MENU

Finał Śląskiej Ligi Regatowej !

2018-06-25
Śląska Liga Regatowa
Finał Śląskiej Ligi Regatowej !

W najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia runda Śląskiej Ligi Regatowej. Po 3 rundach kwestia zwycięzcy jest całkowicie otwarta. W roli faworytów startuje rybnicki Inżbud ale realne szanse na zwycięstwo mają jeszcze załogi ATH Bielsko Biała i Aspekt Radzionków.
Finałowe regaty odbędą się w niedzielę na przystani Hotelu Stodoły nad Zalewem Rybnickim. Wystartuje 6 załóg na 4 dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650.
„Jesteśmy dobrze przygotowani do finału. Naszym celem jest wygrana i obrona Pucharu z poprzedniego sezonu, ale zdajemy sobie sprawę, że konkurenci są bardzo mocni. W ostatnich regatach ATH było poza naszym zasięgiem i jeśli to powtórzy się w tych regatach to niestety przegramy cała lige” – podsumowuje Grzegorz Niemczyk, sternik Inzbudu.
„Bardzo dużo trenujemy, pływamy na różnych jachtach w wielu regatach. To przynosi efekty bo jesteśmy coraz lepiej zgrani i mamy tzw „gaz”. Mamy plan na finał i chcemy pokusić się o odebranie Pucharu Inżbudowi” – zapowiada Paweł Fałat z ATH.

Klasyfikacja po 3 rundach jest bardzo ciekawa i gwarantuje emocje w ostatnich regatach, tym bardziej że punkty w finale liczone są podwójnie. Na zwycięzców czeka Puchar Przechodni Śląskiej Ligi Regatowej, rozgrywanej już po raz szósty.

  1. Inżbud - 19 pkt
  2. ATH - 16 pkt
  3. Aspekt - 13 pkt
  4. SYC K4D - 7 pkt
  5. ECOL - 6 pkt
  6. Wasko - 5 pkt

Start regat ok godz. 11, zakończenie planowane jest ok godz. 16.
Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/
Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.
Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.
 

Recencje książek żeglarskich