MENU

Onboard Sailing pierwszym liderem 2 Ligi!

2023-05-10
Onboard Sailing pierwszym liderem 2 Ligi!
Foto: Bartosz Modelski

Zwycięstwem poznańskiej załogi Onboard Saiing rozpoczęły się tegoroczne rozgrywki 2 Ligi w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. W miniony weekend w Nowym Sztynorcie 11 załóg walczyło o punkty do rankingu i awans do 1 Ligi na kolejny sezon. Miejsca na podium uzupełniły załogi Nowy Sztynort Yacht Club oraz YKP Warszawa.

Regaty odbyły się na jeziorze Dargin przy wejściu do Mariny Nowy Sztynort, łącznie rozegrano 24 krótkich wyścigów w systemie przesiadkowym na 8 dostarczonych przez organizatorów jachtach RS21.

Mocny początek zanotowała załoga YKP Szczecin wygrywając pierwszy wyścig, kolejne padły łupem debiutującej w lidze załodze BSA Flota Gdynia oraz YKP Warszawa z nowym utytułowanym sternikiem Piotrem Cichockim. Po 7 wyścigach, w połowie sobotnich zmagań stawka wyglądała na bardzo wyrównaną, a zwycięstwa zanotowało aż 5 różnych zespołów. Jednak od tego momentu przebudziła się najbardziej doświadczona ligowo załoga Onboard Sailing Barbary Mrozowicz, która zdominowała stawkę wygrywając 5 kolejnych wyścigów i zasłużenie obejmując prowadzenie po 1 dniu rywalizacji. ^ punktów za nimi plasowała się BSA Flota Gdynia Kuby Wiedehefta oraz załoga Pawła Ejsmonta z Nowego Sztynortu. Bardzo blisko czołówki były załogi YKP Warszawa i Port Mechelinki Michała Strusińskiego, również debiutującego w lidze.

Niedzielne zmagania to kontynuacja dominacji Onboard, która pewnie zapewniła sobie wygraną w 1 rundzie 2 Ligi już na 2 wyścigi przed końcem. Za jej plecami zaciętą walkę o kolejne 2 miejsca stoczyły Nowy Sztynort, YKP Warszawa i BSA Flota Gdynia, której zabrakło finalnie 1 punktu do strefy medalowej.

„Zaskoczyła mnie równa rywalizacja i wzrastający praktycznie z wyścigu na wyścig poziom. Az 8 z 11 załóg wygrało pojedyncze wyścigi to świadczy o wyrównaniu stawki i zapowiada nam emocje w walce o awans do 1 Ligi. Onboard na razie wygląda bardzo mocno, ale też ich opływanie i doświadczenie w lidze jest tu zdecydowanie największe i to na poziomie Ekstraklasy i 1 Ligi w barwach innych klubów w latach ubiegłych. Ale jestem przekonany, że parę kolejnych zespołów zrobi szybki postęp w kolejnych rundach, bo widać że niektórym załogom po prostu brakuje jeszcze opływania w tym formacie i na tych jachtach. Z 11 załóg aż 8 to praktycznie nowe załogi i potrzebują czasu na zgranie” – podsumowuje Maciek Cylupa, organizator Ligi.

Wyniki:

 1. Onboard Sailing - 28 pkt
 2. Nowy Sztynort Yacht Club - 46 pkt
 3. YACHT KLUB POLSKI WARSZAWA  - 47 pkt
 4. BSA Flota Gdynia - 48 pkt
 5. Stowarzyszenie Port Mechelinki - 57 pkt
 6. Symfonia Racing -72 pkt
 7. R2 Sailing Team  -78 pkt
 8. YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN 2  -81 pkt
 9. 9. Stowarzyszenie Puchar Soliny - 86 pkt
 10. 10. Regatta Business Poland  - 97 pkt
 11. 11. Hear Studio Sailing Team  -1 04 pkt

Kolejne regaty 2 Ligi odbędą się 3 i 4 czerwca, również w Nowym Sztynorcie, a sezon główny i inauguracja Ekstraklasy i 1 Ligi odbędą się w Sopocie odpowiednio 20-21 i 27-28 maja
Przebieg każdego wyścigu, pozycje jachtów i wyniki regat można śledzić na żywo lub z odtworzenia na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com
Zachęcamy kibiców do oglądania wyścigów, a wieczorem w piątek i sobotę, zapraszamy kibiców na koncerty na żywo w porcie Nowy Sztynort, wstęp wolny.
Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl
 

Recencje książek żeglarskich