MENU

Trzy dni Omegi w Pucku

2021-08-18
Trzy dni Omegi w Pucku
Foto: Bartosz Modelski

Wielkimi krokami zbliża się Memoriał Juliusza Sieradzkiego – trzecia tegoroczna edycja PORTA Pucharu Polski w klasie Omega. Po dwóch eliminacjach wiosennych i przerwie wakacyjnej rozpoczynamy drugą część sezonu.

Prognozy dla zaplanowanych na trzy dni regat (20-22 sierpnia 2021) obiecują mieszankę warunków, ale zapowiada się solidne ściganie. Czołowi zawodnicy w obu flotach (Sport i Standard) zameldowali się już na liście zgłoszeń (do dzisiaj zgłosiło się 45 załóg). Na rozpoczęcie Organizatorzy przewidzieli wyścig próbny, który odbędzie się w czwartek o godzinie 18:00. Będzie to idealna możliwość na przetestowanie ustawień na akwenie i ostatnie szlify, bo sam akwen jest „omegowcom” dobrze znany.

„Puck to miejsce wyjątkowe dla polskiego żeglarstwa i tym bardziej dla klasy Omega, w związku z czym zawsze chętnie tu wracamy z regatami. Spodziewamy się ponad 40 załóg w dwóch klasach – Sport i Standard i zaciętej rywalizacji” - mówi Daniel Sokołowski, prezes Polskiego Związku Klasy Omega.

Oprócz czysto sportowej rywalizacji na wodzie, zawodnicy i kibice mogą liczyć na wiele atrakcji na brzegu i piękną oprawę imprezy. Dzięki wsparciu partnera głównego Pucharu Polski w klasie Omega, firmy PORTA Drzwi, oraz partnerów imprezy: Pomorskiego Związku Żeglarskiego i miasta Puck regaty będą prawdziwą atrakcją dla wszystkich fanów żeglarstwa.
Do zobaczenia w Pucku!
 

Recencje książek żeglarskich