MENU

Rybnik Summer Cup 2016 już w ten weekend !

2016-07-08
Rybnik Summer Cup 2016 już w ten weekend !

Foto: Jan Klimek

18 i 19 czerwca zostaną rozegrane regaty match racingowe Rybnik Summer Cup zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF w ramach cyklu Polish Match Tour.
Na wodach Zalewu Rybnickiego pojawią się zawodnicy walczący o punkty do rankingu Pucharu Świata ISAF w żeglarstwie meczowym ! Po zeszłorocznych i tegorocznych bardzo udanych regatach meczowych na Zalewie, czyli Rybnik Match Race i Spring Cup oraz dzięki integracji lokalnego środowiska regatowego i członków KS Górnik Boguszowice, udało się kontynuować współpracę z organizatorami regat meczowych Polish Match Tour. Dzięki temu w tym roku w Rybniku odbyła się już 1 runda regat Polish Match Tour, 2 specjalistyczne seminaria/szkolenia regatowe dla załóg z całej Polski wiosenna edycja 4 regat Rybnickiej Ligi Regatowej.

Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

Foto: Jan Klimek

Planowanych jest rozegranie ok 50 krótkich wyścigów/meczów eliminacyjnych 1 na 1 a po nich finały dla najlepszych 2 załóg. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w 9 wyścigach. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej.
Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 2 arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.
Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu w okolicy Ośrodka Pod Żaglami w Stodołach, doskonale widoczne dla publiczności również z Zapory.

”Po regatach meczowych w kwietniu oraz 4 regatach Ligi Regatowej, kontynuujemy organizacje imprez na Zalewie Rybnickim i organizujemy kolejne regaty meczowe. Rybnik Summer Cup to regaty rangi grade4 w skali od 1 (max) do 5, wiec na starcie pojawią się głównie zawodnicy klasyfikowani powyżej 100 miejsca w rankingu sterników ISAF. Faworytem regat będzie na pewno Szymon Szymik, triumfator ostatnich 2 edycji regat w Rybniku oraz Tymon Sadowski, obecnie 120 w rankingu Pucharu Świata. Kolejnym mocnym zawodnikiem będzie Piotr Harasimowicz z Poznania który trenował na Zalewie przez całą zimę i wiosnę! Na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków, więc warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew aby pooglądać zmagania i skorzystać z atrakcji jakie przygotowaliśmy dla kibiców.” – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour
Dla publiczności zorganizowane będą atrakcje w postaci komentarza regat oraz mini rejsów na pokładzie dwumasztowego jachtu żaglowego. W niedzielę wystąpi młodzieżowa orkiestra rozrywkowa. Wszystkie atrakcje są wolne od opłat więc warto udać się nad Zalew i skorzystać z okazji.

Foto: Jan Klimek

Organizatorem regat Rybnik Match Race jest MT Partners – Polish Match Tour oraz klub KS Górnik Boguszowice. Bazą regat jest przystań Ośrodka Pod Żaglami, otwarcie regat planowane jest w sobotę 16 kwietnia o godz. 09.00. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16 w pobliżu zapory na Zalewie Rybnickim.
 

Strona facebook: https://www.facebook.com/events/1724228784518957/
Strona www: www.polishmatch.pl
 

 

Recencje książek żeglarskich