MENU

Śląska Liga Regatowa - Start

2018-05-14
Śląska Liga Regatowa
Śląska Liga Regatowa - Start

Rusza 6 edycja Śląskiej Ligi Regatowej.
13 maja na Zalewie Rybnickim rusza kolejny sezon żeglarskich rozgrywek ligowych. Jest to kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.
W zakończonych 5 poprzednich edycjach zwycięstw odnosiły załogi Classen, Inżbud, RKZ im. Pierożka czy KS Górnik Boguszowice. Udział wzięło wielu znanych zawodników regatowych ale tez amatorskie załogi klubowe i firmowe. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.
Planowanych jest rozegranie 4 rund od 13 maja do 17 czerwca. Zgłosiło się 6 załóg:

  • Śląski Yacht Club Gliwice
  • Inżbud Rybnik
  • Ecol Rybnik
  • Aspekt Bytom
  • ATH Bielsko Biała
  • Wasko Gliwice

Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim, start o godz 11 w niedzielę a bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły. Zawodnicy dostaną do dyspozycji jednakowe, monotypowe jachty regatowe Skippi 650, przygotowane i serwisowane na miejscu przez obsługę techniczną. W każdej rundzie zaplanowanych jest od 6 do 12 wyścigów. Zwycięży ta załoga która po 4 rundach będzie miała najwięcej punktów.
„To już kolejna, 6 edycja Żeglarskiej Ligi dla wszystkich na Śląsku, amatorów ale też zaawansowanych żeglarzy regatowców. Gwarantujemy dużo pływania, super rywalizację i emocje oraz doskonałą okazję do zdobycia nowych umiejętności. Praktycznie potrzeba tylko zgromadzić minimum 3 osoby załogi, zgłosić się i przyjechać na przystań. Jachty i cała organizacja jest przez nas zapewniana. Ponadto w ramach Ligi organizujemy wykład i treningi dla chętnych załóg. Prościej aby wziąć udział w regatach na sportowych jachtach jeszcze nie było” – zaprasza Maciej Cylupa, organizator Śląskiej Ligi Regatowej
Zgłoszenia i więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie na facebooku https://www.facebook.com/LigaSLR/
Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.
Warto wspomnieć, że bliźniacza Szczecińska edycja ligi rozpoczyna się w ostatni weekend maja regatami na jeziorze Dąbie.

Recencje książek żeglarskich