MENU

Polacy w finałach Winter Series J70 w Monaco

2018-02-24
J70
Polacy w finałach Winter Series J70 w Monaco
Foto: MT Partners

Od piątku do niedzieli w Monaco odbędzie się finałowa runda Sportsboat Winter Series w klasie J70. Dla 2 polskich załóg Flexistav Apotex Team i Cellfast Sailing Team będzie to okazja do poprawienia swoich pozycji w ranking.

Zimowa seria regat w Monaco to jedna z nielicznych imprez żeglarskich w Europie w tym czasie. Regularnie biorą w nich udział polskie załogi przygotowujące się do sezonu letniego.
„Meldujemy się w Monaco już po raz trzeci. Po styczniowych regatach gdy zbyt duża waga nam nie pomogła, bo mimo prognozy silno wiatrowej wiało bardzo mało, tym razem startujemy w składzie o ok 30 kg lżejszym” – zapowiada Paweł Tarnowski, sternik Flexistav Apotex Team. „Tym razem prognoza jest słabo wiatrowa, a to nam pasuje”

W czwartek odbył się wyścig próbny, niestety przerwany z powodu braku wiatru.
„Wczorajszy wyścig poszedł nam bardzo dobrze. Płynęliśmy na 2-3 pozycji, ale potem wiatr osłabł i wyścig został przerwany” – podsumowuje Tomasz Bączkiewicz z załogi Flexistav. „Mamy prędkość w tych warunkach, to nas cieszy. Teraz wszystko będzie zależeć od startów. Jeśli to się uda to powinno być dobrze.”

„Jacht mamy bardzo dobrze przygotowany i ustawiony pod takie warunki. Jeśli pogoda nam nie spłata figla to liczymy że powalczymy o czołową dziesiątkę tym razem” – wyjaśnia Łukasz Kiwer, trzeci załogant Flexistav.
Do załogi dołączył Marcin Więcek zastępując Piotra Kucharskiego.
„Liczymy że uda nam się popłynąć dobre regaty i awansować do pierwszej dziesiątki rankingu całej zimowej serii. Ja osobiście cieszę się, że ponownie mogę wziąć udział w regatach J70, to doskonała rywalizacja na wysokim poziomie” – komentuje Marcin Więcej który w tych zawodach zastąpi Piotra Kucharskiego.

W regatach udział weźmie również załoga Cellfast Sailing Team z Michałem Korneszczukiem za sterem. Będzie to już drugi występ tego sternika w klasie J70 w barwach Cellfast. Łącznie do regat zgłoszonych jest 39 załóg z 6 krajów.
Po czterech rundach Monaco Winter Series załoga Flexistav zajmuje 13 miejsce, a Cellfast 28 miejsce w rankingu generalnym, mimo startu tylko w jednych regatach. Sklasyfikowanych jest 41 załóg z 11 krajów, a zdecydowanie prowadzi rosyjska załoga Art Tube, która wygrała obie dotychczas rozegrane rundy.


Bieżące informacje o załodze można znaleźć na profilu facebook: www.facebook.com/FlexiStavSport/


 

Recencje książek żeglarskich