MENU

I runda Mazdy Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej za nami.

2022-06-27
I runda Mazdy Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej za nami.
Foto: Marcin Kunstetter

To był niesamowity weekend w Zegrzu Południowym. I runda Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej przyniosła mnóstwo emocji i nieoczywistych rozwiązań. W aspekcie sportowym najbardziej zadowolona była załoga Legia Schools, która pod wodzą Jakuba Pawluka z dorobkiem 10 punktów wygrała pierwsze regaty cyklu. Na drugim miejscu, ze stratą punktu uplasowała się Radiowa Trójka na remisie punktowym z uzupełniającą podium ekipą Auto Podlasie. Na czwartej pozycji sklasyfikowana została Wojskowa Akademia Techniczna. Jedni z faworytów i dominatorzy z ubiegłej WLŻ w przebudowanym składzie tym razem oddali pierwszeństwo innym.

Wystartowało 12 załóg, znakomitą większość stanowili żeglarze Odyssey Sailing Club – tym razem żadnej z nich nie udało się zmieścić w czołowej trójce, ale charakterystyczne błękitne stroje były świetnie widoczne. Prezes Mazda Odyssey Radosław Sternicki prowadzący załogę Odyssey 1 zabrał głos podczas ceremonii zakończenia zawodów. Uroczystość odbyła się na molo Hotelu 500. - Kiedy Kuba Pawluk zgłosił do mnie z pomysłem organizacji Warszawskiej Ligi Żeglarskiej zdecydowaliśmy się wesprzeć te regaty i jak widać, kontynuujemy współpracę również w tym sezonie. W ubiegłym roku mieliśmy siedem załóg, w tym roku mamy załóg dwanaście. Uważam, że wynika to dobrego progresu, Warszawska Liga Żeglarska się rozwija i idzie w dobrym kierunku.

Komisji regatowej i flocie udało się przeprowadzić 16 wyścigów w wymagających warunkach wiatrowych. W sobotę porywisty wiatr stanowił nie lada wyzwanie, szczególnie na kursach pełnych pod genakerami. W wielu sytuacjach żeglarze mieli kłopoty z okiełznaniem tych ogromnych, barwnych żagli. Drugiego dnia wiało już lżej, ale i tak na wodzie działo się dużo. Pogoda sprzyjała, a zmaganiom przyglądały setki plażowiczów i gości Hotelu 500.

Wyniki 1 rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska:

 1.   Legia Schools 10 pkt.
 2.   Trójka - Program 3 11
 3.   Auto Podlasie Sailing Team 11
 4.   Wojskowa Akademia Techniczna 16
 5.   Odyssey Sailing Club 2 23
 6.   Odyssey Sailing Club 3 23
 7.   Odyssey Sailing Club 1 24
 8.   „Drift” Sailing Team 25
 9.   Warszawskie Towarzystwo Regatowe 29
 10. Star Telekom Racing 29
 11. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell 32
 12. FRAM 37

Harmonogram Mazda Odyssey Warszawskiej Ligii Żeglarskiej:

 • Runda 1: 25 – 26 czerwca
 • Runda 2: 23 – 24 lipca
 • Runda 3: 20 – 21 sierpnia
 • Runda 4 (finał): 10 – 11 września

Ciekawostką jest, że kolejność po trzech rundach wpisuje się w pierwszy wyścig rundy finałowej. Wszelkich informacji na temat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska można zasięgnąć na stronie www.sailinglegia.pl.
Sponsorem głównym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera finansowo wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera nas jako @MazdaOdyssey i @OdysseyDealerGroup dziękujemy!
 

Recencje książek żeglarskich