MENU

To był niesamowity weekend w Zegrzu Południowym

2023-06-27
To był niesamowity weekend w Zegrzu Południowym
Foto: Marcin Kunstetter

I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej przyniosła mnóstwo emocji i nieoczywistych rozwiązań.
W aspekcie sportowym najbardziej zadowolona była załoga Trójka Polskie Radio, która pod wodzą Michała Brzozowskiego z dorobkiem 13 punktów wygrała pierwsze regaty cyklu. Na drugim miejscu, ze stratą 3 punktów uplasowała się Legia Schools z punktem przewagi nad uzupełniającą podium ekipą Stripes & Co. Sailing Club. Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Wojskowa Akademia Techniczna. Jedni z faworytów i dominatorzy z ubiegłej WLŻ w przebudowanym składzie tym razem oddali pierwszeństwo innym.

Wystartowało 12 załóg, znakomitą większość stanowili żeglarze Odyssey Sailing Club – tym razem żadnej z nich nie udało się zmieścić w czołowej trójce, ale charakterystyczne błękitne stroje były świetnie widoczne. Prezes Mazda Odyssey Radosław Sternicki prowadzący załogę Odyssey 1 zabrał głos podczas ceremonii zakończenia zawodów. Uroczystość odbyła się na molo Hotelu 500. - Uważam, że Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska to świetna inicjatywa, przed tym cyklem nie było wcześniej takiej formuły regat na Zalewie Zegrzyńskim. Dziękuje organizatorom i uczestnikom.

Jakub Pawluk, główny organizator, krótko podsumował zmagania. – Uważam, że walka była zacięta do samego końca. Wystarczy spojrzeć na wyniki, jest wiele remisów, a także jedno- dwupunktowych przewag. Ale taki jest sport. Jestem bardzo ciekawy co wydarzy się podczas drugiej rundy!

Komisji regatowej i flocie udało się przeprowadzić 14 wyścigów w wymagających warunkach wiatrowych. W sobotę umiarkowany wiatr był niekiedy sprawdzianem umiejętności, jednak to niedziela okazała się prawdziwym wyzwaniem dla żeglarzy o stalowych nerwach. W wielu sytuacjach żeglarze mieli kłopoty z opalenierm genarkerów - ogromnych, barwnych żagli, na kursach pełnych. Na pewno przez cały dzień na wodzie działo się dużo. Słońce sprzyjało, a zmaganiom przyglądały tłumy plażowiczów i gości Hotelu 500.

Wyniki 1 rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska:

 1. Trójka Polskie Radio – PR3 – 13 pkt
 2. Legia Schools – LEG – 16 pkt
 3. Stripes & Co. Sailing Club - SSC  - 17 pkt
 4. Wojskowa Akademia Techniczna – WAT – 18 pkt
 5. Star Telekom Racing – STR – 20 pkt
 6. Odyssey 1 – OD1 – 21 pkt
 7. Odyssey 2 – OD2 – 22 pkt
 8. Odyssey 3 – OD3  - 26 pkt
 9. Wojskowy Klub Sportowy Zegrze - WKS – 32 pkt
 10. Auto Podlasie Sailing Team – APS – 32 pkt
 11. TVN24 Racing Team - TVN  - 38 pkt
 12. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – SAT – 39 pkt

Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej 2023:

 • Runda 1: 24-25 czerwca
 • Runda 2: 8-9 lipca
 • Runda 3: 5-6 sierpnia
 • Runda 4 (finał): 16-17 września

Finał Ogólnopolski (dla najlepszych załóg): 13-14 października - Sztynort
Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.

Partnerem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera regaty jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group.

 

Recencje książek żeglarskich