MENU

Finał Szczecińskiej Ligi Regatowej już w ten weekend.

2016-09-30
Szczecińska Liga Regatowa
Finał Szczecińskiej Ligi Regatowej już w ten weekend.
Foto: Magdalena Myłka

Już w najbliższą sobotę 24 wrzesnia odbędzie się finałowa 5 runda Szczecińskiej Ligi Regatowej.

Po 4 rundach na czele znajduje się załoga Jacht Klubu Kamień Pomorski w składzie której pływają m.in. członkowie zespołu Patryka Zbroi. Aby wygrać musza zając nie gorsze miejsce niż 4, co stawia ich w roli prawie murowanych faworytów do końcowego triumfu. Natomiast za ich plecami zacięty bój o 2 miejsce stoczą załogi EOL (Mariusz Leniec) i KS Dobra Marina (Dawid Zbroja).  Punkty zdobyte w finałowych regatach zaliczane są podwójnie, tak więc zwycięzca zdobędzie aż 14 punktów.
Zawody odbędą się w sobotę, planowany start o godz. 11 a ostatni wyścig ok godz. 16. Uroczyste zakończenie Ligi odbędzie się w Starej Rzeźni o godzinie 19.00.

Klasyfikacja po 4 rundach:

Miejsce

Klub

Rundy

Suma

I

II

III

IV

V*

1

JKKP

7

7

7

7

 

28

2

EOL

5

4

4

5

 

18

3

KS Dobra Marina

3

5

3

4

 

15

4

RAVEN

1

3

5

2

 

11

5

Deloitte Adventure Team

4

2

1

3

 

10

6

PKO Leasing

2

1

2

1

 

6Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy Polish Match Tour, organizatora m.in. cyklu regat Pucharu Świata i Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Celem ligi jest umożliwienie regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty „Pomorze Zachodnie”, „Szczecin 2050”, „TT-Line”, „Subaru”, „D.A.D” i „Wodoaktywni” na co dzień stanowią trzon floty PMT wykorzystywanej do organizacji regat Pucharu Świata czy mistrzostw Europy i Polski. Na ich pokładach o laury Pucharu Świata i Mistrzostw Europy ścigali się czołowi zawodnicy z całego świata. Szczecińska Liga Regatowa jest więc znakomitą platformą dla żeglarzy amatorów, aby mogli poczuć smak prawdziwej sportowej rywalizacji i ścigania się na najbardziej wyczynowej monotypowej flocie żeglarskiej w Polsce.
W tegorocznej, piątej edycji udział bierze 6 załóg. Zmieniono formułę rozgrywania ligi oraz wzrosła jej ranga. Patronat nad imprezą objął Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski a zwycięzca ligi otrzyma tytuł Żeglarskiego Mistrza Szczecina. W poprzednich edycjach triumfowały załogi Deloitte, BFC, EOL oraz PKO Leasing.
Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat lub na stronie www.polishmatch.pl

Recencje książek żeglarskich