MENU

Aktualności - Omega

Rywalizacja w Omega Cup 2022 rozpoczęta

W ubiegły weekend na wodach Jezioraka sezon zainaugurowała klasa Omega. Regaty Omega Cup 2022 były pierwszą eliminacją PORTA Pucharu Polski w tym roku. W ośrodku wypoczynkowym TVP w Sarnówku, niedaleko Iławy na starcie stanęły 32 załogi, jak zawsze podzielone na 2 floty: SPORT i STANDARD (równo po 16 załóg). Sporo załóg przybyło na miejsce już w piątek i korzystając ze znakomitych warunków odbyły treningi. W obu klasach spodziewać się można było ostrej rywalizacji…

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w klasie Omega

Przed nami najważniejsza impreza PORTA Pucharu Polski w klasie Omega w sezonie 2021 – Mistrzostwa Polski. To jedne z największych, jeśli nie największe regaty wśród klas amatorskich w kraju, od lat przyciągające mnóstwo zawodników i kibiców. W tym roku gospodarzem imprezy będzie Zbąszyński Klub Żeglarski w dniach 17-19 września, a akwenem regat – Jezioro Błędno.

Czytaj więcej

Omega - Memoriał Juliusza Sieradzkiego zakończony

W dniach 20-22.08 w Pucku odbyły się wyjątkowa impreza: regaty o Memoriał Juliusza Sieradzkiego, trzecia tegoroczna eliminacja PORTA Pucharu Polski w klasie Omega. Zawody były poświęcone pamięci legendarnego już żeglarza i zarazem konstruktora popularnej Omegi, przez większość życia związanego z Pomorzem.

Czytaj więcej

Trzy dni Omegi w Pucku

Wielkimi krokami zbliża się Memoriał Juliusza Sieradzkiego – trzecia tegoroczna edycja PORTA Pucharu Polski w klasie Omega. Po dwóch eliminacjach wiosennych i przerwie wakacyjnej rozpoczynamy drugą część sezonu.

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich