MENU

Regaty Sopot Match Race gotowe do startu!

2017-08-04
Sopot Match Race
Regaty Sopot Match Race gotowe do startu!

Jachty klasy Diamant 3000. Match racingowi żeglarze światowej klasy. To pierwsze tego typu wydarzenie w żeglarskiej historii Polski. Do Sopotu zjechali zawodnicy z różnych zakątków świata, którzy będą walczyć o zwycięstwo w ramach cyklu Match Race Super League. Regaty Sopot Match Race gotowe do startu!

Nie tylko amatorzy żeglarstwa, ale i turyści spacerujący po sopockim molo, mogli wczoraj obserwować treningi załóg. Od jutra w Round Robin zawodnicy rozpoczną walkę o tytuł pretendujący do miana tych najlepszych na świecie. To już kolejna, czternasta edycja regat Sopot Match Race, po raz pierwszy organizowana w Polsce w ramach cyklu Match Race Super League. W tym roku Sopot Match Race wraca do tradycji. Załogi będą rywalizować na jednokadłubowych jachtach Diamant 3000.

To co najbardziej określa Sopot Match Race to emocje. Akwen wokół sopockiego molo to idealne miejsce do przeprowadzenia takich zawodów. Również od strony widza regaty stanowią atrakcyjne wydarzenie - molo to doskonały punkt obserwacyjny, gdzie chętni mogą z bardzo bliska podglądać przebieg wyścigów.- Mówi dyrektor regat Magda Makowska.

Zasady są proste – trasę wyścigu wyznaczają 2 boje. Zwycięża załoga, która pierwsza przekroczy linię mety. Tu nie ma miejsca na bycie dżentelmenem, każda z załóg walczy o najlepszy wiatr i próbuje zmusić przeciwnika do błędu, wszystko oczywiście w ramach zasad funkcjonujących w match racingu. Dwa okrążania wokół boi rozstawionych przy molo to dawka niesamowitych emocji - nie tylko dla zawodników, ale także dla zgromadzonej publiczności. Przez cały czas trwania zawodów na każdego gościa czeka moc atrakcji przygotowanych przez sponsorów i partnerów wydarzenia.

Przez najbliższe 4 dni (2 - 5 sierpnia) na wodach wokół sopockiego molo, będzie można zobaczyć najlepszych z najlepszych walczących o punkty w Pucharze Świata. Dziś podczas rejestracji, zawodnicy byli skrupulatnie ważeni - waga całej załogi nie może przekroczyć 350kg.
Na dzisiejszym porannym spotkaniu arbitrów z załogami, odbyło się w losowanie jednostek na których załogi wystartują w poszczególnych seriach. Ten system pozwala na wyeliminowanie ewentualnych podejrzeń o wcześniejsze lepsze przygotowanie poszczególnych jachtów. Za przygotowanie jachtów odpowiada organizator. O wynikach decydują zatem umiejętności i doświadczenie załogi, a nie sprzęt.
Aktualne wyniki sportowych zmagań będzie można śledzić na www.SopotMatchRace.com. Finał odbędzie się w sobotę 5 sierpnia. Dla tych, którzy nie mogą być na miejscu i obejrzeć zawodów na żywo, organizator będzie zamieszczał spoty z ujęciami z każdego dnia na oficjalnej stronie regat.

Lista startowa - jachty Diamant 3000

No Skipper Kraj
1 Dejan Presen Słowenia
2 Przemyslaw Tarnacki Polska
3 Patryk Zbroja Polska
4 Vladimir Lipavsky Rosja
5 Andrei Nikolaev Rosja
6 Szymon Jabłkowski Polska
8 Karol Jabłoński Polska

 Lista arbitrów

  1. Cylupa Maciej - Polska
  2. Sawicki Rafał - Polska
  3. Prit Ruutel - Estonia
  4. Weinberger Anastasia - Austria
  5. Schuchardt Rudiger - Niemcy
  6. Jos Spijkerman - Holandia

PROGRAM ZAWODÓW

ŚRODA 2 sierpnia

10:00 –  Umpires meeting – losowanie jachtów
12:00 – 16:00 Runda 1 Round Robin ('każdy z każdym')
16:00 – 18:00 Runda 2 Round Robin ('każdy z każdym')
19:00 –  Ceremonia otwarcia Sopot Match Race w Muszli Koncertowej

CZWARTEK 3 sierpnia

10:00 – 14:00 Runda 2 Round Robin ('każdy z każdym') – kontynuacja
14:00 – 18:00 Wyścigi Play-off

PIĄTEK 4 sierpnia

10:00 – 17:30 Wyścigi Play-off - kontynuacja i Półfinały
17:30 – 18:00 Wyścig VIP RACE

SOBOTA 5 sierpnia

10:00 – 15:00 Półfinały - kontynuacja i Finał
17:00 – Ceremonia Zakończenia Regat

Recencje książek żeglarskich