MENU

Aktualności - POZŻ

17 załóg rywalizowało w 44. Regatach o Puchar Obrońców Westerplatte

Piotr Adamowicz, Zbigniew Rembiewski i Tomasz Nagas to najlepsi sternicy w przeprowadzonych w weekend 27-28 sierpnia 44. Regatach o Puchar Obrońców Westerplatte.

Czytaj więcej

Regaty upamiętnią bohaterskich obrońców Westerplatte

Już po raz 44. odbędą się w Gdańsku Regaty o Puchar Obrońców Westerplatte. Organizatorem imprezy, która rozpocznie się w sobotę 27 sierpnia, jest Yacht Klub Północny.

Czytaj więcej

III Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie: Triumf weteranów

Załogi z Czech i Niemiec okazały się najlepsze w rozegranych w weekend 25-26 czerwca III Światowych Polonijnych Mistrzostw Żeglarskich im. inż. Tadeusza Wendy. W zorganizowanych w Gdyni regatach ścigało się blisko 100 żeglarzy z 10 państw.

Czytaj więcej

Tablice Ottona Weilanda i Tadeusza Ziółkowskiego odsłonięte!

Blisko sto osób uczestniczyło w sobotę 25 czerwca w odsłonięciu tablic Ottona Weilanda i Tadeusza Ziółkowskiego w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. Upamiętnienie legendarnych żeglarzy związane jest z przypadającym w tym roku stuleciem ich macierzystych klubów – Chojnickiego Klubu Żeglarskiego i Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku.

Czytaj więcej

Uhonorujmy legendy pomorskich klubów żeglarskich!

Tablice Ottona Weilanda i Tadeusza Ziółkowskiego odsłonięte zostaną w sobotę 25 czerwca w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni. Uroczystość jest częścią obchodów Święta Morza w Gdyni. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

VI Żeglarska Parada Świętojańska już w sobotę!

Blisko sto jednostek, z „Generałem Zaruskim” na czele, przepłynie w sobotę 25 czerwca w VI Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 14 na wysokości mola w Brzeźnie.

Czytaj więcej

Obchody stulecia Polskiego Związku Żeglarskiego uroczyście rozpoczęte

Blisko setka żeglarzy, członków organizacji żeglarskich i pomorskich samorządowców zainaugurowała we wtorek 24 maja w gdańskim Dworze Artusa obchody 100-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Była to okazja do nagrodzenia zasłużonych klubów i ich członków, poznania historii polskiego żeglarstwa i promocji dokonań pomorskich żeglarzy.

Czytaj więcej

Piknik żeglarski uświetni Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Rejsy jachtem 2020, pokazy ratownictwa medycznego i nauka pływania na deskach SUP - to tylko niektóre atrakcje pikniku żeglarskiego, który odbędzie się 2 maja w gdyńskiej Marinie Yacht Park.

Czytaj więcej

Pogoria wyruszyła na Morze Śródziemne

W niedzielę 20 marca „Pogoria” wypłynęła z Gdyni w pierwszy rejs pod flagą Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Był to ostatni akcent bardzo intensywnego tygodnia dla legendarnego żaglowca.

Czytaj więcej

Poznaliśmy najlepszych żeglarzy Pomorza roku 2021

POZŻ od trzynastu już lat przyznaje swoje nagrody – Kryształowe Żagle – za największe osiągnięcia mijającego sezonu żeglarskiego. Ich laureatów ogłasza zwykle na Pomorskich Galach Żeglarskich. Nie inaczej było w tym roku.

Czytaj więcej

Recencje książek żeglarskich