MENU

Otwarte Mistrzostwa Małopolski

2013-07-01

 W najbliższy weekend, w dniach 8-9 czerwca 2013 na zalewie Bagry w Krakowie odbędą się regaty z cyklu Energa Sailing Cup oraz Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Żeglarstwie. Zawodnicy będą rywalizować w 7 kategoriach: Optimist A i B, Laser Radial, Laser 4,7, Europa, Ok-Dinghy, Cadet, Omega Open.
ENERGA Sailing to program edukacji żeglarskiej dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Jest to kompleksowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA, którego celem jest promowanie żeglarstwa jako sportu oraz sposobu rekreacji.
Honorowy patronat nad programem objęła Minister Sportu i Turystyki, Joanna Mucha, zaś jego ambasadorem jest Zbigniew Gutkowski – skipper jachtu ENERGA. Wspierają go również zawodnicy Kadry Narodowej
z Przemysławem Miarczyńskim na czele. Naszym regionalnym jest patronem załoga olimpijska 49-er. Łukasz Przybytek jest byłym mistrzem świata w kl. Optmist, co jest inspirujace dla młodych adeptów żeglarstwa.
W ramach ENERGA Sailing Cup zaplanowano kilka imprez regatowych m. in. Mistrzostwa Krakowskiego OZŻ (08-09.06). Czterdziestu najlepszych zawodników cyklu zakwalifikuje się do zamykającego sezon wielkiego finału ENERGA Sailing Cup Grand Final, który odbędzie się w Sopocie (23-25.08).
Nagrodą ENERGA Sailing Cup będzie między innymi fundusz rozwoju młodych talentów, którym objętych zostanie 10 najlepszych zawodników cyklu. Szczegółowy regulamin funduszu jest opublikowany na stronie edu.energasailing.pl.


Klub Żeglarski Horn Kraków realizuje program Energa Sailing
w Województwie Małopolskim. Partnerem regat Energa Sailing Cup w Krakowie oraz Otwartych Mistrzostw Małopolski w Żeglarstwie jest Urząd Miasta Krakowa, Województwo Małopolskie i Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski.


Zawody oficjalnie rozpoczną się w sobotę 8 czerwca o godzinie 10.30.
Poza emocjami żeglarskimi, uczestnicy regat będą mieli także możliwość wzięcia udziału m. in. w zwiedzaniu Krakowa i imprezach towarzyszących organizowanych na przystani Klubu oraz w niedzielnym koncercie. Dla chętnych zostanie też przeprowadzony mecz siatkówki.
Celem regat jest umożliwienie zawodnikom oraz tym, którzy dopiero mają ambicje sportowe zdobycia zarówno pierwszych doświadczeń, jak i skonfrontowania swoich umiejętności z utalentowanymi i uznanymi na świecie żeglarzami. Ze względu na duży obszar, sprzyjający wiatr i regularny kształt Zalew Bagry wyśmienicie nadaje się do przygotowania dowolnej trasy regatowej dla zawodów niemal każdej rangi. Do przybycia zachęca także ciekawa okolica i dobry dojazd. Do tego sprawdzony organizator, więc zabawa powinna być znakomita. Wstępnych zgłoszeń można dokonać on-line na stronie Klubu - www.kz.hornkrakow.pl, faksem lub e-mailem na adres KŻ Horn Kraków do dnia 06.06.2013 oraz na stronie www.sailingnet.pl. Zgłoszenia ostateczne przyjmowane będą w Biurze Regat w dniu 07.06.2013 r. w godz. od 17:00 do 20:00 oraz w dniu 08.06.2013 r. w godz. od 8:30 do 10:00
Regaty zostaną rozegrane zgodnie z przepisami zdefiniowanymi w Przepisach Regatowych Żeglarstwa ISAF 2013 – 2016 oraz zgodnie z Regulaminem PSKO dla klasy Optimist. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają medale i dyplomy. Zaplanowane jest też losowanie nagród.
Zapraszamy wszystkich: żeglarzy, jak również osoby, które nie miały jeszcze okazji spróbować wodnej przygody, a chcą poznać jej smak i poczuć ducha żeglarskiej rywalizacji. Czeka Was wspaniała zabawa i moc wrażeń! Żaden miłośnik żeglarstwa nie może tego przegapić!
 

Recencje książek żeglarskich