MENU

Czas na 1 Lige w Gdyni!

2021-07-09
Czas na 1 Lige w Gdyni!
Foto: Gwidon Libera

18 załóg 1 Ligi będzie rywalizować w drugiej rundzie Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pierwsza majowa runda w Sopocie dostarczyła sportowych emocji na najwyższym poziomie. Druga runda, odbywająca się w ramach Gdynia Sailing Days będzie okazją do zdobycia kolejnych punktów w walce o Klubowe Mistrzostwo Polski PZŻ.

Pierwsza runda zakończyła się zwycięstwem załogi AZS WAT Warszawa. Przewaga zespołu Wojciecha Myśliwca, która na początku regat zwiastowała deklasację zaczęła szybko topnieć w drugiej części zawodów. Bardzo wyrównana stawka zmusiła faworytów do wspięcia się na wyżyny swoich umiejętności, a kibicom zapewniła emocje aż do ostatniego wyścigu.
Druga runda odbywająca się w Gdyni zapowiada się równie emocjonująco. Odbywające się pod koniec czerwca regaty klasy RS21 podczas Nord Cup udowodniły, że stawka załóg pierwszoligowych nie odstaje poziomem od Ekstraklasy. Biorące udział załogi WAT-u i HRM Racing Yacht Club Gdańsk ukończyły rywalizację przed czołówką najwyższego poziomu rozgrywkowego.

Po pierwszej rundzie 1 Ligi AZS WAT Warszawa i UKS Żeglarz Wrocław liderują tabeli. Wiele do udowodnienia mają załogi YKP Szczecin oraz SolVoltage AWFiS Gdańsk zaliczane do ścisłego grona faworytów przed startem sezonu. Żeńskie załogi UKS Navigo i Ocean Challenge Yacht Club Ladies Sailing Team, które były pozytywnym zaskoczeniem pierwszej rundy będą pod presją potwierdzenia swojej przynależności do czołówki. Kościański Klub Żeglarski i Grupa Regatowa Powidz muszą finiszować wysoko, żeby zachować szanse na walkę o podium w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu.

Organizatorzy przewidują rozegranie 30 wyścigów na krótkiej, dynamicznej trasie. Do dyspozycji zawodników przygotowanych jest 9 jednakowych jachtów regatowych RS21. Start regat w sobotę o 10, zakończenie w niedzielę o 16.
Ranking 1 Ligi po pierwszej rundzie:

 1. AZS WAT Warszawa – 18 pkt
 2. UKS Żeglarz Wrocław – 17 pkt
 3. YKP Szczecin – 16 pkt
 4. HRM Racing Yacht Club Gdańsk – 15 pkt
 5. SolVoltage AZS AWFiS Gdańsk – 14 pkt
 6. UKS Navigo – 13 pkt
 7. Garden Space Sailing Club – 12 pkt
 8. KS Marina Niesulice – 11 pkt
 9. Ocean Challenge Yacht Club Ladies Sailing Team – 10 pkt
 10. Kościański Klub Żeglarski– 9 pkt
 11. Grupa Regatowa Powidz – 8 pkt
 12. Akademia Żeglarstwa w Środzie Wielkopolskiej – 7 pkt
 13. Regatta Business Poland – 6 pkt
 14. Legia Warszawa 2 – 5 pkt
 15. Etisoft Sailing Team – 4 pkt
 16. Yacht Club Sopot 2 – 3 pkt
 17. RKS Lasery Zegrze – 2 pkt
 18. SKŻ Powidz – 1 pkt

 

Przebieg wyścigów będzie transmitowany na żywo na YouTube. Transmisja, studia przed i po regatach są publikowane na Żeglarskim Kanale Sportowym OCS: https://www.youtube.com/c/OCSŻeglarskiKanałSportowy

Kibice mogą też śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem https://tiny.pl/r6v69
Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl
 

Recencje książek żeglarskich