MENU

Dodatkowe regaty Ligi Żeglarskiej!

2021-09-02
Dodatkowe regaty Ligi Żeglarskiej!
Foto: Gwidon Libera

11 i 12 września na Zalewie Zegrzyńskim będzie można spróbować swoich sił w regatach ligowych! Polska Liga Żeglarska po raz pierwszy organizuje otwarte regaty dla wszystkich chętnych. Start jest bardzo prosty, a okazja wyjątkowa bo można przetestować nowe jachty RS21 no i sprawdzić się w krótkich dynamicznych sędziowanych przez arbitrów wyścigach.
Sezon Polskiej Ligi Żeglarskiej rozpoczął się od majowych kwalifikacji w Sopocie. Pomimo rozszerzenia obu poziomów Ligi do 18 zespołów zainteresowanie klubów z całej Polski było tak duże, że konieczne było zorganizowanie rundy kwalifikacyjnej o tym, które załogi powalczą w tegorocznej 1. Lidze.

„Odbieramy większe zainteresowanie od nowych klubów startami w cyklu w sezonie 2022. Stąd pomysł na organizację dodatkowych regat, podczas których nowe załogi będą mogły spróbować startu i zmierzyć się w ligowym formacie. Nie trzeba oczywiście mieć swojego jachtu, wystarczy przyjechać, my zapewniamy wszystko co potrzebne. Format regat będzie identyczny jak w Polskiej Lidze Żeglarskiej, więc dla wahających się czy brać udział w kolejnych sezonach, jest to wymarzona okazja do testu.” – wyjaśnia Maciek Cylupa, organizator PLŻ.

Otwarte regaty Polskiej Ligi Żeglarskiej odbędą się na Zegrzu, w dniach 11 i 12 września. Swój udział może zgłosić dowolna załoga. Przyjętych będzie pierwszych 18 załóg po opłaceniu wpisowego.

Zgłoszenia mailem: info@ligazeglarska.pl
Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl
 

Recencje książek żeglarskich