MENU

Piknik żeglarski uświetni Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2022-04-26
Piknik żeglarski uświetni Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Rejsy jachtem 2020, pokazy ratownictwa medycznego i nauka pływania na deskach SUP - to tylko niektóre atrakcje pikniku żeglarskiego, który odbędzie się 2 maja w gdyńskiej Marinie Yacht Park.
Piknik żeglarski to impreza organizowana wspólnie przez Marinę Yacht Park, Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020, Pomorski Związek Żeglarski, Port Gdynia, Szkołę Morską w Gdyni i firmę Super Yachts. Będzie częścią uroczystego otwarcia sezonu żeglarskiego w gdyńskiej marinie.
 

- Ma to być ciekawe wydarzenie dla żeglarzy, na którym będzie można się zintegrować, przywitać nowy sezon i oddać hołd fladze Rzeczypospolitej Polskiej - zapowiada Marta Wasążnik, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020, współorganizatora uroczystości. - To będzie dzień pełen pozytywnych emocji!

Wydarzenie startuje 2 maja o godzinie 10:00. Na początek oficjalne otwarcie sezonu, podniesienie flagi państwowej i postawienie bandery na jachtach zacumowanych w Marinie Yacht Park. Następnie zaczną się żeglarskie gry i zabawy, i potrwają do godziny 13. Będą m.in. okazją do obserwowania jak otwiera się jachtowa tratwa ratunkowa, obejrzenia pokazów ratownictwa medycznego i wspólnego malowania flagi Polski. Zaplanowano też naukę pływania na deskach SUP i poławianie nagród z szalupy wiosłowej.

Chętni mogą popływać na jachtach motorowych Saxdor (zapisy: info@superyachts.pl) oraz żaglowych klasy 2020 (zapisy: marta.wasaznik@jacht2020.pl)

- Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy - dodaje Marta Wasążnik. - Mamy nadzieję, że piknik żeglarski i otwarcie sezonu w Marinie Yacht Park w Dniu Flagi RP wpisze się na stałe w kalendarz gdyńskich i żeglarskich wydarzeń, w których warto brać udział.

Więcej informacji: www.marinayachtpark.pl.

Recencje książek żeglarskich