MENU

Załoga Legia Schools wygrała Wielki Finał i klasyfikację generalną Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Ż

2022-09-13
Załoga Legia Schools wygrała Wielki Finał i klasyfikację generalną Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Ż
Foto: Wojtek Kosmala

Wielki finał Mazda Odyssey Warszawskiej Liga Żeglarska odbył się nad Zalewem Zegrzyńskim w Zegrzu Południowym. Najlepsi okazali się żeglarze Sailing Legia.

W sobotę przywitał nas słaby wiatr i ołowiane niebo. Mimo wszystko komisja sędziowska bez przestojów puszczała wyścigi.
- W wymagających warunkach pierwszego dnia liderzy nie zawiedli i kolejne wyścigi zwyciężały załogi Legia Schools, Wojskowej Akademii Technicznej, Auto Podlasie i Polskiego Radia Programu III. Hat-tricka na koniec dnia zdobyli zwycięzcy trzeciej rundy WLŻ – Star Telekom Racing ze sternikiem Waldemarem Sałatą, można powiedzieć czarny koń finałów! – podsumował sobotnie zmagania Jakub Pawluk z Sailing Legia, organizator wydarzenia.

Z kolei w niedzielę, mimo początkowej fatalnej deszczowej pogody, nadeszła wymarzona żeglarska bryza – do końca regat rozegrano łącznie dwadzieścia wyścigów, plus wliczono jeden dodatkowy, wynikający z rankingu kwalifikacji. Oprócz wymienionych pięciu załóg, walka do samego końca trwała także pomiędzy innymi ekipami.

- Trzeba przyznać, że walka na wodzie była bardzo zacięta. Przetasowania występowały często, każda z załóg miała chwile wielkiej chwały i doskonałej żeglugi, każdemu zdarzały się gorsze momenty. Załoga Odyssey Sailing Club 1 – dowodzona przez Radosława Sternickiego rozpoczęła rozgrywki finałowe bardzo mocno, meldując się w top 3 pierwszych wyścigów. Załoga FRAM zdołała wygrać ostatni wyścig regat, podobnie załoga „Drift” Sailing Team także sięgnęła po zwycięstwo w jednym z biegów. Załogi Odyssey Sailing Club 2 oraz Odyssey Sailing Club 3 toczyły zacięty bój z załogami Warszawskiego Towarzystwa Regatowego oraz Chotomowskim Klubem Żeglarskim Satchwell właściwie przez całe regaty, do samego końca, rozdzielając się punktowymi różnicami w klasyfikacji generalnej – powiedział Wojtek Groszyk, dyrektor sportowy wydarzenia.

Cały cykl regat odbył się w formule przesiadkowej, na jachtach klasy Skippi650 zapewnionych przez Sailing Legia – organizatora wydarzenia. Formuła ta pozwala wysunąć na pierwszy plan umiejętności żeglarskie, a nie szybkość łodzi. Całość można było podziwiać na żywo, z bazy żeglarskiej oraz molo Hotelu500. Dostępna była również transmisja z trackingiem na żywo na platformie SAP w internecie.

Foto: Stan Barański


Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za moc wsparcia  włożonego w organizację tego wydarzenia. Wielkie dzięki należą się Mazda Odyssey za zaufanie, mnóstwo dobrej woli i wsparcie kolejnego sezonu Warszawskiej Ligi Żeglarskiej. Dziękujemy za wysłanie na start przedstawicieli Odyssey Sailing Club (chcemy podkreślić, że to świetna społeczność oraz wspaniała inicjatywa biznesowa). Podziękowania należą się Radiowej Trójce za sprawozdania z WLŻ, Hotelowi 500 za gościnę oraz redakcji sportowej TVP3 Warszawa za świetne zapowiedzi i podsumowania rund. Na koniec wielkie podziękowania dla organizatorów, za ogromne zaangażowanie całej ekipy Sailing Legia pod wodzą Jakuba Pawluka.

Partnerem tytularnym cyklu regat jest warszawski dealer marki Mazda, firma Odyssey sp. z o.o. obecna na rynku motoryzacyjnym od 1998 roku, z marką Mazda związana od 2008 roku. Od kilku lat firma Odyssey sp. z o.o. angażuje się w inicjatywy żeglarskie, aktywnie w nich uczestniczy oraz wspiera wydarzenia takie jak Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Odyssey wspiera nas jako Mazda Odyssey i Odyssey Dealer Group - dziękujemy!

Wyniki Mazda Odyssey Warszawskiej Ligi Żeglarskiej w sezonie 2022:
 

 1. LEG - Legia Schools 17 pkt
 2. APS - Auto Podlasie 19 pkt
 3. STR - Star Telekom  22 pkt
 4. WAT - Wojskowa Akademia Techniczna 23 pkt
 5. PR3 Trójka - Program 3 Polskiego Radia 26 pkt
 6. FRM FRAM - 37 pkt
 7. DST "Drift" Sailing Team - 38 pkt
 8. OD1 Odyssey Sailing Club I - 39 pkt
 9. WTR Warszawskie Towarzystwo Regatowe - 47 pkt
 10. OD3 Odyssey Sailing Club II - 47 pkt
 11. OD1 Odyssey Sailing Club II - 50 pkt
 12. SAT Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell - 51 pkt

Mamy nadzieję, że widzimy się w przyszłym sezonie co najmniej w takim samym gronie! Chętnych już zapraszamy do kontaktu, szczegóły dotyczące kolejnego sezonu WLŻ będziemy publikować niebawem!
 

Recencje książek żeglarskich