MENU

Łódź We Are Water na 5 miejscu w Barcelona World Race

2015-06-15
Łódź We Are Water na 5 miejscu w Barcelona World Race

99 dni i 3 godziny – tyle czasu potrzebowali Bruno i Willy Garcia, żeby ukończyć wyścig Barcelona World Race. Załoga łodzi Fundacji We Are Water płynęła dokoła świata, szerząc motto solidarności oraz zwracając uwagę społeczeństw na problemy związane z brakiem dostępu do wody pitnej oraz podstawowych urządzeń sanitarnych.

Pomimo krótkiego okresu przygotowawczego Brauno i Willy poradzili sobie fantastycznie. Wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną i odwagą, ale także ogromnym poświęceniem na rzecz Fundacji. Poprzez swoje zaangażowanie każdego dnia, nieśli informację o świadomym korzystaniu z zasobów wody. Są nie tylko świetnymi żeglarzami, ale przede wszystkim ludźmi, z których wszyscy możemy brać przykład – zauważył Xavier Torres, dyrektor Fundacji We Are Water.

 Kiedy wychodzisz do morza, musisz czuć przed nim respekt. Wiedzieliśmy, że chcemy zakończyć wyścig, dlatego robiliśmy wszystko, aby osiągnąć cel. Oczywiście mieliśmy wiele problemów, ale nie poddaliśmy się i nie traciliśmy ducha walki – podsumował zmagania Bruno Garcia.

Zespół WAW – bracia Garcia

Bruno Garcia, z zawodu kardiolog, ma duże doświadczenie w żegludze po wodach basenu Morza Śródziemnego oraz Adriatyku. W 1994r. wziął udział w Transat AG2R w klasie Figaro z bratem Willym, a w 2003 i 2013 – w Mini Transat, kończąc zawody na piątym miejscu. Willy również nie jest profesjonalnym żeglarzem, ale świetnie radzi sobie w tej roli. W swojej karierze zwyciężył w Discovery Router w klasie IMS (1992) oraz w Transgascogne Regatta w klasie mini (2001).

 

Fundacja We Are Water
Fundacja We Are Water istnieje od 2010 roku. Postawione zostały przed nią dwa główne cele. Pierwszym z nich jest podnoszenie świadomości wśród społeczności i instytucji oraz dyskusja na temat konieczności stworzenia nowej kultury korzystania z zasobów wodnych, pozwalającej na jej sprawiedliwą dystrybucję. Drugim celem Fundacji jest przeprowadzanie akcji, łagodzących negatywne skutki nieodpowiedniego korzystania z zasobów wodnych na świecie. We Are Water podejmuje działania w najbiedniejszych miejscach na świecie, pomagając w rozwoju infrastruktury, edukując, wdrążając wiedzę na temat zdrowia i higieny, a także prowadząc badania.
Więcej informacji na: www.wearewater.org

Barcelona World Race
Barcelona World Race to regaty dwuosobowych załóg, płynących nieprzerwanie dookoła świata. Wyścig jest częścią IMOCA Ocean Masters World Championship. Został stworzony przez Fundację Barcelona Oceanic Navigation (FNOB) i szybko stał się jej najbardziej reprezentatywnym projektem. Wystarczyły zaledwie dwie edycje (2007/08 i 2010/11), żeby te regaty stały się jednymi z ważniejszych w świecie żeglarstwa. To nie tylko wydarzenie sportowe, ale również doskonała platforma do nagłaśniania projektów oraz inicjatyw podejmowanych przez fundację, założoną w 2005 roku. Jej patronami są Town Hall, Feria, Port Authority oraz Chamber of Commerce of Barcelona – organizacje zaangażowane w promowanie działań związanych ze sportem, przemysłem, a także upowszechniającym żeglarstwo.
Więcej informacji na: www.barcelonaworldrace.org

Recencje książek żeglarskich