MENU

Sopot Match Race - Playoff wyłoniły półfinalistów.

2017-08-15
Sopot Match Race
Sopot Match Race - Playoff wyłoniły półfinalistów.
Foto: Robert Hajduk

Kolejny dzień regat Sopot Match Race 2017 dobiegł końca. Play-off’y wyłoniły 3 pozostałych półfinalistów. Oprócz załogi Dejana Presena, który awansował już po rundzie Round Robin, do półfinału zakwalifikowały się załogi Karola Jabłońskiego, Przemysława Tarnowskiego oraz Patryka Zbroi.

Po drugim Play Offie z rozgrywek odpadła drużyna Andreia Nikolaeva, , przegrywając z Patrykiem Zbroją. W kolejnej serii pojedynków ta sama polska załoga wyeliminowała Szymona Jabłkowskiego, który tegoroczną edycje zakończył na 6. miejscu. 5 miejsce w regatach zajął Vladimir Lipavsky, któremu również nie udało się pokonać Zbroi.
Pogoda nie rozpieszczała. Silny, nierówny wiatr spowodował, że dzisiejszy dzień był naprawdę wymagający. Już po kilku pojedynkach komisja wydała decyzję o zarefowaniu tylnego żagla – grota. Zmniejszona powierzchnia żagla dała sternikom większą kontrolę nad jachtami.
W dalszej części dnia pojawiły się mocne podmuchy wiatru osiągające siłę nawet 30 węzłów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla jachtów żeglujących ze spinakerami, przednimi żaglami, rozwijanymi podczas kursów z wiatrem. Podjęto decyzję o kontynuacji zawodów bez użycia spinakerów.

Wyniki dzisiejszych wyścigów Play-off

PLAY-OFF 1

MATCH 1

KAROL JABŁOŃSKI 1 1 -
VLADIMIR LIPAVSKY 0 0 -

MATCH 2

PATRYK ZBROJA 0 0 -
PRZEMYSŁAW TARNACKI 1 1 -

MATCH 3

SZYMON JABŁKOWSKI 1 1 -
ANDREI NIKOLAEV 0 0 -

PLAY-OFF 2

MATCH 4

PRZEMYSŁAW TARNACKI 0 1 1
SZYMON JABŁKOWSKI 1 0 0

MATCH 5

PATRYK ZBROJA 1 1 -
ANDREI NIKOLAEV 0 0 -

PLAY-OFF 3

MATCH 6

VLADIMIR LIPAVSKY 0 1 0
PRZEMYSŁAW TARNACKI 1 0 1

MATCH 7

SZYMON JABŁKOWSKI 0 0 -
PATRYK ZBROJA 1 1 -

PLAY-OFF 4

MATCH 8

VLADIMIR LIPAVSKY 0 0 -
PATRYK ZBROJA 1 1 -

Jutro odbędą się wyścigi półfinałowe oraz finał. Dejan Presen jako pierwszy w klasyfikacji będzie mógł wybrać załogę z którą zmierzy się w półfinale. Przed nami niezwykle emocjonujący dzień. Prognozy pogody są bardzo obiecujące. O 9:00 arbitrzy spotkają się z załogami na ostatnim skippers briefingu, a już o 10:00 usłyszymy pierwszy sygnał zapowiadający start wyścigów.

Recencje książek żeglarskich