MENU

Nasza załoga w klasie Star prowadzi po dwóch dniach MŚ

2008-04-17
Mateusz i Dominik prowadzą po dwóch dnia w mistrzostwach świata rozgrywanych na Florydzie.
Na drugiej pozycji są Włosi, Diego Negri z Luigi Vialle  Dwukrotnie kończyli wyścigi na trzecim miejscu. Na trzecim miejscu są Amerykanie, Mark Medeblatt i Mark Struby. Oba wyścigi ukończyli w pierwszej dziesiątce. To dopiero początek regat ale trzymamy kciuki. Więcej informacji na pod tym adresem.

Relacja Mateusza i Dominika
Dzieje się coś wspaniałego. Wygraliśmy także drugi wyścig Mistrzostw! Żeglujemy jak zaczarowani. Szybko, mądrze, bardzo skutecznie. A przy okazji mamy dużo luzu i przyjemności z żeglowania. Wczoraj wszyscy nam gratulowali zwycięstwa, dzisiaj kłaniają się w pas.

Nie bardzo wiemy, jak wytłumaczyć nasze perfekcyjne żeglowanie. Bądź co bądź do Igrzysk zostało jeszcze trochę czasu, a my jesteśmy na etapie budowania naszej formy. Nadal popełniamy drobne błędy, choć wczoraj i dzisiaj nie było ich wiele. Najlepiej jednak działają nasze głowy. Mamy znakomite wyczucie do wiatru, wiemy co się w danym momencie dzieje i prawie ze stu procentową skutecznością przewidujemy co się za chwile wydarzy. Potrafimy płynnie i optymalnie trymować naszą łódkę, zmieniać konfiguracje i ustawienia masztu i żagli. Dzisiaj żeglowaliśmy szybko i około dwa stopnie ostrzej od pozostałych. Wszystko dzięki kilkutygodniowej pracy nad naszym sprzętem i różnymi testami dziesiątków nowych żagli. 
Recencje książek żeglarskich