MENU

Ostatni akord startu Polskiej Ligi Żeglarskiej

2022-06-10
Ostatni akord startu Polskiej Ligi Żeglarskiej
Foto: Gwidon Libera

Po 2 weekendach z pierwszymi rundami Ekstraklasy i 1 Ligi, nadszedł czas na otwarcie sezonu dla 2 Ligi, nowego trzeciego poziomu Ligi. Na starcie w Sopocie pojawi się 9 załóg, walczących o awans do przyszłorocznej 1 ligi.
Po rozegranych w kwietniu eliminacjach do 1 Ligi, zespoły którym nie udało się zakwalifikować dostaną szansę walki o awans w ciągu sezonu. Organizatorzy Ligi zdecydowali się po raz kolejny powiększyć rozgrywki o następny poziom, tym samym łączna liczba załóg startujących w lidze powiększy się z 36 do rekordowych 45.
W roli faworytów na pewno wystąpią załogi Inex Green Micro Class (Rafał Moszczyński) i Klubu Żeglarskiego Hals Gostynin (Witold Reszkowski), obie z doświadczeniem w startach ligowych w zeszłym sezonie. Ale w walce o 3 miejsce premiowane na koniec awansem powinny liczyć się jeszcze załogi Yacht Klubu Polski Szczecin 2 (Krzysztof Rączka) oraz YKP Warszawa, niespodziewanie z nowym sternikiem Wiktorią Gołębiowską, znaną i utytułowaną sterniczką i kadrowiczką olimpijskiej klasy Laser. Z ciekawością będzie można też obserwować powrót do rywalizacji doświadczonej ekipy Regatta Business Poland pod wodzą Adama Cychnera.

Pełna Lista Startowa:

  1. Inex Green Micro Class
  2. Yacht Klub Polski Szczecin 2
  3. SKŻ Powidz
  4. KŻ Hals Gostynin
  5. YKP Szczecin 2
  6. Warszawskie Towarzystwo Regatowe
  7. Yacht Klub Polski Warszawa
  8. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell
  9. Odyssey Sailing Club

Kibice mogli też śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2022.sapsailing.com

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Sponsorami Głównymi Ligi są: WNM Group, Euvic, Nissan, Efaflex, Yachting Paradise.
Gospodarz: Miasto Sopot.
Partnerami Ligi są: Magic Marine, Odyssey Dealer Group, Solbud Development, Bryt Sails, SAP Sailing, Harken, Garmin, RS Sailing, FlotaOnline.

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego, Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i YKP Szczecin.

 

Recencje książek żeglarskich