MENU

ATH Bielsko Biała wygrywa w Rybniku !

2018-07-17
Śląska Liga Regatowa
ATH Bielsko Biała wygrywa w Rybniku !

Pełnym sukcesem załogi Akademii Techniczno – Humanistycznej z Bielska Białej zakończyła się wiosenna edycja Śląskiej Ligi Regatowej. Załoga w składzie Paweł Fałat, Mateusz Byrski i Dawid Procner powtórzyła sukces z przed 2 tygodni, wygrała 4 finałowe regaty i awansowała na 1 miejsce w rankingu Ligi wyprzedzając dotychczasowych liderów z Grupy Inżbud Rybnik. 3 miejsce zajęła załoga Aspekt.

Finałowe regaty odbyły się w niedzielę na przystani Hotelu Stodoły nad Zalewem Rybnickim. 6 załóg ścigało się na 4 dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650.
Emocje związane z finałem i z faktem, że każda z 3 czołowych załóg mogła wygrać klasyfikacja generalną, podgrzewała dodatkowo piękna słoneczna pogoda i słaby, kręcący wiatr.
Walka była bardzo wyrównana, kolejne wyścigi wygrywał po razie Aspekt, Inzbud, ATH a nawet Wasko. Dobrze pływała również załoga Ecol, dwukrotnie meldując się na 2 miejscu. W przedostatnim, 5 wyścigu wygrał Aspekt i w efekcie, ostatni szósty wyścig miał zdecydować kto wygra regaty i cała Ligę.
Na starcie błąd popełnia załoga Inżbudu, dostaje karę i spada na 4 miejsce, co bezlitośnie wykorzystuje ATH  wychodząc na prowadzenie i mimo pogoni ECOLa ‘dowozi’ zwycięstwo do mety stawiając kropkę na ‘i’ !
Drugie miejsce w regatach zajmuje Aspekt, a dopiero trzecie Inżbud w skutek czego spadają w rankingu Ligi z pozycji lidera na drugie miejsce !

Klasyfikacja Generalna Śląskiej Ligi Regatowej, Wiosna 2018

  1. ATH – 30 pkt
  2. Inżbud - 27 pkt
  3. Aspekt - 24 pkt
  4. Ecol - 12 pkt
  5. SYC K4D - 9 pkt
  6. Wasko - 9 pkt

„Bardzo się cieszymy z sukcesu, to dla nas nagroda za 2 lata pracy nad zespołem, zgraniem i umiejętnościami. Dziękujemy konkurentom i organizatorom za super rywalizację i świetne regaty, teraz nie pozostaje nam nic innego jak bronić Pucharu na jesiennej edycji !” – podsumował Paweł Fałat, sternik ATH
Kolejna, jesienna edycja odbędzie się we wrześniu i październiku. Śląska Liga Regatowa była organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.
Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Recencje książek żeglarskich