tego rodzaju przedsięwzięć – mówi Waldemar Sałata – organizator i sponsor regat.

To ulubiony akwen Pawła Tarnowskiego z FlexiStav Apotex Team.

- Można powiedzieć, że się tu wychowałem. Od dziecka przyjeżdżaliśmy do Pucka na wszelkiego rodzaju zgrupowania żeglarskie, pokusiłbym się o stwierdzenie, że znam te wody jak własną kieszeń. Bardzo lubię tu pływać – mówi Tarnowski.

O tytuł Mistrza Polski w klasie Delphia24 walczyć będzie 12 załóg. Pierwszy dzień to pomiary oraz treningi załóg, natomiast od soboty do poniedziałku podziwiać będzie można wyścigi w okolicy portu jachtowego w Pucku.

- Zamierzamy rozegrać 12 wyścigów, oczywiście jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Taka ilość startów daje żeglarzom możliwość pożeglowania, bo przecież to nie tylko walka, ale także dobbra zabawa – dodaje Waldemar Sałata, organizator i jednocześnie uczestnik regat.

- Jesteśmy gotowi i bojowo nastawieni, a jeszcze bardziej spragnieni żeglowania – mówi Paweł Tarnowski z FlexiStav Apotex Team. - Delphia24 to nasza ulubiona klasa, na której pływamy od 7 lat. Udało nam się już zdobyć jedno mistrzostwo polski, tym razem również będziemy robić wszystko co się da, aby ten wynik był jak najbardziej satysfakcjonujący – dodaje.
 


 

Na starcie stanie cała krajowa czołówka klasy w tym upatrywani w roli faworytów załogi Cellfast Piotra Kędziory, Rockfin Indygo Piotra Kowalewskiego czy StarTelekom Waldemara Sałaty.
Wszystkich, którzy chcą zobaczyć zmagania żeglarzy organizatorzy zapraszają w okolice Portu Jachtowego MOKSiR w Pucku przy ulicy Lipowej.

Załoga Flexistav Apotex Team startuje w składzie:

Paweł Tarnowski, Łukasz Kiwer, Tomasz Bączkiewicz, Piotr Kucharski

Więcej informacji o załodze: https://www.facebook.com/FlexiStavSport/

Lista startowa regat Mistrzostwa Polski w klasie Delphia24 StarTelekom Delphia Yachts Kot Cup 2017:

 • Mariusz Trzciński – CHOCOLISSIMO GANG
 • Marcin Pietrzak - AUTO PODLASIE
 • Michał Jabłoński – SEPULKA
 • Piotr Kowalewski - ROCKFIN INDYGO
 • Piotr Kędziora – CELLFAST
 • Paweł Tarnowski - FLEXI STAV APOTEX TEAM
 • Waldemar Sałata – STARTELEKOM
 • Marcinkowski Adam – NOWA
 • Marek Limberger - SAILOR 4x4
 • Artur Słowik – DELFINKA
 • Jakub Malicki
 • Dorota Dajkowska - MARINE WORKS
     
fot. Robert Hajduk - ShutterSail.com
 
Recencje książek żeglarskich