MENU

Żeglarskie emocje Pucharu Świata na wyciągnięcie ręki

2008-08-04
Już w najbliższy weekend, od 2 do 3 sierpnia, przy Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędą się regaty meczowe, zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Będzie to jednocześnie 7 impreza w ramach Polish Match Tour - pierwszego cyklu regat meczowych Pucharu Świata w Polsce.

W zawodach weźmie udział 12 załóg z całej Polski. Faworytem imprezy jest brązowy medialista Mistrzostw Polski Rafał Sawicki z Gdyni oraz Karol Górski z Iławy – zwycięzca dwóch eliminacji Polish Match Tour w Warszawie i wice-lider klasyfikacji Pucharu Polski. Organizatorami regat są Yacht Klub Polski Gdynia i MT Partners – organizator całego cyklu.
 
„Celem Polish Match Tour jest umożliwienie najlepszym polskim zawodnikom oraz tym, którzy dopiero mają ambicję startu w tego rodzaju regatach zarówno zdobycia pierwszych meczowych doświadczeń, jak i skonfrontowania swoich umiejętności z utalentowanymi i uznanymi na świecie żeglarzami.”- mówi Maciej Cylupa, inicjator i organizator cyklu.
 
„Po raz kolejny chcemy przybliżyć mieszkańcom Trójmiasta ideę regat meczowych, które, w moim odczuciu, są sportem bardzo widowiskowym i mogą stanowić atrakcyjną propozycję na spędzenie wolnego sobotniego popołudnia. Wyścigi są krótkie, bardzo dynamiczne, rozgrywane blisko widzów i na bieżąco komentowane, dzięki czemu mogą oni z brzegu obserwować zmagania najlepszych i poczuć niezwykłą atmosferę regat żeglarskich. W Gdyni organizujemy regaty Polish Match Tour już drugi rok z rzędu”- dodaje Rafał Sawicki, organizator regat.
 
Start do pierwszego wyścigu odbędzie się w sobotę, 2 sierpnia, o 10.00, natomiast zakończenie zostało zaplanowane w niedzielę, ok. 16.00. Wyścigi zostaną rozegrane na 4 specjalnie przygotowanych profesjonalnych jachtach Match650 produkcji stoczni Skipper Yachts. Po zakończeniu regat, najlepsze 4 załogi wezmą udział w specjalnym wyścigu pokazowym. Miłośników żeglarstwa organizatorzy zapraszają również na oficjalne treningi, które odbędą się w już najbliższy piątek. Wyścigi będą odbywać się w bezpośredniej bliskości Skweru Kościuszki i Mariny Gdynia, a bazą regat będzie taras Akwarium Gdyńskiego.

Relacje z regat przeprowadzi TVNturbo i TVNmeteo w specjalnie produkowanym programie żeglarskim. Ponadto, na bieżąco można śledzić wyniki regat na oficjalnej stronie regat www.polishmatch.pl
Recencje książek żeglarskich